Pārdomas no U.Varneviča: Dubultmedaļas un to sadalījums

Žurnālists no Bauskas Uldis Varnevičs dalās ar pārdomām par dubultmedaļām. Publicējam viņa oriģinālo tekstu. Padalies ar savām domām arī Tu..

Kāds ir Latvija dambretes federācijas jaunatnes dambretes turnīru mērķis?

Jau vairākus gadus jaunatnes dambretes turnīros ir savāda situācija. Pēc noteiktām reformām ir panākts, kad komandu turnīros vienkārši vairs nav dalībnieku un tāpēc rīkoja sacensības vienlaicīgi vairākām grupām. Tur parādījās līdz šim neierasta sistēma, kas tagad īstenota arī tiešsaistes turnīros – ja jaunākās grupas dalībnieki spēlē labāk, nekā vecākās grupas dalībnieki, tad viņi dabū medaļas gan par savu grupu, gan par vecāko grupu.

Neesmu pētījis tā laika nolikumus, bet Latvijas kausa izcīņā tiešsaistē godalgas ir piešķirtas neatbilstoši nolikumam un arī  tikko īstenotajā Latvijas čempionātā medaļas piešķirtas neatbilstoši tam, kāds ir nolikums.

Citāts no Latvijas kausa izcīņas nolikuma.

«U10 (2010. dz. g. un jaunāki) un U13 (2007. dz. g. un jaunāki) labākie/ās kopvērtējumā saņem kausus. Godalgoto vietu ieguvēji/jas katrā vecuma grupā saņem pārsteiguma balvas. Pirmie desmit katrā vecuma grupā saņem diplomus. Tiek vērtētas atsevišķi meitenes un zēni. U10 vecuma grupas dalībnieki var pretendēt uz U13 vecuma grupas balvām.» Pirmajā rindkopā skaidri pateikts – labākie katrā grupā saņem kausus. Pēdējā rindkopā norādīs – var pretendēt uz U13 grupas balvām. Vārdu sakot – vai nu tu saņem kausu par spēli U10, vai U13. Toties federācija piešķīra virkni dubulto balvu.

Otrs – Latvijas čempionāts. Nolikums. «Sacensībās spēlē U8 grupa kopā ar U10 grupu, U13 grupa kopā ar U16 grupu un U19 grupa kopā ar vīriešiem un sievietēm. Spēlējot kopā katrai grupai ieskaite notiek atsevišķi gan jauniešiem/tēm, gan vīriešiem un sievietēm. Jaunāko grupu dalībnieki var piedalīties arī vecāko grupu sacensībās citās sacensību dienās.  Katrā vecuma grupā trīs labākie jaunieši/tes, gan vīrieši un sievietes saņem diplomus un medaļas kā arī pārsteiguma balvas. Jaunāko grupu dalībnieki var pretendēt uz vecāko grupu balvām.» Gribi piedalīties vecākās grupas sacensībās – lūdzu, spēlē tad, kad spēlē vecākā grupa un vari pretendēt uz vecākās grupas balvām. Var jau izvirst savā prātā un izprātot, ka šeit ir rakstīts kaut kas cits, bet reāli ir rakstīts tas, kas ir.

Nerunājot par to, ka šeit vienkārši un prasti ir pārkāptas tehniskās detaļas, varbūt ir vērts uzdot sev jautājumu – kam Latvijas dambretes federācija rīko jaunatnes turnīrus? Lai pēc iespējas mazākam skaitam dalībnieku sadalītu pēc iespējas lielāku skaitu medaļu, jeb arī lai iedvesmotu jauniešus spēlēt dambreti, ieinteresētu viņus un atbalstīt arī ar godalgām. Varbūt tomēr lai radītu arī pēc iespējas plašāku interesi par šo sporta veidu? Pēdējās sacensībās, ko skatīju, sašāva tas, ka trešā vieta būtu Maļinovskai no Rēzeknes. Varētu uzrakstīt skaistu preses relīzi un aizsūtīt uz Rēzekni. Tagad īsti nav par ko, jo svarīgāk ir izdot divas medaļas vienam spēlētājam.

