Vakar 16. jūlijā Dunalkā tika aizvadīts trešais Edgara Štāla balvu izcīņas turnīrs. Otro gadu pēc kārtas uz turnīru bija ieradies ļoti spēcīgs sastāvs – 7 no 8 šī gada Latvijas čempionāta finālistiem, A. Kybartas GMI un V. Aleknavičius MI, kuri starptautiskajā dambretes arēnā komentārus neprasa un vēl citi spēcīgi pašmāju dambretisti. Šogad spēles nenotika tikai klasiskajā Krievu dambretē, bet arī Brazīļu un Lidojošajā dambretē – pirms katras kārtas tika izlozēts kāda dambrete tiks spēlēta.

Turnīru ļoti labi uzsāka un pie pirmajiem galdiņiem spēlēja J.Āriņš, Z.Rumbenieks, G.Purviņš un R.Paegle. Stabils, bet ne tik rezultatīvs sākums izdevās turnīra neapšaubāmajam favorītam A.Kybartam. Daudz punktus klasiskajā dambretē zaudēja V.Aleknavičius, kas viņam liedza pacīnīties par augstāku vietu.

Beigās, tomēr, savu favorīta statusu apliecināja A.Kybartas, kas 7. kārtā, svarīgā mačā uzvarēja M.Junkurēnu un turpināja būt rezultatīvs līdz turnīra beigām, kā rezultātā izcīnīja 1. vietu. Iespējams, ka šis zaudējums 7. kārtā sapurināja arī M.Junkurēnu, kurš uzvarot atlikušos četrus mačus izcīnīja 2. vietu. Iespējams, šie Andriusa un Mārtiņa finiša spurti izdevās pateicoties tam, ka bija jāaizvada 11 mači, un uz turnīra beigu daļu parādījās nogurums, ar ko labāk tika galā tieši „jaunieši”. Arī trešās vietas liktenis izšķīrās pēdējā kārtā, pēc kuras tā arī „tīri” neizkristalizējās bronzas medaļas ieguvējs – talkā nāca koeficients, kurš vislabākais izrādījās Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvējam Z. Rumbeniekam, aiz viņa sekoja G. Purviņš, R.Paegle un sešinieku noslēdza V.Aleknavičius.

Tabula pa kārtām un norādītiem dambretes veidiem (K – klasika, L – lidojošie, B – brazīļu)   Spied šeit

Labākais sešinieks tika apbalvots ar medaļām un naudas balvām. Visiem turnīra dalībniekiem, Durbes novadā darinātas, māla krūzes pasniedza Durbes novada priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs.

Paldies Edgaram Štālam par ļoti labi noorganizēto turnīru, uz tikšanos nākamgad Dunalkā!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”15″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”40″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”Rādīt galeriju” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

2 thoughts on “E.Štāla balvu izcīņā uzvar ārzemnieks (papildināts 17.07.17 13:05)”

  1. Paldies visiem, kuri varēja ierasties uz šo turnīru.
    Uz tikšanos 2018. gadā,
    Edgars Štāls 🙂

  2. Ļoti interesants jauninājums – vairāki dambretes veidi. Šis jauninājums, noteikti, nākamgad piesaistīs jaunus dambretes spēles cienītājus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.