Ielādē

Apskats: Pasaules čempionāts 100

01.10.2017 sāksies pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē. Turnīrs notiek reizi divos gados un pirmo reizi vēsturē tas norisināsies Tallinā, Igaunijā. Pasaules čempionāts vīriešiem notiek kopš 1885.gada Francijā, bet kopš 1948.gada tas tiek organizēts zem starptautiskās dambretes federācijas vai visiem vairāk zināmo FMJD. Vīriešu čempioni ir vai bijuši no bijušās PSRS, Nīderlandes, Kanādas, Krievijas, Senegālas un Latvijas. Jāatzīst, ka nav ļoti daudz valstis, kuriem ir bijis kāds čempions. Šī brīža pasaules čempiona godā atrodas holandietis Roels Boomstra. 
 
Sākot ar 1998.gadu pasaules čempionāts notiek ātrspēlē (5min uz partiju + 5 sekundes par katru gājienu), bet sākot ar 2014.gadu rapid versijā (15min uz partiju + 5 sekundes par katru gājienu). 
 
Titulētākie pasaules čempioni:  
 
Desmitkārtējais pasaules čempions A.Čižovs 
Deviņkārtējais pasaules čempions A.Georgijevs 
Septiņkārtējais pasaules čempions I.Kupermans
Seškārtējais pasaules čempions H.Wiersma 
Četkārtējais pasaules čempions P.Rozenburgs
Četkārtējais pasaules čempions A.Gantvargs 
Trīskārtējais pasaules čempions A.Andreiko (Tajā laikā PSRS sastāvā)
 
Latviju šogad pārstāvēs Guntis Valneris (1994.gada pasaules čempions Tabula šeit), Raimonds Vīpulis, bet no sievietēm Zoja Golubeva, Jeļena Česnokova un Zane Magone. 
 
Vīriešu konkurencē šogad ir ļoti interesanta izspēles kārtība. Turnīrā piedalās 84 dalībnieki, kas ir iedalīti trijās (A,B,C) grupās. Katrā grupā spēlē pa 28 dalībniekiem, kas izspēlē 9 kārtas un no katras grupas četri labākie dambretisti tiek finālā. Kurā kopā būs 12 spēlētāji, kas atkal izspēlēs katrs ar katru un noteiks 2017.gada pasaules čempionu! Vīriešu konkurencē šogad ir stiprākais iespējamais sastāvs, jo piedālās visi TOP pasaules līmeņa spēlētāji, ieskaitot A.Georgijevu, kurš jau bija paspējis publicēt informāciju, ka nepiedalīsies vairāk pasaules čempionātos. Guntis Valneris ir ielozēts B grupā, kur ir izlikts ar trešo reitinga nummuru, aiz A.Georgijeva un kārtējā holandiešu talanta M.Izjendorna, ceturtais nāk A.Ivanovs, tālāk jau A.Amrilojevs, J.Gronendings, kurš ir pasaules vicečempions (J.Gronendingu trenēja pats Guntis Valneris pret R.Boomstra par pasaules čempionāta titulu). Savukārt Raimonds Vīpulis ir ielozēts A grupā un izlikts ar desmito reitinga nummuru. Nebūs viegli, bet tas ir iespējams! 
 
 
 
Sievietes savukārt kopā būs 16, kas savā starpā izspēlēs katra ar katru. Pēc reitinga un arī sasniegumiem ir divas favorītes: piecpadsmit kārtējā pasaules čempione Zoja Golubeva un šī brīža pasaules čempiona O.Sadovska. Mūsu Jeļena Česnokova viennozīmīgi būs vienā no favorītēm, jo pēdējā laika rezultāti liecina paši par sevi un arī viņa jau ir piedalījusies jau šāda līmeņa sacenscībās. 
 
 
Mūsu profesionāļi izbrauc 30.09.2017 pulkstens 12:30 un Prāta Laiks novēl panākumus, izturību šajā maratonā un, protams, veiksmi! 
 
07.10.2017 būs vēsturisks moments FMJD nomentnē, jo notiks prezidenta vēlēšanas. Galvenie favorīti ir šī brīža FMJD prezidents Jacek Pawlickis un EDC prezidents Jaki Maagi. 
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.