Situācija turklāt ir arī klaji neētiska un organizatoriski ļoti neveiksmīga. Kāpēc tad uzreiz netaisīt U26 turnīru, kur piedalās visi Latvijas jaunieši. Es ticu, ka mums ir spēlētāji, kas no U10 vecuma grupas arī šajās sacensībās varētu uzvarēt un iegūt vismaz sešas zelta medaļas – cik jauki tas izskatītos, kad mēs sakarinātu kaklā uzreiz U10, U13, U16, U19, U21 un U26 medaļas vienam cilvēkam. Un varbūt pat no U8 spētu izcīnīt septiņas medaļas. Ticu, ka ir visas izredzes. Mums Bauskā junioru sacensībās uzvarēja U10 grupas spēlētājs, tā kā arī Latvijas mērogā viss ir iespējams. Atliek cits jautājums – cik daudz kopā nāks uz šīm spēlēm un vēlēsies piedalīties? Un kāda ir jaunatnes sacensību ideja, ko mēs gribam pasniegt?

Ja tu esi jaunāks, bet esi gatavs cīnīties par vecākas grupas medaļām – tad arī cīnies un piesakies. Saki uzreiz, ka spēlē U10 grupā, nevis U8 un nav problēmu. Mums ir jaunieši, kas spēlē kopā ar pieaugušajiem turnīros un parasti viņi neskraida apkārt un nepieprasa sev divas, trīs vai vairāk medaļas.

Tas rada arī savādas situācijas komandu turnīros. Savāc komandu U13 un U16, aizbrauc uz turnīru, tur saliek visu vienā grupā. Pieņemsim, U13 ir trešā un U16 ir pēdējā. Problēma šajā stāstā ir tāda, ka būtībā abās komandās var būt top spēlētāji un, ja iepriekš zina par šādiem nosacījumiem, tad vienkārši izveido vienu spēcīgu U16 komandu un paņem pirmo vai otro vietu, kas būtībā nav godīgi pret komandas treneri. Un tas būtu tikai godīgi – atzīt šajā situācijā, ka nevajag citas komandas, jo reāli jau tas ir U16 turnīrs, kurā vienkārši U13 komandai ir iespēja izcīnīt divas medaļas. Toties komandu vadītāji tad varēs komplektēt vismaz vienu spēcīgu komandu, nevis domāt par lielāka skaita spēlētāju iesaistīšanu, lai būtu vismaz divas vienības. Vismaz pret komandu treneriem tas būtu godīgi.

 

Ko vēlos teikt noslēgumā – vai nu pārtaisiet nolikumus tā, lai tie atbilstu šādām situācijām, jeb arī izbeidziet šo savādo praksi.

27 thoughts on “Pārdomas no U.Varneviča: Dubultmedaļas un to sadalījums

  1. Manuprāt, ir pareizi piešķirt balvas vairākās grupās vienam spēlētājam. Piemēram, kāds no U10 uzvar arī starp U13. Kādēļ lai viņa godīgi nopelnīto balvu saņemtu kāds cits? Ja U13 vai U10 balvu piešķirtu kādam citam, tas nozīmētu, ka viņš saņem balvu kā labākais spēlētājs attiecīgajā vecuma grupā, lai gan tā nav taisnība. Manuprāt, ir godīgi, ka balvas saņem tikai stiprākie.
    P.S. Kuri tad ir tie U10 talanti, kuri uzvarētu U26 grupā?

    7
    4
  2. Kāds var pateikt, ka ir šis Varnevičs? Viņš ir treneris vai sens dambretists? Kaut kādi murgi sarakstīti.. ja esi jaunāks, tad nevari pretendēt uz vecāku grupu godalgām? Tas ir kāds joks? Tipa mazie dara pāri, jo lielie nemāk spēlēt 🙂 vajag dot ne stiprākajiem, bet pēc iespējas vairāk, jo tipa tas ir svarīgi sportā 🙂 Ļoti atvainojos domātājam, bet kaut kā galīgi ačgārni domā, ne tanī virzienā, ka sportā jāuzvar stiprākajiem.
    Pats vēl izceļ punktu, ka mazie var pretendēt uz lielo balvām :D.
    Gan jau vienkārši nezinu un Varnevičs ir izcils dambretists un būtiska figūra Latvijas dambretē, bet nu domu gājiens ģeniāls.

