Vēsture:

2013.gadā Maigonim Juhņēvičam kopā ar brāli radās ideja iepriecināt savu tēvu Jāzepu 70 gadu jubilejā. Sākuma plāns bija  noorganizēt turnīru savās mājās, bet tad saprata, ka vairāk par 10 cilvēkiem tur nebūs iespējams uzņemt. Maigonim radās ideja pamēģināt turnīru noorganizēt Degumnieku tautas namā. Tas arī tika panākts.  Pirmais turnīrs sanāca vairāk kā godam, atbrauca 44 dalībnieki. Otrajā turnīra gadā jau bija kuplāks skaits – 64 dalībnieki. Trešais gads bija ļoti nozīmīgs to attīstībai un Maigonis pievienoja pievienoto vērtību. Tie bija atbalstītāji un pirmie ārvalstu viesi no Igaunijas ,kopā piedalījās 74 dalībnieki. Ceturtajā gadā tas jau kļuva par lielāko turnīru Baltijā ar 88 dalībniekiem un spēlētājiem no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Piedalījās pat pasaules kadetu čempions. Šogad ir jubilejas gads – turnīram aprit pieci gadi, tēvam 74 un nevis 75, jo kad Maigonis ar Jāni organizēja pirmo turnīru priekš tēva, tad domāja, ka tēvam būs 70 gadu jubileja, bet izrādījās 69. Tā nu tagad ir iegājies, ka turnīram tagad ir apaļa jubileja – 5 gadi, bet tēvam vēl viens gads ir jāpagaida līdz apaļai jubilejai – 75. Un šis turnīrs solas būt fenomāls atbalstītāju ziņā, jo ir 14 atbalstītaji, kas dāvās sieru, gaļu, konfektes, medu, tējas un citus gardumus + pirmo reizi vēsturē būs naudas balvas (skat. nolikumu). Tagad tikai paliek jautājums vai tiks sasniegts jauns rekords un būs vairāk par 88 dalībniekiem? Domājams, ka šis cipars būs pārsniegts.

J: Uz doto momentu topā ir lidojošā dambrete, vai jūs plānojat nākotnē šo turnīru uztaisīt par lidojošo dambretes turnīru?
A: Atbildot uz šo jautājumu Maigonis mazliet padomāja, un komentēja, ka nē, jo vēlas, lai Latvijā ir vieta, kur cilvēki var uzspēlēt veco labo klasisko dambreti. Kā arī spēlētāji, kas apmeklē šo turnīru vairāk ir klasiskās dambretes piekritēji.

J: Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?

A: Par nākotnes plāniem es esmu maksimālists, jo vēlos sasniegt pēc iespējas vairāk citu valstu pārstāvjus.

Divos vārdos:

Jāzeps piedzima Rēzeknē, bet jaunībā pārvācās uz Madonas novadu, kur arī dzīvo un trenē. Ir divu dēlu un triju meitu tēvs, un droši varam apgalvot, ka Jāzeps ir slavenākais Madonas novada treneris, jo dambreti trenē vairāk kā 50! gadus. Prāta Laiks komanda novēl veselību, izturību un uz tikšanos Degumnieku tautas namā.

Rezultāti:

2015. gads

Pamata turnīrs                              Blics

1.G.Purviņš 16 no 18                    1. R.Paegle 25 no 26

2. E.Novickis 14                            2. M.Juhņēvičs 22

3. I.Vidriņš 13                                3. I.Vidriņš 22

2016. gads

Pamata turnīrs                              Blics

1. G.Purviņš 18 no 22                  1. S.Smaidrys 18 no 22

2. S.Smaidrys 16                          2. G.Purviņš 16

3. A.Uutma 16                               3. T.Rūmītis 15

Provizoriskais sastāvs:

M.Juhņēvičs, E.Novickis, I.Vidriņš, S.Smaidrys, A.Uutma, T.Rūmītis, J.Fārnests, R.Štāls, J.Štāls, G.Valneris, V.Teterins, A.Valnere, J.Āriņš, R.Paegle, V.Vizulis, J.Juhņēvičs, Jāzeps Juhņēvičs, G.Purviņš, I.Kelass, V.Griņēvičs, E.Šķilters, Z.Uvačana, V.Ņikitins, V.Mass, L.Skudra, G.Bringulis, V.Kravcovs, R.Piroņena, Z.Rumbenieks, V.Mass, J.Bokalders, D.Fiļokovs, M.Asaris, A.Balbārdis, M.Semeņuks, D.Ņemecs + ļoti daudz citi šīs spēles piekritēji.

Izvēlies 3 spēlētājus, kuri, Tavuprāt, būs pirmajā trijniekā Degumnieku pamata turnīrā 2017:
  • Pievienot savu atbildi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.