Bulgārijā noslēdzās pasaules čempionāts jauniešiem, trīs pasaules kausa posmi un arī pasaules komandu čempionāts. Jāatzīmē, ka pandēmijas laikā mūsu sportisti no Latvijas atrada iespēju un piedalījās šajās sacensībās. Pats lielākais prieks, ka mūsu pārstāvji šogad pierādīja īstu cīņas sparu un pierādīja, ka šogad bija bieds jebkuram spēlētājam. Pirmkārt komandu čempionātu kopējā ieskaitē Latvija izcīnīja 2.vietu atpaliekot tikai no Baltkrievijas (jauniešiem komandu ieskaitē 3.vieta, bet jaunietēm 2.vieta). Bet nekas nevar būt labāks, kad mūsu jaunieši izcīnīja zeltu komandu ieskaitē un apsteidza spēcīgo Baltkrievijas komandu. Mūsu čempioni: Reinis Štāls, Pēteris Kripāns, Aleksandrs Ivanovs. Nedrīkst arī aizmirst par individuāliem tituliem: Reinis Štāls, Malvīne Misāne, Linda Malinovska, Alise Misāne, Oskars Bajārs, Maksims Novickis, Marija Magdalēna Nereda, Malahovska Neļa Kristīne, Pēteris Kripāns (divi zelti!), Aleksandrs Ivanovs, Arvo Krebe, Varvara Ivanova, Ričards Osītis, Roberts Misāns, Guntis Valneris, Guntars Purviņš, Jeļena Tkačenko.

Mūsu vīrieši parāda raksturu

Pirmo reizi vēsturē Latvija spēja atvest konkurētspējīgu komandu (Guntis Valneris, Roberts Misāns un Guntars Purviņš) uz pasaules komandu čempionātu. Komandu čempionātā notika divas programmas: ātrspēlē un rapid programmā. Diemžēl ātrspēlē nesanāca gandrīz nekas, bet kā vēlāk vīri nosprieda: ir ļoti sarežģīti spēlēt pret “monstriem”, kas visus variantus zina no galvas un 3min laika kontrole neļāva mūsu vīriem dot kādu pretspēli (piemēram, pret Baltkrieviju 0-6 zaudējums). Rezumē 4.vieta un lietuvieši jau bija norakstījuši latviešus arī rapid programmā, kur bravūrīgi teica, ka latvieši nebūs tie, kas cīnīsies par trijnieku. Rapid programma iesākās spēcīgi, kur lietuvieši negaidīti apspēlēja baltkrievus (4-2), kur Aleknavicius smagā pozīcijā noķera Mihaļčenko uz 2gājiena kombināciju. Mūsu vīri pirmo soli uz trijnieku veica otrajā dienā, kad pretī stājās lietuvas izlase un Roberts Misāns apspēlēja Aleknavicu, bet Guntars Purviņš abās!! partijās apspēlēja Domčevu, bet Guntis Valneris mierīgi nospēlēja neizšķirtu ar Norvaiši. Pēdējā dienā Latvijas bija nepieciešams uzvarēt visus pretiniekus ar 6-0 (lai pretendētu kļūt par pasaules čempioniem), bet vissmagākais pretinieks bija Igaunija un ļoti nepaveicās ar izlozi Guntim Valnerim, kur izkrita klasiskas variants pret Uutma, kas savulaik ir spēlējis PSRS čempionātos un, protams, tur viņu apmānīt ir ļoti sarežģīti. Rezumē uzvara ar 5-1 un kā noskaidrojās vēlāk, tad visas komandas izcīnīja 45 punktus, bet Baltkrievija pēc kritērijiem kļuva par čempioniem, bet mūsējiem visi kritēriji bija vienādi ar Krievijas komandu un nācās spēlēt papildmaču, kur piekāpāmies ar 4-2 un 3.vieta pasaules komandu čempionātā.

Nolikuma noteikumi, ka jebkura komanda un to spēlētāji, kas iekļūs trijnieka kļūst par starptautiskajiem lielmeistariem. Guntis Valneris, Roberts Misāns, Guntars Purviņš – starptautiskie lielmeistari 64 lauciņu dambretē! Jāatzīmē, ka pirms ~mēneša LDF piešķīra lokālos lielmeistarus Mārtiņam Junkurēnam, Guntaram Purviņam un Zigmāram Rumbeniekam. Lepojamies ar mūsu starptautiskajiem lielmeistariem un Guntars Purviņš realizēja vienu no saviem dzīves sapņiem – starptautiskais lielmeistars!

Noslēguma vārdi

Salīdzinot pāris gadus atpakaļ mēs uz IDF sacensībām braucām kā tūristi ar pāris spēlētājiem, kam klājās ļoti grūti. Tagad ar prieku varam paziņot, ka esam izauguši un varam droši cīnīties ar vadošajiem dambretes spēlētājiem pasaulē. Pamats tam ir dambretes teorija, jo bez tās ir grūti. Kā piemēru var minēt Baltkrievijas izlasi, kas ir apguvuši lielu klāstu dambretes teorijas un ne velti pagaidām “savāca” ļoti daudz medaļas. Jāatzīmē, ka viņu treniņu noslogojums ~32h nedēļā. Mūsējiem dambretistiem ir kur vēl augt un tas ir tikai sākums lieliem panākumiem, un nākamajā sezonā iespējams IDF pievienosies papildus organizācijas, valstis, kas veidos vēl lielāku konkurenci. Vērts ir atzīmēt, ka daudzi spēlētāji savās grupās spēlēja pirmo reizi, kas nozīmē, ka 2-2.5 gadu starpība jauniešu sacensībās ir būtiska un domājams, ka panākumi neizpaliks. Kopā no Bulgārijas Latvija atvada vairāk nekā 25 medaļas.

One thought on “Citādāks apskats no Bulgārijas”

  1. Dumaju, chto Varvara Ivanova zasluzivajet otdeljnoi strochki v reportaze. Ona pokazala prekrasnij rezultat, zavoevav 2 zolota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.