    6
    4
  3. Līdz U-19 vēl ir normāli, varēja būt arī līdz U-18, bet pēc 18 gadiem taču ir jau pieauguši cilvēki, kas var mierīgi konkurēt un spelēt vienā līmenī ar pārējiem pieaugušajiem. Agrāk tādas grupas nebija. Manuprāt U-21 un U-26 grupa ir pilnīgi liekas. Nezinu, kāds mērķis, varbūt ilgāk noturēt jauniešus pie dambretes.

    1
    5
  4. P.S. Liekas, ka arī tas grupu sadalījums ir pārāk sīks līdz U19, varēja aizstāt ar 3: U10, U15 un U19. Bet tādi laikam ir tie FMJD noteikumi.

    1
    5
  5. Bet par to, ka nolikumā ir pretrunas, pat to gan nevar nepiekrist.

    5
    2
  6. Diemžēl Milleram šis portāls ir pašapliecināšanās vieta. Dzīvē gan tāpat kā Varnevičs klusi sēž ierakumos. Rakstīt komentārus un pārdomas, bet neko nedarīt nav baigā māka.
    Ja nesaproti neko par šī brīža situāciju, kas notik dambretē bērnu vecuma grupās, tad gudrāks izklausīsies, ja neko neteiksi.
    Apskaties kāds sadalījums ir šahā. Tur tas ir vēl sīkāks un iemesls ir gaužām vienkārš, lai bērni dažādos attīstības posmos var gūt panākumu un nezustu interese par spēli.

    5
    1
  7. Man negribās lasīt garo tekstu, ja jau virsrakstā ir divas pareizrakstības kļūdas. Kāda gan rakstītājam varētu būt izglītība?

    4
    3
  8. Rakstu aizsūtīju portālam ar mērķi uzzināt, kāds ir cilvēku viedoklis par šo jautājumu. Turklāt cerēju komentārus par tēmu. Tā kā, dambretes publika, paldies jums par šo: “Kaut kādi murgi sarakstīti, galīgi ačgārni domā, neko nedarīt nav baigā māka” utt. Par “No malas” – ja ir apvainojums, tad derētu pamatot, nevis vienkārši izmuldēties. Man būtu interesanti.
    Bet nu, atgriezīsimies tomēr pie tēmas. Galvenais jūsu arguments – VISS PIENĀKAS STIPRĀKAJAM. Tad kam vispār vajag kaut kādas vecuma grupas, dārgie komentētāji? Kam viņas vajag?
    Otrs – kā jau tekstā norādīju, ir pretrunas nolikumā. Cik saprotu, tas nevienu neuztrauc. Ak jā – vienalga, kāds nolikums, VISS PIENĀKAS STIPRĀKAJAM.
    GUDRĪTIM – vispirms pārmet man, ka neko nesaprotu, un tad pats raksta: “gaužām vienkārš, lai bērni dažādos attīstības posmos var gūt panākumu un nezustu interese par spēli.” Jā, Gudrīti, par to ir stāsts. Un vienā teikumā pateikt, ka man nav taisnība un otrā atkārtot reāli to pašu, ko es saku – sāk raksties aizdomas, ka tu nemaz neesi dambretists, jo savu paziņojumu loģikai neseko.
    Savu viedokli varu izteikt vienkārši – vienas sacensības – viena godalga. Vecākā, jaunākā grupā – man vienalga.

    2
    2
  9. Bija grūti iedomāties, ka var nenolasīt, ka runa iet par mazākiem bērniem un nepieciešamību pēc panākuma. Rakstot nekādā veidā nebija domāts, ka mazie apbižo lielos. It kā ir loģiski, ka augot lielākam tev ir jāprogresē un jāprot pieveikt gados jaunākus.. kāpēc vajag grupas? Tieši šī paša iemesla, lai 6gadniekam nav jāspēlē u18, bet laikam jau ne visiem šo saprast.
    Kāpēc kad 7 nedēļas nolikums stāvēja netika ldf uzdots vai norādīts, ka nolikums kādam šķietami ir pretrunīgs?
    Jā, un sportā ir jāuzvar stiprākajam, jo īpaši, kad iet runa par čempionātiem. Ja vajag apdāvināt pēc iespējas vairāk, tad katrs var taisīt sava veida formāta mačus un priecāties.
    Tā arī nevar atrast argumentus un info par Uldi un viņa lielo pieredzi dambretē, kā trenerim, sportistam, organizatoram da jeb kā, lai tik pārliecinoši pausti savu viedokli kā noteicoši pareizo.

