🇵🇱Mūsējiem kopā piecas medaļas Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē (atjaunots 09.08 15:41)

No 01.08.19 līdz 09.08.19 notika Eiropas čempionāts 100 lauciņu dambretē jauniešiem grupās no U10 līdz U26. Turnīrs notika deviņās kārtās ar laika kontroli 80m + 1m par katru gājienu. Latviju šogad pārstāvēja 26 dambretisti, šajā gadā lielākās cerības bija J.Česnokova, G.Gribuška un K.Norenbergs, kas tieši to arī apliecināja uz rūtainā galdiņa. U-19 grupā meitenēm J.Česnokova visu laiku bija vadībā, bet zaudēja Yakobovičai un pēdējā kārtā neizmantoja iespēju uzvarēt Igaunieti un 2.vietā Eiropā. Savukārt Gunārs Gribuška kurš nezaudēja nevienu partiju un pēc koeficenta noslēdza turnīru 3.vietā. Lielisks panākums! Savukārt pagājušajā gadā G.G kļuva par Eiropas jauniešu čempionu U16 grupā. Savukārt par ierastulietu jau kļuvusi K.Norenberga iekļūšana top3, tāpat kā Gribuškam turnīrā cīnījās bez zaudējumiem un tīra 2.vieta Eiropā. Apsveicam!

09.08.19 noslēdzās pēdējā programma – ātrspēle. Visi mūsējie latviešu dambretisti labi cīnījās līdz pēdējai kārtai, bet diemžēl tikai vienīgo medaļu iznīcīja Gunārs Gribuška, kuram 2.vieta un kura tā ir trešā medaļa šajā Eiropas čempionātā! Apsveicam! Godam aizstāvēts Latvijas vārds! 

Rezultāti BLITZ:

U10 meitenes – Šeit 
U10 zēni – Šeit
U13 meitenes – Šeit
U13 zēni – Šeit
U16 meitenes – Šeit
U16 zēni – Šeit
U19 meitenes – Šeit
U19 zēni – Šeit
U26 meitenes – Šeit
U26 zēni – Šeit

Rapid programmā daudzi no mūsējiem bija vadībā un visu laiku turējās TOP 3, bet diemžēl veiksme neļāva pacelties augstāk par 2.vietu Jeļenai Česnokovai. Tas arī diemžēl RAPID programmā viss. Rītdien sākas pēdējā Eiropas čempionāta diena – BLITZ.

Rezultāti RAPID:

U10 meitenes – Šeit 
U10 zēni – Šeit
U13 meitenes – Šeit
U13 zēni – Šeit
U16 meitenes – Šeit
U16 zēni – Šeit
U19 meitenes – Šeit
U19 zēni – Šeit
U26 meitenes – Šeit
U26 zēni – Šeit

Turnīra galerija: Šeit

Komandu vērtējumā:

Rezultāti klasikā:

U10 meitenes – Šeit  Latviju pārstāv: Malvīne Misāne, Varvara Ivanova, Diāna Malofeja
10 zēni – Šeit Latviju pārstāv: Roberts Serpāns, Kārlis Kalējs, Laimiņš Mastiņš
U13 meitenes – Šeit Latviju pārstāv: Valda Vasariete, Viktorija Nesanira, Diāna Stecka
U13 zēni – Šeit Latviju pārstāv: Klāvs Norenbergs, Roberts Grišins, Aleksejs Peļņiks
U16 meitenes – Šeit Latviju pārstāv: Neļa Kristīne Malahovska, Jelizavete Zaharova, Jūlija Poļanska
U16 zēni – Šeit Latviju pārstāv: Kristers Lapiņš, Vsevolods Mitrēvičs, Artis Rancāns
U19 meitenes – Šeit Latviju pārstāv: Jeļena Česnokova, Magdalēna Nereda,
U19 zēni – Šeit Latviju pārstāv: Gunārs Gribuška, Gatis Kļava, Ričards Osītis
U26 meitenes – Šeit Latviju pārstāv: Anna Krapivina
U26 zēni – Šeit Latviju pārstāv: Viesturs Štelmahers, Dāvids Benderskis

24 thoughts on “🇵🇱Mūsējiem kopā piecas medaļas Eiropas čempionātā 100 lauciņu dambretē (atjaunots 09.08 15:41)

 1. Nevajadzētu uz šādiem čempionātiem sūtīt tādus “spēlētājus”, kā Štelmahers un Benderskis, kas nevis cīnās, bet gan ātri vienojas par neizšķirtu un iet vazāties pa pilsētu, bet vakaros uzdzīvo. Paieauguši cilvēki, ja grib, lai brauc pilnībā par savu naudu.

