Itālijā noslēdzās Eiropas čempionāts komandām gan sievietēm, gan vīriešiem 100 lauciņu dambretē. Kopā notika trīs programmas: ātrspēle, rapids un klasika.

Blics vīriešiem

Krievija

Nīderlande

Itālija!

Rezultāti: Šeit

Sievietēm

Krievija

Polija

Baltkrievija

Rezultāti: Šeit

Rapid:

Krievija

Ukraina

Nīderlande

Rezultāti vīriešiem: Šeit

Sievietēm

Nīderlande

Ukraina

Baltkrievija

Rezultāti sievietēm: Šeit

Klasika

Krievija

Nīderlande

Francija

Rezultāti vīriešiem: Šeit

Sievietēm

Baltkrievija

Krievija

Nīderlande

Rezultāti sievietēm: Šeit

Jau drīzumā Itālijā notiks Eiropas čempionāts 100 lauciņu dambretē komandām + paralēli notiks Eiropas čempionāts rapidā un ātrspēlē vīriešiem. Šoreiz Latvijas dambretes federācija nespēja sakomplektēt komandu uz vienām no nozīmīgākajām sacensībām 100 lauciņu dambretē Eiropā un sekosim līdzi tikai Gunta Valnera spēlēm rapidā un ātrspēlē. Protams, rodas liels jautājums kā to varēja panākt un kurš tagad par to ir atbildīgs? Vai mums tomēr nevajag tāda līmeņa sacensības?

Turnīra nolikums komandām: Šeit

Balvu fonds: Šeit

Kā Tu vērtē Latvijas izlases nepiedalīšanos Eiropas čempionātā?

 

20 thoughts on “Eiropas komandu čempionātu – šoreiz bez Latvijas”

 1. Spriežot pēc tām komandām, kas piedalījās, LDF tas būtu pārāk dārgs prieks, lai spēlētu šādas konkurences turnīrā. Tā tomēr nav Lietuva vai Polija, bet gan Itālijas vidiene. Un cenas tur ir oi-oi-oi.

  3
  3
 2. Āriņa viedoklis vienmēr sakrīt ar varas pozīciju. Vienmēr !! Tāpēc jau viņš vienmēr parakstās ar īsto vārdu. Latvijā par tādiem saka – d… līdējs.

 3. Nu gudrītis, blin. Paraksties arī tu ar īsto vārdu, tad rezēsim, kurš ir līdējs un kurš ir tukšd–sējs.

 4. Ne jau naudā ir problēma, jo cik zinām, tad valsts piešķirtie līdzekļi ir jāizmanto. Problēma ir tāda, ka ldf visus ir tik tālu sanaidojis, ka neviens kopā vairāk nevēlas spēlēt. Un pat vadošajā līmenī. Interesanti kāpēc par to visi klusē?

 5. Nevaru saprast Jāņa komentāru. Skatoties uz tām izlasēm kas piedalās. Tur ir tikai bagātās izlases? Lietuva, Baltkrievija, Polija ir naudīgās dambretes izlases pret nabadzīgo Latvijas? Tas nu gan ir garām. Naudas ir ļoti pat pietiekami LDF un nav problēmu nosūtīt kaut trīs izlases.

 6. Diez vai nauda atrastos, jo primārie ir jauniesu turnīri. Uz 10 dienām Italijā izmaksas ar ēšanu,dzīvošanu un lidmašīnas biļetēm, covid testiem var saniegt 1000 Eur uz cilvēku. LDF kaut ko varētu atmaksāt, ja būtu labi rezultāti, bet paskatoties uz šo sastāvu, tad pirmajā trijniekā varētu ielauzties tikai, ja aizbrauktu Guntis, Roberts un Raimonds. Pārējiem tad būtu jāsedz šī ekskursija no savas kabatas.

 7. Tak dambrete.lv protokolā redzams, ka plāno braukt un finansējums bija. Šeit ir ne tikai ldf finansējums, bet arī individuālais. Guntis pat šobrīd atrodas Itālijā. Komandu čempionāts ja kas ilga 7 dienas. Šeit problēma nav finansējumā, bet sastāva nenokomplektēšanā. Un LDF nav uzsvars uz bērnu jauniešu sportu. Pieaugušo sports dod būtisku finansējumu LDF.