    2
    2
  10. Par medaļām pilnībā piekrītu Uldim. Katrā vecuma grupā medaļas tomēr ir jādod atsevišķi. Tā tas notiek arī veterānu čempionātos, kur vienā turnīrā spēlē sievietes un vrieši 50+, 60+, 70+ vecuma grupās. Ar lielajām medaļām apbalvo 1.-3. vietas ieguvējus kopvērtējumā, bet medaļas dala katrai vecuma grupai atsevišķi, piemēram, ja 70+ grupas 3. labākais spēlētājs apsteidz 50+ grupas labāko spēlētāju, viņam netiek pasniegta medaļa par uzvaru 50+ grupā. Savādāk ir ar naudas balvām, kā tas notiek, piemēram, Viļņā J. Kuļikauskas piemiņas turnīrā – ja kādam no spēlētājiem pienākas balvas divās vai vairāk nominācijās, viņš var izvēlēties lielāko, bet tikai vienu, mazākās tiek attiecīgi nākošajās vietās esošajiem.

    3
    2
  11. Nu kādam jau dažreiz pa kādam komentāram ir jau jāuzraksta, savādāk jau neviens neko neraksta 🙂

  12. Sveiki visiem!
    Izlasot visu, varētu pateikt, kā diezgan atšķirīgi komentāri visiem. Es domāju kā Uldim daļēji ir taisnība. Var dot divas medaļas tam, kurš uzvar vairākas nominācijas vai grupās.
    Bet es domāju, vajag tomēr sākt ierobežot dalību, lai piemēram no u-8 u-10 u-13 grupas nespēlē dalībnieki u-16 u-19 u-26 grupās, jo tad sanāk kaut kāds haoss. Priekš kam normālam cilvēkam spēlēt ar sīko?(kāds pateikts, moš viņš uzvarēs pieaugušo). Tad es teikšu tā, tā ir laika izmešana, visiem ir paredzēta attiecīga vecuma grupa, lai nerastos konflikti, tad lai spēle savā grupā, vai arī tikai par 1 vecuma grupu augstāk, citādi jau sanāk bardaks.
    Balvas, lai sāniem labākie spēlētāji, bet grupas jaukt, tas nav normāli, vēl pie tam spēlēt tikai dēļ skaitā arī nav labi.

    3
    1
  13. Kā piemērs u13 grupai nevajag spēlēt u16, u19 utt. Vai Jūs zināt, ka pasaules vicačempions ir 15 gadus vecs zēns? Šim vecumam noteikti vajag sākt spēlēt un konkurēt pieaugušo līmenī un lar laika izšķiešanu var runāt zema līmeņa sportistiem.
    Sanāk vakara tie jaunieši, kas izcīnīja medaļu gan u19, gan starp pieaugušajiem nav pelnījuši vienu no medaļām?

    1
    1
  14. … Jā… diemžēl, reti kurš līdz galam saprata, par ko ir šis “stāsts”… Neviens nevar apstrīdēt nolikumu PIRMS turnīra. Un, ja vērtēšana neatbilst nolikumam, tas nav pareizi un solīdi. “Mazajiem” ir jāspēlē ar lielajiem, ir – viennozīmīgi – taču nevar “spiest” tikai uz “mazajiem”, jo kur gan šādi mazie paliek vēlāk?! Kas notiek ar U-16, U-19, U-26 grupām? Bēdīgi… Piem., sākot ar U-16 jaunieši nupat spēlēja kopā ar pieaugušajiem; kādas izredzes tiem tikt pie medaļām, pie tam ātrspēlēs? Praktiski “0”! Nu neizbauda šie jaunieši spēli līdz galam: spēlē tāpēc, ka jāspēlē un nav variantu… Redzēsim, kā būs jauniešu finālos: tie tomēr nelaikā; izskatās, ka vairāki spēcīgākie bērni un jaunieši nepiedalīsies (par kādu objektivitāti var būt runa?!); varbūt būtu lietderīgāk pārcelt uz rudeni?