 2. Man patīk jūsu optimistiskās cerības uz Latvijas dambretistiem.Puikas paši nopelnīja vietas Eiropas čempionātā,lai jau spēlē.Tas kā un cik labi viņi spēlē ir viņu darīšana.Bet ja jums tiešām patīk citiem sabojāt dienu,paldies ir izdevies.Cerams,ka esi apmierināts.

 3. Šie spēlētāji vismaz 1. partijā neuzkrita uz 2gājienu. Par citiem gan to nevar teikt.

 4. Ja lielmeistari vienojas par neizšķirtu, viņi arī ir “spēlētāji”?

 5. Būsim reāli, daudzi no šiem spēlētājiem ir tā sauktie tūristi, kuri iekļuvuši mazās konkurences dēļ, bet starptautiski cīnās par 50% punktu.

 6. Starp citu, labākie rezultāti ir spēlētājiem, kas turnīra laikā atpūšas, nevis analizē visu laiku savas un pretinieku partijas.

 7. Diezgan nesaprotama diskusija. Katrs, kurš ieņēma Latvijas čempionātā vietu (1,2,3) finālā ir nopelnījis spēlēt šeit. Kā kurš spēlē, tā ir jau cita problēma, tomēr atkarīgs no cilvēka un no apstākļiem.

 8. Arī Latvijas čempionāta finālā bija liela konkurence un iekļūt trijniekā gan bērniem, gan jauniešiem nebija nemaz tik viegli…

 9. Nu, ja 26 gadu vecumā vēl ir puika, kas dabū -4, ko tad vēl piebilst. Un runa ir vairāk par bezatbildīgo attieksmi daudzu gadu garumā, un, protams, to, ka mūsu U26 čempionāts ir aiz matiem pievilkts, bez konkurences. Un, jā , šajā sastāvā cīnītos par +2. Ja kas, apsveicu Kļavu, Gunāru,,Jeļenu un viņu trenerus ar medaļām, lai gan Jelenai droši vien gribējās ko vairāk.

 10. Eu janci man pēdējo gadu laikā nav bijis tik slikts turnīrs un tur nav sakars ar manu dzīves veidu…. Lai būtu interesantāk atklāj man kas tu pats esi īstajā dzīvē jo liekas ka tu esi tikai gudrs dirsejs kas pats neko nejedz

 11. Sveicināts Janci!
  Vienmēr būs tieši tādi cilvēki kà Tu,kam būs nepatika pret citiem.Šīs savas negatīvās domas vari paturēt pie sevis,nevis apskādēt citu spēlētāju morālos stāvokļus.Pašlaik Tu nepadarīsi sevi labāku ar šo tekstu rakstīšanu.Šie puiši jau netrenējās pāris gadus,bet spēlē,jo nav labāku tieši šajā grupā Latvijā.Ja Tu reiz protestē pret viņu sniegumu,tad lūdzu,liec pretīm labākus spēlētājus.Es varu garantēt,ka viņi zaudēs.Puišiem bija savi iemesli,kāpēc nevarēja nospēlēt kā vajadzēja,ne jau šīs “uzdzīvošanas” dēļ.Bet ja tomēr gribi padiskutēt droši,ierodies uz kādu no dambretes turnīriem un personīgi paskaidrošu,kas notika.

 12. Maziņā piebilde.Jūs pašlaik pārkāpjat LDF izdoto ētikas kodeksa 2.3.3 punktu,precīzāk tieši,ka jūs apvainojat spēlētājus.Esmu diezgan drošs,ka neesat labāks par šiem jūsu pieminētajiem puišiem.Bez tā,ka jūs pieminat šo spēlētāju vārdus un uzvārdus,bez viņu iepriekšējās piekrišanas.

 13. U-26 grupā ipuišiem ir stiprs sastāvs, V. Štelmaheram un D.Benderskim nav vainas, cīnās kā māk. Dažiem Latvijas dambretistiem vispār veicās.. nekas jauns.

 14. … Es tev Pilnībā piekrītu! Cenšas kā mak, vienmēr ne visiem veicas!

 15. Secinājums- vislieliskāk nostartēja J.Česnokova – divas sudraba godalgas,, tad arī G.Gribuška – bronza un sudrabs,, un K.Norenbergs- sudrabs. Vēl vajadzētu pieminēt tos, kas turpat pie pjedestāla bija negaidīti, jo minētie 3 sportisti spēlē labi sen, un vinu panākumi nav nekāda sensācija.

 16. Ir iespējas pieteikties Prāta Laiks redaktora amatam un pieminēt rakstos tos, kas ir negaidīti un gaidīti pie pjedestāla 🙂 Pieteikumus sūtīt uz info@pratalaiks.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.