Apskats: LV 64 fināla haizivs un mailītes vienos ūdeņos

Latvijas čempionāta fināls nav aiz kalniem un turpinot tradīcijas esam apkopojuši katra spēlētāja iespējas. Būsim godīgi un teiksim kā ir, mūsuprāt, Latvijas čempionāts ir spēcīgāks par 2017.gadu pat neskatoties uz to, ka nespēlēs Guntars Purviņš. Savukārt ir jaunas sejas, kas Latvijas čempionātos 64 nav spēlējuši 30 gadus, tas ir, Laimonis Zālītis. Pēdējā laikā viens no apspriestākajiem dambretistiem vai arī kā viņu bieži tagad sauc: dambretes haizivs – Maigonis Juhnevičs vispār nekad nav piedalījies 64 finālos. Izskatās arī ka jaunajam un perspektīvajam Gunāram Gribuškam tas būs jauns atklājums, kaut gan 100 finālos jau sen spēlē.

Šajā finālā daudz kas būs atkarīgs ne tikai no spēlētāja meistarības līmeņa, bet arī no veiksmes. Skaidrs ir tas, ka pie salīdzinoša vienkāršas izlozes (teiksim pirmais gājiens cb4 —) spēlētājiem būs jāriskē (ja tas būs nepieciešams) un tad var gadīties visādi. Šeit mēs publicējam autora subjektīvo viedokli, tāpēc katram būs iespēja to apgāzt pie galdiņa.

Bet ko par to domā šī brīža Latvijas čempions? Aicinājām viņu uz sarunu un lai dod savu domu graudu kā pirmais Latvijas nummurs!

 • Mārtiņa Junkurēna pārdomas: 

Grūti jau kaut ko prognozēt, skaidrs, ka svarīgi ir labi iesākt turnīru un nezaudēt punktus pret nosacīti nefavorītiem, tādejādi nonākot situācijā, kad par katru cenu jāuzvar citi mači, kas var novest pie papildus punktu zaudējumiem un tā atkrist vēl zemāk.

Viss atkarīgs, kā spēlētāji izmantos savus plusus un pratīs izvairīties no saviem mīnusiem, zemāk uzskaitīju, manuprāt, dažus no tiem.

Manuprāt, reāli par 1. vietu var pacīnīties: M.Junkurēns, L.Zālītis, R.Paegle, Z.Rumbenieks, J.Štāls;

Iespējas izcīnīt medaļu: M.Junkurēns, L.Zālītis, R.Paegle, Rumbenieks, J.Štāls, J.Fārnests, G.Gribuška;

Iespējas iekļūt top 6: visiem.

 • Mārtiņ, vai Tu vari nosaukt katra spēlētāja plus un varbūt arī mīnusus?

M.Junkurēns

+ Salīdzinoši regulāri spēlē lidojošo dambreti;

+ Stabilitāte, regulāri iekļūst LV čempionātu top 3;

Bieži nokļūst laika trūkumā;

L.Zālītis

+ Pieredze;

+ Reti nokļūst laika trūkumā;

+ Stabilitāte – ļoti reti zaudē;

Liela daļa pretinieku muks no spēles.

Z.Rumbenieks

+ Pieredze;

+ Reti nokļūst laika trūkumā;

+ No finālistu pulka lielākās klasiskās teorijas zināšanas;

Saasinot spēli rada sev problēmas;

R.Paegle

+ Regulāri spēlē, ir labā formā;

+ Prot atrast labus nestandarta plānus;

+ Stabilitāte – ļoti reti zaudē;

Bieži nokļūst laika trūkumā;

J.Štāls

+ Daudz nodarbojas ar dambreti;

+ Labi izmanto pretinieku kļūdas;

J.Fārnests

+ Liela pieredze;

+ Pretinieki var pārlieku saasināt spēli;

G.Gribuška

+ Reti nokļūst laika trūkumā;

+ Pretinieki var pārlieku saasināt spēli;

M.Juhnevičs

+ Pretinieki var pārlieku saasināt spēli;

Skaidrs, ka veiksme izšķirs ļoti daudz, tāpēc vēlu visiem veiksmi un interesantas partijas!

Neatkarīga blogera prognoze:

Mārtiņš Junkurēns – manuprāt, favorīts Nr.1. Pirmkārt vēlēsies aizstāvēt savu titulu, otrkārt ir uzvarējis PL otrās sezonas izcīņā. Treškārt – ļoti cītīgi trenējas gaidāmajām sacensībām. Jāatzist, ka ir arī viens no titulētākājiem fināla dalībniekiem. Labi māk izspēlēt lidojošās dambretes atklātnes, bet pie mīnusiem var pieminēt – ka parasti spēlē gandrīz līdz pēdējai sekundei.