    1
    4
  15. Man liekas, ka rakstot kāreiz jūs nesaprotat par ko ir stāsts…
    Kurš spiež tikai uz mazajiem? U16 mums ir ļoti spēcīga zēnu grupa, kur uz vietām trijniekā minētajā vakardienas turnīrā starp pieaugušajiem pretendēja vairāki spēlētāji? 0 izredzes? Jūs labi pārvaldāt dambretes spēli, ja jā tad papētie tabulu un partijas. Pie tam sievietēm, kuras vienkārši ir maz u13 ieņēma 3. vietu.
    Jauniešu turnīriem ir atlases nozīmē pasaules čempionātam, kas notiek augustā un nav atcelts. Ja tiktu atcelts vai pārnests, tad LDF šo turnīru pārceltu, bet šobrīd turnīrs ir joprojām paredzēts augustā. Finālturnīra dalībnieku saraksts kāreiz tagad tiek izsūtīts un apstiprinājuši dalību ir ar ļoti retiem izņēmumiem visi vadošie dambretisti.
    varbūt būtu lietderīgi iedziļināties un skatīties uz konkrētiem faktiem nevis izdomāt savu taisnību?

    4
    1
  16. Kāds atkal nav sapratis par medaļu sadalījumu. Vakar notikušajā LČ medaļas tika dalītas 3 grupās – kopvērtējumā, U-19 un sievietēm. Un , protams, neprecizitāte nolikumā – pareizi būtu, ja tur būtu rakstīts nevis “”vīriesiem”, bet gan OPEN, kas nozīmē, ka šajā ieskaitē piedalās visi spēlējošie, bet medaļas saņem 1.-3. vieta kopvērtējumā. Tieši tā tas notiek arī FMJD sacensībās, kurās cīņas notiek kopējā turnīrā.

  17. Paldies par saturīgajiem komentāriem. Jūtu, ka laikam nāk izpratne par to, par ko ir stāsts. Šis komentārs: “runa iet par mazākiem bērniem un nepieciešamību pēc panākuma.” Jā, tieši par to iet runa. Un bērni mazi patiesībā ir līdz pat U16 vecumam, lai arī cik pieauguši un nopietni viņi izskatītos un tam bērnam, kuram medaļu paņem jaunākā grupa, nebūt nav vieglāk.
    Bet šeit ir arī cits stāsts. Mani vairāk interesē dambretes popularizēšana, bet šeit vairāk, cik jūtu, ir spēlētāji. Bērniem ir svarīgākas balvas, ļoti svarīgas vai sajūta, ka esi bijis balvu tuvumā. Ne tikai pati spēle. Un no popularizēšanas viedokļa ir svarīgs arī tā saucamais pārklājums – lai dambrete notiek pēc iespējas plašākā teritorijā un par to var pastāstīt plašākam skaitam. Situācijā, kad pēc iespējas lielāku balvu skaitu saņem viena spēlētāju grupa, cieš visi šie momenti – popularizācija, vēlme cīnīties par balvām, aizrautība un beigās arī taisnīguma izjūta. Pieaugušajiem varbūt tas arī neko īpašu neizsaka (lai gan, cik pieredze rāda, oi kādi uguņi iet, it īpaši veterānu sacensībās), bet bērniem diezgan sāpīgi.
    Un beigu beigās – ļoti ceru, ka valde to tomēr skaidrot, jo “pretendēt uz vecākās grupas medaļām” un “saņemt divas vai vairāk godalgas” ir pavisam kaut kas cits. Tur ir ļoti jāpiedomā, lai iztulkotu to visu kā iespēju saņemt divas medaļas. Tāpēc tiešām vēlētos sagaidīt valdes skaidrojumu šai situācijai.

