IDF64: Pasaules čempionāts ātrspēlē 64 lauciņu dambretē

Turpinās pasaules čempionāts Sveti Vlas un 03.09.19 tika izspēlēta ātrspēlēs programma, deviņas kārtas ar laika kontroli 3”+2’ sek. Sistēma tāda pati kā dienu iepriekš, astoņi labākie tiekas finālos un pirmais četrinieks izspēlēs medaļas, savukārt 5-8 vietas noskaidros labākos no otrā četrinieka. No Latvijas Guntars Purviņš ieņēma 23.vietu, bet Jānis Fārnests 34.vietu.

1-4. vietu

A.Norvaišis (1) – I.Mihaļčenko (4) (0-2; 1-1)

A.Vaļuks (2) – D.Cinmans (3) (1-1; 0-2)

5-8.vietu

A.Gnelitskijs (5) – M.Semeņuks (8) (0-2; 1-1)

A.Domčevs (6) – J.Kirilovs (7)  (2-0; 1-1)

Fināls

D.Cinmans (3) – I.Mihaļčenko (4) (1-1; 1-1)

Par 3.vietu

A.Vaļuks (2)– A.Norvaišis (1) (2-0; 2-0)

Par 5.vietu

M.Semeņuks (8) – A.Domčevs (6) (2-0; 1-1)

Par 7.vietu

A.Gņelickis (5) – J.Kirilovs (7) (1-1; 1-1)

Fināls aizritēja ļoti saspringti un pārliecinošs pamata turnīra līderis A.Norvaišis pirmajā partijā pārtērēja apdomas laiku un zaudēja. Otrajā partijā nespēja atspēlēties un nācās samierināties spēlēt par trešo vietu. Savukārt vēl aizraujošāk aizritēja mačs par otro finālu, kur pirmā partija noslēdzās neizšķirts starp D.Cinmanu un A.Vaļuku, bet otrajā partijā, kur neizšķirts bija acīmredzams veiksme uzspīdēja D.Cinmanam, kurš uzvarēja šādu pozīciju. A.Vaļuks ar baltajiem pagāja cd6, melnie nokāva ce5 un baltie nokāva ca7 un pēc spēles A.Vaļuks pateica, ka domāja, ka melnajiem nav tempa, bet ir… ef4 un fantastiski neticama uzvara Cinmanam. Kā izrādas laika trūkumā kļūdās arī lielmeistari un pasaules čempioni!

Mačs par trešo vietu starp A.Vaļuku un A.Norvaiši aizritēja kārtējo reizi ar pārsteigumiem. Pirmajā partijā Norvaišis neticami vāji pozicionāli, kas nav viņu manierē, bet otrajā dabūja uzvarētu pozīciju, bet atkal pārtērēja apdomas laiku un no pirmā izliktā numura, palika ceturtais. Mazs mierinājums A.Vaļukam. Mačs par zeltu bija izrādījās gana intresants, bet veiksme bija Cinmana pusē, jo izvilka klasiku gf5 dc5 un balto gājiens. D.Cinmans klasikā skaitās pasaulē TOP 3 spēlētājs. Otrajā partijā nācās spēlēt no aizsardzības un kaut kāds saules stariņš paspīdēja galotnē, bet aukstasinīgi noveda partiju līdz galam un gāza no troņa I.Mihaļčenko, kurš ātrspēlē dominēja gan pasaulē, gan eiropā sākot ar 2014.gadu! Fantastiska!

 

 

One thought on “IDF64: Pasaules čempionāts ātrspēlē 64 lauciņu dambretē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.