Raivis Paegle – nu beidzot parādīja ka ar viņu jārēķinas 100 lauciņu finālā, domājams, ka būs arī viens no galvenajiem pretendentiem uz zeltu. Kaut gan pret vājākiem pretiniekiem var iebraukt auzās, bet lielā laika kontrole ir viņu plus un var izdomāt daudzus nestandarta plānus.

Laimonis Zālītis – nav spēlējis finālā 30 gadus un tagad ir gatavs pacīnīties par Latvijas čempiona titulu. Skaidrs, ka zina ļoti daudz, ir grūti atrast kādu, kurš zina vairāk no visiem finālistiem. Kaut gan pēdējā laikā padodas neizšķirta pozīcijās, zaudēja PL finālā. Visā visumā būs ciets rieksts, ja pareizās zvaigznes būs pareizi sastājušās.

Zigmārs Rumbenieks – spilgts un ass spēlētājs, kas ir gan labi, gan slikti. Salīdzinoši vienkāršās pozīcijās var saasināt spēli, kas turpmāk var maksāt ļoti dārgi. Principā ļoti ērts pretinieks spēlētājiem, kas ir zemāk par viņu spēles izsteiksmē.

Jānis Štāls – pusfināla uzvarētājs, bet arī ne bez zaudējuma (E.Novickim), kaut gan turnīra laikā pierādīja, ka uz vienas kājas apspēlē gan dambretes haizivi, gan arī L.Zālīti. Pēdējā laikā daudz trenē bērnus un noteikti spēs pievest pie sev zināmām pozīcijām. Izšķirošā nozīme būs vai spēs iekost kādam no TOP 4 spēlētājiem un vai nepazaudēs punktus pret lejasgala dalībniekiem.

Jānis Fārnests – kā viņš pats jau izteicās, tad lidojošie tas nav priekš viņa. Klasikā jūtas daudz labāk. Ir atstrādāti savi varianti. Šeit grūti saprast ko darīt, jo iespējas ir daudz un pieredze arī nelīdz. Domājams, ka mēģinās kaut ko izdarīt pie galdiņa, bet prognozēju drīzāk ka nē nekā jā.

Gunārs Gribuška – jauns, nepieredzējis finālists 64 lauciņu dambretē. Pirmajā gadā domāju ka centīsies nezaudēt un pie faktora sakritības (kādas viņam ir bijušas daudz) var arī kādu uzvarēt. Šajā gadījumā, jo lielāka laika kontrole, jo viņam ir labāk. Viss būs atkarīgs cik pats ļaus sevi uzvarēt.

Maigonis Juhnevičs – dambretes haizivs, kas ar lielu blīkšķi izgāzās 100 lauciņu finālā un arī šo rindu autors uzskata, ka tas pats notiks arī 64 finālā. Maigonim gan ir viena liela priekšrocība, ka visi vēlēsies viņu uzvarēt un tas daudziem var nenākt par labu, bet visa visumā īsti neredzu, kura būtu tā lieta, kur Maigonis būtu labāks kā citi. Interesanti, cik viņš izlaidīs no 14 partijām?

Pirms turnīra spēka rangs:

1. Mārtiņš Junkurēns – jātaisa triple pēc kārtas, nav ko te ākstīties;
2. Raivis Paegle – ņemami ir visi, bez izņēmuma, arī rimbulīšu karalis;
3. Laimonis Zālītis – 30 gadus gatavojos šim finālam;
4. Zigmārs Rumbenieks – A.Razvadovskis ir mans sparinga partneris;
5. Jānis Štāls – atgādiniet man, kurš uzvarēja pusfinālā? Ak jā, es!
6. Jānis Fārnests – neko neceru šeit, bet ja izkrīt “Ļeņingradas aizsardzība” būšu favorīts;
7. Gunārs Gribuška – gadi atļauj paskatīties jūsu vājās vietas;
8. Maigonis Juhnevičs – dambretes haizivij (proti, man) šie ūdeņi var izrādīties par seklu.

Novērtē materiālu:
 • 5 58%, 7 balsojumi
  7 balsojumi 58%
  visi balsojumi
 • 4 42%, 5 balsojumi
  5 balsojumi 42%
  visi balsojumi
 • 1 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • 2 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • 3 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
Kopā nobalsojuši
27/05/2018 - 04/06/2018
Balsošana ir noslēgusies

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.