Ielādē

Latvijas izlasei lieliski panākumi pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretē

Neticamu panākumu guva dambretes skolas “Domātprieks” audzēknis un meistarkandidāts Pēteris Kripans, izcīnot trīs čempiona titulus visās disciplīnās – klasiskajā, ātrajā dambretē un ātrspēlē, tādejādi kļūstot par trīskārtēju pasaules čempionu vecuma grupā līdz 14 gadiem. Kopumā šajā grupā piedalījās 22 dalībnieki no deviņām valstīm. Par pasaules čempioni vecuma grupā līdz 9 gadiem klasiskajā un ātrajā dambretē, kā arī bronzas medaļas laureāti ātrspēlē kļuva meistarkandidāte Alise Misāne. Šajā vecuma grupā čempionāts notika pirmo reizi, dalību ņemot deviņām dalībniecēm no 5 valstīm. Par pasaules čempioni grupā U13 klasiskajā dambretē, kā arī bronzas laureāti ātrajā dambretē kļuva meistarkandidāte Malvīne Misāne, startējot vecuma grupā ar vislielāko dalībnieku skaitu – 30 un kopumā 13 valstu pārstāvniecību. Bronzas medaļu ātrajā dambretē izcīnīja Maksims Novickis vecuma grupā līdz 11 gadiem, kur dalību ņēma 18 zēni no 9 valstīm.

Latvijas izlasi no dambretes skolas “Domātprieks” pārstāvēja arī Polina Gerasimova meiteņu grupā līdz 17 gadiem, Ernests Kalniņš un Kārlis Kalējs grupā līdz 14 gadiem. Viņiem šoreiz medaļas izcīnīt neizdevās, bet tika uzkrāta laba pieredze un motivācija tiekties uz augstiem sasniegumiem nākotnē.

Galvenā dambretes skolas “Domātprieks” trenere un skolas vadītāja Oļesja Adullina ir lepna par augstajiem sasniegumiem. Augstus rezultātus sportistiem palīdzēja sasniegt arī titulētie dambretisti Roberts Misāns un Guntis Valneris.

Kopumā Latvijas izlases jaunieši čempionātā izcīnija 19 godalgas – septiņas zelta, sešas sudraba un sešas bronzas medeļas. Čempionātā ar klasisko laika kontroli 19 valstu konkurencē Latvijas izlasei izcīnīta otrā vieta, savukārt ātrajā dambretē un ātrspēlē arī izcīnīta otrā vieta kopvērtējumā starp 17 valstu izlasēm.

Visi turnīra rezultāti ir pieejami: Šeit

3 thoughts on “Latvijas izlasei lieliski panākumi pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretē

  1. Ļoti liels prieks, ka Latvijai tādi panākumi! Vajag izmantot to, ka nespēlē Krievijas, Baltkrievijas un Ķīnas sportisti, kas iepriekšējos gados (pirms kādiem 5-8 gadiem) izstūma vairākus mūsējos no godalgoto skaita.

  2. Varējāt tomēr pieminēt visus, kas piedalījās un ieguva medaļas…

  3. Šī ir relīze, ko redzēju vairākos medijos, ko izplatīja cik saprotu pats Domātprieks klubs. Un PL to tad ir pārpublicējis. nekur nemanīju LDF relīzi publiski, ja neskaita Sportacentru kur tā parasti parādās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.