    3
    1
  18. Labdien, Uldi Varnevič un citi šīs vietnes lasītāji!
    Vispirms gribu teikt, ka apgalvojums “Latvijas kausa izcīņā tiešsaistē godalgas ir piešķirtas neatbilstoši nolikumam”ir nepatiess un nepamatots. LDF kausa nolikums netika pārkāpts. Nolikumā ir teikts, ka apvienotajā U10 un U13 grupu turnīrā U10 grupas spēlētāji var pretendēt uz U13 grupas balvām – tātad var tās arī saņemt, ja viņi tās izcīna. Un tas nenozīmē, ka viņiem tagad nepienāktos U10 grupas balvas, ja viņi vienlaikus ir labākie no U10 grupas spēlētājiem, vai ka viņiem būtu jāizvēlas, kuras vecuma grupas balvu saņemt vai jāsaņem tikai U10 grupas balva, jo tas šādi nolikumā nav paredzēts.
    Ja augstākas vecuma grupas spēlētājs turnīrā piekāpjas jaunākas vecuma grupas spēlētājam, tad šis fakts pats par sevi šo vecāko jaunieti demotivē un šaubos, ka tas, ka viņš saņems medaļu savā vecuma grupā tikai tāpēc, ka viņu kopīgā turnīrā pārspējušie jaunāki spēlētāji to nesaņems, šo zaudējuma jaunākas grupas spēlētājam rūgtumu kaut kā būtiski mazinās. Toties neiedodot U10 jaunietim godīgā cīņā nopelnītu U13 grupas balvu, viņa sarūgtinājums gan varētu būt lielāks un diez vai viņš būs vairāk motivēts cītīgi trenēties un turpināt savu izaugsmi.
    Turklāt – šādu turnīru, kur divas vai vairākas vecuma grupas spēlē kopā nav nemaz tik daudz un tie ir pamatā tiešsaistes turnīri, un apvienoto grupu turnīri tie ir tāpēc, ka nav tik viegli noorganizēt atsevišķu turnīru katrai vecuma grupai katru nedēļu – kurš no šeit komentējušiem ir gatavs uzņemties tiesāt tiešsaistes turnīru gandrīz katru vakaru?
    Ir divi svarīgi aspekti, domājot par turnīru organizēšanu. Svarīga ir spēlētāju izaugsme, kuru veicina treniņi, biežākas sacensības un savstarpējā konkurence, kā arī spēlētāju motivācija trenēties un piedalīties sacensībās, kuru var veicināt balvas un atzinība. Svarīgi ir šīs lietas saprātīgi sabalansēt, izdiskutējot treneru un juridisko biedru viedokļus, kam bija iespēja, kamēr nolikums nebija apstiprināts un LDF kausa turnīrs uzsākts.
    Iespējams, ka var domāt par to, ka, kā pie šī raksta bija kaut kur komentēts, apvienoto grupu turnīros, ja tādi ir, vajag dot balvu kopvērtējumā labākajiem kopvērtējumā, un tad piešķirt vēl atsevišķi balvas arī katrā vecuma grupā, neņemot vērā citas vecuma grupas spēlētāju rezultātus. Iespējams, ka tas ir labāk, bet tad tas dambretes kopienai ir tomēr jāizdiskutē un jāvienojas par vairākumam pieņemamu risinājumu.
    Es saprotu, ka mums ikvienam var būt atšķirīgi viedokļi par to, kā ir pareizāk un kāpēc. Tikai tad par to vajag diskutēt iepriekš, pirms ir apstiprināts nolikums un izspēlēts turnīrs, nevis pēc turnīra norises paust savu viedokli, balstot to uz nepamatotiem apgalvojumiem par turnīra nolikuma pārkāpumiem.
    Paldies tiem, kas šeit ir komentējuši šo jautājumu, aicinu drīzāk nevis komentēt šeit, bet informēt LDF valdi par lietām, kuras jūs satrauc, un, ja satraukumam ir pamatojums, tad attiecīgo jautājumu, protams, var arī pārskatīt.

    Ar cieņu,
    Vladislavs Vesperis

    5
    4
  19. Aicinu turpināt sazināties ar PL vadību, ja ir kādi raksti, jautājumi, ierosinājumi, jo tikai šeit notiek visatklātākās sarunas un varam noskaidrot, kas kādreiz “paliek aiz kadra”.

    2
    2
  20. Te viss tā – uz emocijām… Bet paliek jautājums: “Ja kāds iegūst medaļas vairākās vecuma grupās, tad kādā grupā viņš pārstāvēs Latviju Eiropas un Pasaules čempionātos?”. Vairākās vienlaicīgi nesanāks…Ja savā vecuma grupā – tad no vecākajām grupām (kurās godalgotās vietas izcīnīja šie jaunie supertalanti) LDF nebūs jāsponsorē neviens dalībnieks (jo nebūs taču “godalgotas vietas”!). Pēc loģikas, ja parādās daži 8-10 gadīgi jaunie talanti, kuri spēj aizpildīt pjedestālu līdz pat U19 grupām – kļūst bezjēdzīgi tērēt laiku uz “neveiksminiekiem”, un jābeidz šīm grupām sacensības rīkot – kamēr jaunie censoņi nebūs sasnieguši attiecīgu vecumu! 😉

    4
    4
  21. Par kādām atlasēm iet runa? Online turnīri ir vienīgie kur apvieno. Lv cempionati fināli ar atlases nozīmi kādreiz ir taisīti kopā? Varbūt kāds raksta ar emocijām, bet viemaz pirms rakstām padomājam ko rakstām..