 8. Jocīgs komentārs no vērotāja, ka skatoties uz sastāvu bail paliek cik visi spēcīgi. Pat itāļi tika blicā trijniekā. Baltkrievija ar vāju dastāvu. Holande arī bez Boomstras, Baljakina, Izejndorna. Par trešo vietu cīnās LT ar Franciju, kas arī kas nebijis. Ukraina tikai uz rapid atbrauca. Kur tieši ir stiprs sastāvs? Krievija arī bez Georgieva un Čižova.

 9. Saprotu, ka diez vai tas notiks, bet gribētos uzzināt atbildes uz pāris jautājumiem:
  1. Kādēļ komandā netika iekļauts Roberts?
  2. Pēc kādiem kritērijiem tika izvēlēti atlikušie komandas dalībnieki?
  3. Kādēļ beigās tā arī neviens neaizbrauca?
  Piekrītu, ka finanses šeit nekādi nav pie vainas, jābūt citiem iemesliem.

  1
  1
 10. Roberts droši vien gribēja sev iegūt pirmo Latvijas čempiona titulu 64 lauciņu dambretē, tādēļ arī neaizbrauca. Pārējie diemžēl ir švakāki. Vēl varētu braukt Andris keisels, bet vinš pašlaik nespēlē, arī Gunārs Gribuška nespēlē. Pārējie diemžēl neturētu līdzi. Francijas izlasē bija Arnauds Kordiers, kas spēlē vienā līmenī ar Rulu bomstru vai Aleksandru Georgievu, Arī Kevins Mahtelinks ir top spēletājs, vairākkārtējs Francijas čempions, vienīgi trešais bija mazliet švakāks, Lietuviešiem bija Eduards Bužinskis, kas arī spēlē vienā līeni ar Rulu Bomstru un Aleksandru Georgijevu, Valentīns Golubajevs un Valērijs /kudrjavcevs, arī Vaidis Stasītis ir ļoti spēcīgi spēlēaji. Baltkrievijas izlase arī bija ļoti spēcīga;: GMI Bulatovs, MI Aleksejs Kuņica. Vairākkārtējs jauniešu pasaules čempions Heorhis Vidzerka, kurš gan šoreiz pievila Baltkrievijas komandu. Arī jebkurš no nīderlandiešiem, kas tur aibrauca, kaut arī ne tajā spēcīgākajā sastāvā, varētu apspēlēt jebkuru no Latvijas ar pirmo top trijnieku. Itāļi arī individuāli labus rezultātus uzrādija gan rapidā, gan ātrspēlē, Turpat vien bija, kur Guntis Valneris. Tas, ka LDF piedāvā braukt spēlēt, tas nemaz nenozīmē, ka apmaksātu visus izdevumus.

 11. Nu arī ir skaidrs par vērotāja zināšanām spēlētāju līmenī 😀 tālāk var arī neduskutēt. Roberts noteikti, jā dzinās pakaļ titulam. Viņam tas ārkārtīgi svarīgs… 🙂

  1
  2
 12. Turpinot vērotāja salīdzinājumu – Millers viena līmeņa spēlētājs ar Švarcmanu, jo easy online turnīrā noņēma.

 13. 1. Nešķiet pārāk ticami, ka tik augsta līmeņa spēlētajam vietējais 64 lauciņu čempionāts ir svarīgāks nekā augstākā līmeņa komandu turnīrs.
  2.Domāju, reti kurš apšaubīs, ka nespēlējis Keisels jebkurā gadījumā ir spēcīgāks par citiem kandidātiem. Spriežot pēc fināla rezultātiem, arī nespēlējis Gribuška ir priekšā.
  3. Neesmu informēts, vai minētajiem spēlētājiem tika piedāvāta vieta izlasē, bet pat tad, ja viņi atteicās, ir citi, kuri cienīgi var nostartēt. No pieredzējušākiem ir pieejams lielmeistars Zālītis, arī Levins, Āriņš, Matvejevs, Paegle, Purviņš, pats priekšsēdētāja kungs un citi var labi nospēlēt, bet no jaunākiem Helfrehts rāda labu sniegumu pēdējā laikā, Osītis un Mitrēvičs arī ir spēcīgi, kaut vai Kripanam varēja dot iespēju. Jebkurā gadījumā variantu daudz, lai nebaidītos no Vidzerkas vai lietuviešiem.
  4. Daudzviet finansējumu piešķir pašvaldība vai sporta skola, tā kā nebūtu problēmu aizvest komandu.
  5. Viens tituls jeb sporta klase nenozīmē vienu un to pašu līmeni, Bužinskim līdz Bumstram vai Georgievam ir diezgan tālu. Kas attiecas uz itāļiem, blicā neviens nebija tuvu Guntim, bet rapid viņam priekšā bija Skagiante, kurš uz pārējo itāļu fona viennozīmīgi izceļas, jo citi ir krietni vājāki.

