Bauskas Novada čempionāta fināls

Aizvadīts Bauskas novada atklātā dambretes čempionāta fināls vīriem. Čempionāts pulcināja spēcīgākos Bauskas novada dambretistus. Pirms nedēļas notika pusfināla cīņas un finālā iekļuva trīs labākie – Denijs Vilhelms Krauklis, Everts Rūdolfs Lepsis un Dāvis Kursišs. Bija plānots, ka finālā pievienosies pieci spēlētāji, bet Jānis Fārnests neieradās un par uzvaru cīnījās vēl četri spēcīgākie mūsu novadu pārstāvji – baušķenieki Mārtiņš Junkurēns, Jānis Štāls un Reinis Štāls, kā arī Jānis Kalējs no Vecumniekiem.
Pirmā zīmē, ka var sagaidīt pārsteigumu, bija tēva un dēla cīņā – R. Štāls negaidīti apspēlēja J. Štālu. Daudzkārtējais Latvijas čempions M. Junkurēns gan neatpalika un arī pārspēja J. Štālu. Turpinājumā abi atšķīrās ar spēles stilu – Latvijas čempions pieaugušajiem M. Junkurēns centās izdomāt visas spēles īpatnības un beigās bieži vien maču noslēdza pēdējās sekundēs, kamēr Latvijas U13 vecuma grupas čempions R. Štāls mačus bieži vien noslēdza pāris minūtēs, tai pat laikā nedodot pretiniekiem nekādu cerību.
Pirms pēdējās kārtas abiem bija visas uzvaras un viens savstarpējais neizšķirts. Pēdējā kārtā R. Štālam kārtējā ātrā uzvara, bet M. Junkurēnam ievilkās mačs pret meistaru no Vecumnieku novada J. Kalēju. Visi jau gaidīja, kad pēc riņķa izcīņas būs papildmačs starp R. Štālu un M. Junkurēnu, bet meistars no Vecumniekiem spēja panākt neizšķirtu un pārsteigums kļuva par realitāti – Bauskas novada čempiona tituls jaunajam Reinim Štālam. Nedaudz žēl – ne tāpēc, ka čempiona tituls Reinim, bet bijām jau noskaņojušies skatīt papildmaču par novada čempiona titulu.
Trešo vietu pārliecinoši izcīnīja Jānis Štāls, ceturtais Jānis Kalējs, piektais Denijs Vilhelms Krauklis, sestais Everts Rūdolfs Lepsis un septītais Dāvis Kursišs.

Rezultātu tabulā ir arī Uldis Varnevičs, bet tas īsti nopietni nebija – diemžēl neieradās astotais spēlētājs un vajadzēja pabūt “dambretes spoka” lomā – tiem, kas zina, kas tas tāds ir. Pašam par pārsteigumu viens punkts – gadās arī tā. Bija interesanti spēlēt ar tāda līmeņa dambretistiem.

Turnīra tabula: Šeit

Turnīra galerija: Šeit

 R.Štāls 13p

 M.Junkurēns 12p

 J.Štāls 10p

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.