Igaunijā noslēdzās IDF64 Eiropas čempionāts 64 lauciņu dambretē un šī čempionāta īsteno spēku aizēnoja nepateicīga Covid-19 situācija, jo no Latvijas pēdējā mirklī atteicās gan Roberts Misāns, gan Guntis Valneris (kaut gan, kur Guntis būtu piedalījies LV čempionātā 100 ar 400e balvu fondu vai EČ ar 25000 euro balvu fondu?! Jautājums: viennozīmīgi LDF būtu loģiski jāparnes sacensības, lasīt iepriekšējo rakstu). Daudzi netika uz Igauniju arī dēļ tā, ka pa taisno nevar ieceļot no Krievijas, jālido caur Somiju vai Rīgu kā minimums. Arī baltkrieviem šis čempionāts aizgāja gandrīz secen, jo uz Lietuvas robežas viņus nelaida tālāk, jo igauņi nebija atsūtījuši attiecīgos dokumentus. Iespējams šis faktors arī neļāva Igoram Mihaļčenko kļūt par uzvarētāju visās trijās programmās. Negulēta nakts un spēlēšana jau tajā pašā dienā (bet arī neskatoties uz to Mihaļčenko dabūja uzvarētu pozīciju pret Švarcmanu, bet rupji kļūdījās, kas noveda pie zaudējuma). Rezumē: uz blicu un brazīļu versiju bija atbraukusi liela delegācija no Lietuvas, kas ir patīkami, jo ir spēlētāji, kas ar godu pārstāv savu valsti. Klasikā piedalījās 26 dalībniekiem vīriešiem un skaidrs bija viens, ka cīņa izvērtīsies starp Mihaļčenko un Švarcmanu. Bet kurš no viņiem ir īsts dambretes ģēnijs? Lai cik labi nespēlētu dambreti Mihaļčenko, par dambretes ģēniju tiek uzskatīts Aleksandrs Švarcmans. Mihaļčenko zaudēja pirmo kārtu un likās, ka iekļūt kārotajā astotniekā nebūs pa spēkam, bet viņš ne tikai to paveica, bet atlikušajās septiņās kārtās savāca 12!!! punktus. Pirmais astotnieks izspēlēja play-off, bet neviens vairs nespēja izrādīt pretestību Igoram Mihaļčenko, kurš kopsummā no Igaunijas aizveda mājās ~4000,- Euro. Jāatzīmē, ka pēdējos piecus gadus IDF64 principā ir tikai viens uzvarētājs un tas ir viņš. Kā raksturoja Guntis Valneris: ļoti spēcīgās zināšanas un ved pie sev zināmām shēmām un pēc uzvarētas partijas pār Gunti Valneri viņš pat zināja, kas un kad tāda vai līdzīga partija tika spēlēta. Bulgārijā Guntars Purviņš komentēja Mihaļčenko analīzi vēl lakoniskāk: Ko viņš tur rāda? Man grūti ir saprast un izsekot visam līdzi. Šausmas.

Vai tā ir taisnība, ka Mihaļčenko aiziet no dambretes?

Viņu dzīves stils ir tikai dambrete un no tās viņš pārtiek jau vismaz piecus gadus. IDF64 sacensībās nopelnot labas prēmijas un Baltkrievijā viņi tiek labi atalgoti par augstiem sasniegumiem, kas nozīmē, ka veselu gadu un vairāk var dzīvot bēdu nezinot. Tomēr dzīvē prasās arī pārmaiņas un mēs neesam nekādi tiesneši, bet pēc mūsu informācijas izcilais dambretists ir pievērsies Dieva lietām un cik noprotams šis ir viņa pēdējais čempionāts. Vai tā ir taisnība to mēs uzzināsim drīzumā, bet pagaidām viņš ir esošais Eiropas čempions 64 lauciņu dambretē. Citējam Mihaļčenko vārdus pēc uzvaras par Arunas Norvaiši: ļoti viegli uzvarēju, viņš spēlē vāji.

Visus rezultātus var aplūkot Šeit

Iesakām arī apskatīties video no Eiropas čempionāta oficiālās facebook lapas: Šeit

7 thoughts on “Dambretes ģēnijs aiziet prom no dambretes? Īsumā par Eiropas čempionātu”

  1. Diemžēl šie turnīri vairs nenoskaidro spēcīgāko. Nepiedalījās neviens no pirmā reitinga desmitnieka no Krievijas, arī Jurijs Anikejevs nē. Tā kā par ģēnijiem runāt pāragri.

  2. Vērotājs. Labākais no Krievijas pēc reitinga atrodas tikai 50. vietā. Aleksandrs Švrcmans, protams, ir spēcīgs, kaut reitingos atrodas ļoti zemu.

  3. Reitings ir fufelis. Tad varbūt pēc reitinga noteikt čempionu ? Lai piedalītos čempionātā, vajag arī gribasspēku turp aizbraukt. Dažiem to neļauj. Piemēram Langins, par kuru ļoti nicinoši pateica Kondračenko (damkinet).Langins neļaujot piedalīties Baltkrievijas čempionam Viderko (13 gados), jo neesot reitinga.Langinam interesējot pirmkārt “делёж бабла”, dambretes un dambretistu intereses viņam esot otršķirīgas.

  4. Pasaules dambretes organizatori iedomājušies, ka ir lieli vēstures veidotāji. Viņiem interesē 1.Nauda 2.Lai uzvarētu «savējie» 3.Attīstīt tikai savu dambretes paveidu ( stulbie nīderlandieši atzīst tikai 100). Bet vai viņi zin, ka Bodjanskis par savu (!) naudu organizēja pirmos Viskrievijas čempionātus ?

  5. Vēl jāpiebilst, ka tas noteikums par 3 dalībniekiem no vienas valsts ceturtdaļfinālā pie šāda dalībnieku sastāva ir izsmiekls. Žēl baltkrievietes, kuras pamatīgi apzaga.

  6. Jautājums “?”. Un cik pēc jūsu aprēķiniem viņš ir nopelnījis uz šo pasākumu? Varam jūs mierināt viņš nepelna uz dambreti un ir nopelnījis ne tikai savai dzīvei, bet arī meitas dzīvei un tā nav dambrete. Cilvēkam pēc 60 ir sava veida hobijs, mīlestība pret šo sporta veidu, interese par to attīstību. Un kas ir savējie?

  7. Nav viss tik rožaini. Kritizēt vajag un par savām kļūdām ir jāatbild. Un par ko viņš diskvalificēja toreiz ne savējo Aņikejevu (Ukraina)? Vai samaksāja Aņikejevam Eiropas tiesā piespriesto naudas sodu, jo nauda taču viņam vairs neinteresē. Savējā nebija arī N.Sadovska (Polija) un treneris Vatutins (Baltkrievija), kurus ar tādu mīlestību pret dambreti sagaidīja Krievijā viņa kolēgi dambretes funkcionāri.Tā kā noņem savas rozā brilles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.