Pirmo reizi vēsturē tiek piedāvāta statistika pa klubu centriem. Statistiku vada Kārlis Ozols un dotajā momentā ir apkopotas piecas sacensības. Šobrīd ir trīs klubi, kam ir vairāk par 300 punktiem. Pārliecinoši pirmo vietu ieņem Limbažu un Salacgrīvas NSS, bet uzreiz aiz viņiem ir Domātprieks.
Jaunā statistika uz 10.07.19: Šeit
Vai šāda veida statistika ir noderīga?
Statistika laba.
Šeit gan tā ir nedaudz neobjektīva, jo, piemēram, Limbaži/Salacgrība ļoti daudz punktus iegūst no komandu startiem vecākajās grupās, kur vispār nav pārstāvniecība. Kā teiksim 100 lauciņu skolēnu spēlēs, kur bija tikai viena pilna viņu komanda. Līdzīgi arī 64. Iespējams ir vērts uzlikt kaut kādus kritērijus šādiem turnīriem, kur ir minimālas prasības, kad turnīrs ar kādu koeficinetu tiek skaitīts. Jo otrs piemērs var būt 64 lauciņu dambretes Eiropas/pasaules čempionāti, kur esot pēdējā vietā var ieņemt trešo un saņemt ļoti daudz punktus par to.
Protams, lielākai objektivitātei, varētu šo tabulu nedaudz papildināt. Varētu iekļaut arī tos jauniešu sasniegumus, kuri gūti pieaugušo turnīros. Tāpat ar “Riga Open”. Tas taču nav vienīgais oficiāli atzītais starptautiskais turnīrs. Varētu iekļaut vērtējumā visus šāda ranga turnīrus. Bet par komandu punktiem, atļaušos Edgaram nepiekrist. Ja kāds sporta centrs var nokomplektēt komandas vecākajās grupās, tas liecina par viņu ilgtermiņa ieguldījumu dambretes attīstībā. Kurš pārējiem liedz savākt komandu un piedalīties? Protams, daudz vieglāk ir katru gadu strādāt ar jauniem U8-U10 čempioniem. Un iepriekšējos palaist pašplūsmā.
Valdi, jāsaka interesanta izpratne par strādāšanu uz U8 un U10 un palaišanu pašplūsmā. U8 grupa ir tikai 64 lauciņu damretē un otro gadu.. simtauciņos nav. Neesmu pamanījis, ka kāds treneris tā darītu un strādātu tikai uz mazajiem. Problēma ar vecākajām grupām ir tāda, ka dambreti pamet bērni PAŠI spēlēt sasniedzot U16 vecumu un paliek tikai neliels skaits entuziastu. Šī palielam ir federācijas problēma un strauji jārisina, lai bērni turpinātu spēlēt dambreti. To kā to izdarīt, lai jau domā gudrie prāti, kas to uzņēmušies darīt. Kas attiecas uz komandām vecākajās grupās, tad nerunājot par Limbažiem, kur patiesi ir spēcīgi spēlētāji, tad citi sākot jau ar U16 grupu liek kāreiz bērnus no mazajām grupām, lai iegūtu šīs godalgotās vietas, bet tas nav nekādā veidā saistīts ar šo statistiku, protams. Jeb kurā gadījumā lieliska iniciatīva izveidot šāda veida statistiku un droši vien ir vērts to attīstīt un iespējams federācijas dalībnieki var apdomāt par kaut kādu papildus motivāciju labākajiem centriem.