    5
    2
  22. Viss notiek “pirmo reizi”… Realitāte mainās – un iespējams, ka nākotnē visi turnīri būs tikai online… Tad gan būs jādomā, kā labāk noorganizēt! Bet par šiem “bliciem” jau vispār nebija vērts satraukties – vienkāršas trenniņspēles “online open” režīmā. Atzīmē turnīra pirmo trīs vietu ieguvējus – pārējais privātai statistikai! 🙂

    1
    1
  23. Nākotnē visi turnīr būs tikai online? 🙂
    laikam jau katrs no mums dzīvo citā realitātē un skatās dažādas fantāzijas filmas 🙂
    attiecīgi nākas secināt, ka iepriekšējais komentārs, ka ir kaut kāda atlase šādi plānota arī bja no fantāzijas 🙂

    2
    2
  24. Vladislav, domāju, ka Tev šoreiz nav taisnība. Ne visi jaunieši dambreti sāk spēlēt 7-8 gadu vecumā. Es, piemēram, to sāku darīt tikai 13 gados.Tādējādi apvienotajās U-8, U-10, U-13 grupās priekšroka vienmēr būs tiem, kuri trenēties sākuši jaunākā vecumā. Tādēļ arī neatbalstu tādu nolikumu, kurā iespējams, ka jaunāks dalībnieks nosmeļ visu vecuma grupu medaļas tikai tāpēc, ka viņa skolā treneris novācis grupu no jaunākiem spēlētājiem. Un par balvu izvēli – šeit ir domātas nevis medaļas, bet gan naudas vai cita veida balvas, ko nu kurš organiozators ir sarūpējis.Parasti tas notiek tā, kā to darīja, piemēram,l R. Tomass Kaspara Ernstona piemiņas turnīros – visas balvas ir novietotas uz viena galda, laureātus izsauc iegūto vietu kārtībā tā, lai spēcīgākajie varētu no kopējā balvu klāsta izvēlēties pirmie.

    6
    4
  25. Jāni, ja būs dalībnieks, kas sācis spēlēt 13 gadu vecumā vai domā, ka viņam būs lielākas cerības uzvarēt, ja nebūs mazo? Tāpat būs gana daudz un spēcīgu u13 grupas dambretistu un bez visiem mazajiem diezin vai godalgas būs. Ok, pieņemsim turnīri tiek organizēti atsevišķi u8, u10, u13. Tā kā apvienoti ir tikai online turnīri, jo live nekad nav aovienoti, tad online turnīri notiks dažādos laikos. Ceru, ka visi piekrītam. Sanāk jaunākie tāpat spēlēt var pie vecākiem. Pareizi? Tātad tāpat rezultāts tāds pats… vai arī pēc jūsu domām ieviešam jauninājumu, ka jaunāko grupu dalībniekiem aizliedzam spēlēt starp vecākām? Drīz tad varbūt nevis, ka meitenes var pie zēniem, bet otrādi, lai zēni var pie meitenēm, lai daiļais dzimums neapceļ stipro? 🙂

    2
    2
  26. Varbūt risinājums būtu “reitingu turnīros”? Vecuma grupas tomēr nav “svara kategorijas”! Tās varētu palikt tikai LDF finālturnīros. Pārējās sacensībās lai spēlē līdzīga līmeņa sportisti, neskatoties uz vecumu – un lai pelna tiesības spēlēt nākamajā līmenī. Bet tad jābūt sakārtotai reitingu un klasifikācijas sistēmai…

  27. Tas nebūtu loģiski iet pretrunā ar pasaulē pieņemtām grupu izveidēm. Grupas ir jāsaglabā kādas tās ir kamēr kopumā nav otrādi. Šeit vispār ir uzpūsta problēma, kuras nav. Kādam kaut kas nepatīk un meklē utis. Vajag strādāt attīstības virzienā un nākt ar idejām un pašiem arī ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem nākt talkā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.