FMJD: Pasaules čempionāts brazīļu dambretē (jauni rez + video)

16.10.2020 noslēdzās RAPID versija brazīļu dambretē, kas notiek Turcijā, Kusadasi pilsētā. Joprojām turnīrā piedalās paši labākie izņemot Aleksandru Švarcmanu. RAPID versijā laika kontrole 8m + 4s uz katru partiju. Pēdējā kārtā pateicoties Amrilajeva uzvarai pār Aleksandru Georgijevu atnesa viņam zelta medaļu un uz otro vietu nostumjot S.Belošejevu. Savukārt cīņā par trešo vietu trim dalībniekiem bija vienādi visi rādītāji un savā starpā izspēlēja maču. Papildmačā labākais izrādījās N.Guļajevs, kurš uzvarēja N.Stručkovu un neizšķirtu nospēlēja ar G.Koļesovu.

Vīriešu RAPID tabula: Šeit

Sieviešu RAPID tabula: Šeit

Video par 3.vietu:

Covid-19 laikā IDF federācija ir spiesta atteikties no šī gada turnīriem, bet savukārt Turcijā zem FMJD notiek pasaules čempionāts ātrspēlē brazīļu dambretē. Turnīra formāts: 8.kārtas ar laika kontroli 3m + 2sek uz partiju, mikromačs. Vīriešu konkurencē no 32 spēlētājiem 16 spēlētāji oficiāli ir lielmeistari. Spēlēja visi pirmie pasaules numuri, ieskaitot Vladimiru Jegorovu (pasaules reitingā pirmais), septiņkārtējais pasaules čempions Koļesovs un citi dūži. Nav nekāds pārsteigums, bet favorīts bija Sergejs Belošejevs, kas arī izcīnīja pārliecinoši pirmo vietu aiz sevis atstājot Nikolaju Stručkovu, bet trešais N.Guļajevs.

Turnīra tabula vīriešiem: Šeit

Savukārt sievietēm turnīrā piedalījās arī Latvijas pārstāve Jeļena Česnokova, kas izcīnīja 10.vietu 22 sieviešu konkurencē. Uzvaru izcīnīja Jūlija Makarenkova no Ukrainas, bet Sofija Orlova otrajā vietā, trešā Žanna Bupujeva (ex Saršajeva).

Turnīra tabula sievietēm: Šeit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.