 14. Diemžēl no ar tevis augstāk nosauktajiem varbūt Raivis kādu 1 dabūtu, pārējiem gan būtu tikai nullītes. Zālītis vairs tik tālu neaizbrauktu. Kripans vispār ir nullīšu meistars.

 15. Paldies par uzticību, bet amatieriem, kuriem ir vai nu pāri , vai nu turpat pie 60, šajā līmenī spēlēt grūti. Bet Guntis, Guntars, Roberts, Marija Magdalēna no Eiropas 64 lauciņu čempionāta, cik saprotu, atbrauca slimi, tā kā par vēl vienu šādu turnīru uz karstām pēdām nez vai vispār var būt runa. Nu jā, Guntis, protams, ir profesionālis, bet tomēr uz Itāliju viņš varēja braukt nedēļu vēlāk, tas ir, ilgāk atgūties pēc slimības. Bet par izmaksām – pats 2018. gadā aizlidoju uz Itāliju uz PČ blicā un rapidā, 3 dienu turnīrs, ieskaitot biļetes, man izmaksāja 550-600 euro. Kaut kā tomēr pārāk sālīti, tāpēc, pat ja man piedāvātu, atteiktos. Kaut kā vairs nevēlos ēst štruntīgās itāļu pusdienas un vakariņas par 15 euro par ēdienreizi. Bet par sastāvu – varbūt bez skaļiem uzvārdiem, bet arī itāļu vīrieši ir ļoti spēcīgi, nevajag domāt PSRS mērogos, kad pret itāļiem spēlēja spēcīgākie PSRS lielmeistari un radīja iepaidu, ka itāļi un citi, izņemot holandiešus, ir peramie zēni, lai gan arī tad rezultāti nebūt nebija simtprocentīgi.

 16. Kādi nopietni vīri te novākušies, ka mazu zēnu jau sāk ķengāt. Malači.

 17. Ļoti daudz rakstām par izmaksām, kas neatbilst patiesībai. Lasām nolikumu. Turnīra ilgums 6 diennaktis, bet ńemam klāt vēl vienu dienu. Divvietīgs numuriņš ar trīsreizēju ēšanu 44 eur no cilvēka = 308 eur. Itālija viena no izdevīgākajām vietām kur lidot, jo ir daud lētu reisu. Tagad apskatījos un ja pirktu uz nākamo nedēļu tad turp atpakaļ zem 100 eur. Kopā ap 400 eur + 100 citi izdevumi, tad 7 dienu brauciens ap 500 eur uz trim cilvēkiem 1500 plus dalības maksas. Par kādu milzīgo budžetu, ko nevaram atļauties mēs te rakstām? Visiem top spēlētājiem vēl ir viņu budžets vai var dabūt no pašvaldības plus LDF budžets ap 45 000 gadā, precīzi negribas meklēt. Jautājums nav par izmaksām, bet gan vēlme nokomplektēt izlasi, kas pārsfàv valsti.apgalvot, ka mums nav spēlētāju ir absurds.

 18. Vēl jau jāpieskaita 15 Eur par vienu ēdienreizi kā jau Āriņš minēja un kovid testu rezultātus. Arī spēļu vietu nav blakām lidostai un Itāļijā iekšzemes transports ir dārgs.

 19. Nav jāskaita ēdienreize, jo viesnīca ir ar ēdināšanu. Testi jātaisa tika nevakcinētajiem/nepārslimojušiem un citi izdevumi nosedz papildus izmaksas tā kā 500 eur ir reāls cipars.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.