Noslēdzās pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē un par čempioniem kļuva Aleksandrs Švarcmans un Novogicina!

A grupa: Skatīt te

B grupa: Skatīt te

C grupa: Skatīt te

D grupa: Skatīt te

Finālistu tabula: Skatīt te

Sieviešu tabula: Skatīt te

Onlain translācijas: Skatīt te

Dambretes LIVE:

  1. Skatīt te
  2. Skatīt te
  3. Skatīt te

 

Pirmā diena. Sākās sieviešu pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē. Mūsu Jeļena Česnokova šodien uzvarēja spēcīgo Idrisovu Aigulj, kas viņu uzreiz izvirza starp čempionāta līderēm. Partijas var aplūkot: Skatīt te

Vīriešu čempionāts sāksies tikai 29.06, jo septiņi Āfrikas pārstāvji vēl nebija ielidojuši Igaunijā. Vīriešu grupām ir veiktas izlozes un zināms kādā secībā spēlēs Guntis Valneris ar saviem pretiniekiem. Pirmajās trīs kārtās nosacīti spēcīgi pretinieki: Germogenovs, Atse (kuram ir veidota ģimene ar latviešu dambretisti Marinu Kosinsku) un Slump.

27.06.2021 sāksies pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē vīriešiem un sievietēm, kas notiks līdz 15.07. Turnīrs notiek Tallinā, Igaunijā. Vīriešu turnīrā piedalīsies 40 vīrieši, kas ir sadalīti četrās grupās, katrā grupā pa 10 cilvēkiem. No katras grupa trīs labākie iekļūs finālā, kur jau izspēlēs riņka sistēmu katrs ar katru (ar savas grupas spēlētājiem atkārtoti nav jāspēlē). Visās grupās ir pietiekami daudz lielmeistari un nav iespējams prognozēt, kuri spēlētāji no tās izkļūs. Savukārt Guntim Valnerim nosacīti ir “paveicies ar grupu”, jo viņu grupā vēl ir citi divi lielmeistari, bet visi pārējie ir izteikti noteikti vājāki pretinieki nekā citās grupās. Nelielu interviju Prāta Laikam sniedza Guntis Valneris, kurš informēja, ka trenēšanas process notiek. Guntis spēlē blitz ar dažu labu no pasaules vadošajiem, Guntis risina kombinācijas, galotnes un pārbauda vidusspēli ar datora palīdzību. Guntis piekodina, ka profesionālajā līmenī nav spēlējis 16 mēnešus un grūti prognozē kā būs iejusties pēc tik lielas pauzes. Savukārt atzīmē arī plusu, ka klimats un laika zona ir līdzīga ar Igauniju. No Latvijas pasaules čempionātu vēl pārstāvēs Raimonds Vipulis.

25.06.21 vakarā par atteikšanos paziņo desmitkārtējais pasaules čempions Aleksandrs Georgijevs, kurš pēc mūsu informācijas nevēlas veikt C-19 testu. Tādam pašam piemēram sekoja arī Vadims Virnijs no Vācijas, kuru aizvietos ne pārāk zināms cits vācieties. 

Kā noskaidrojās situācijā pēc Georgijeva un Virnija atteikšanās piedalīties turnīrā tika samainītas arī grupas un tagad Guntis Valneris ir nonācis otrajā grupā un attiecīgi ar spēcīgākiem spēlētājiem. Novēlam viņam veiksmi izturēt šo ne parāk vieglo grupu! 

Vīriešu grupas:

1.grupa: Skatīt te

2.grupa: Skatīt te

3.grupa: Skatīt te

4.grupa: Skatīt te

Turnīra oficiālā mājaslapa: Skatīt te

Savukārt sievietēm par pasaules čempionāta troni cīnīsies 16 spēlētājas no deviņām pasaules valstīm. Latviju pārstāvēs Jeļena Česnokova. Dāmas izspēlēs riņka sistēmu 80min + 1min uz partiju.

Turnīra balvu fonds ir 60000 tūkstoši Eiro no kurienm 40000 Eiro pienāksies vīriešiem, bet 20000 Eiro aizies sievietēm.

LDF ir viens no turnīra atbalstītājiem, kas palīdzēs ar elektroniskajiem galdiņiem.

Vai Guntis Valneris izkļūs no savas apakšgrupas?

One thought on “Švarcmans un Novogicina pasaules čempioni 100 lauciņu dambretē!”

  1. Pasaules čempioni sauc Nogovicina nevis Novogicina. Negribu kasīties, taču jaunie dambretisti, iespējams, šo dambretisti nepazīst un varētu iemācīties nepareizu uzvārdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.