No 02.11.19 līdz 09.11.19 Portugāles pilsētā Portimao, kas atrodas pie Eiropas malas okeāna noslēdzās pēdējais IDF64 pasaules kausa posms. Turnīrā piedalījās vietējie portugāļi, Langina audzēkņi, kā arī Jānis Fārnests no Latvijas un Edijs Novickis. Turnīra formāts noteica, ka būs četras dažādas spēlēs. Pirmais notika mačs starp Portugāles izlasi pret Pasaules izlasi, kas notika pie 17 galdiņiem un bija jāspēlē portugāļu dambrete.
Turnīra tabula: Šeit
Turnīra galerija 1: Šeit
Turnīra galerija 2: Šeit
Turnīra galerija 3: Šeit
Turnīra galerija 4: Šeit
Turnīra galerija 5: Šeit
Portugāļu dambrete – atšķirībā no krievu dambretes dēlītis ir pagriezts par 90 grādiem, kas nozīmē, ka kreisajā apakšējā stūrī apakšā ir baltais lauciņš, tad kauliņi staigā uz priekšu, atpakaļ nokaut nedrīkst un ja izsit caur dāmu, tad dāma nekauj tālāk, bet apstājas un tikai nākamajā gājienā ar to drīkst nokaut tālāk pretinieka kauliņu, ja tāds ir. Kā arī ar trim dāmām pret vienu ir jānoķer 12 gājienos.
Sanāk apmēram šādas pozīcijas:
Krievijas dambretisti, kas portugāļu dambreti praktizēja jau iepriekšējos gadus arī viņiem neklājas viegli pret pašiem portugāļiem, jo tomēr tā ir cita stratēģija un izpratne par spēli. Savelkot rezumē mačs Portugāles izlase pret Pasaules izlasi beidzās ar graujošo 22:12 Portugāļu labā.
Nākamajā dienā notika brazīļu dambrete, kur negaidītu panākumu izcīnija holandietis Van Berkers, kas vairāk zināms kā 100 lauciņu dambretes speciālists, otrā vieta Dmitrijam Meļņikovam, bet trešā negaidīti Svetlasa Strelcova, kas pēdējā kārtā apspēlēja Ediju Novicki.
Turnīra tabula: Šeit
Nākamā diena turpinājās ar portugāļu dambreti un pirms sākuma bija skaidrs, ka iebraucējiem šeit nav nekādas cerības un visu pirmo trijnieku ieņēma Portugāļu guru. Kaut gan jāatzīst, ka labākais no ārzemniekiem bija Dmitrijs Ganapoļskis, kurš izcīnīja 4.vietu.
Turnīra tabula: Šeit
Pēc tā visa sākās klasika un tur jau bija skaidrs, ka tā ir spēle, kur mēs jutamies mazliet labāk nekā portugāļu dambretē. Un kārtējo sensāciju paveica holandietis un pēc koeficenta apsteidza Dmitriju Meļņikovu neskatoties uz to, ka zaudēja viņam. Kārtējo dāvanu viņš izmantoja no E.Novicka, kad principā notika mačs par trijnieku un zināmā variantā Edijs nolēma neforsēt neizšķirtu, bet uzspēlēt uz uzvaru kā rezultātā pasniedza labu dāvanu Anton Van Berkelam. Trešo vietu izcīnija Antons Smirnovs, bet pirmais sešinieks tālāk bija šāds: 4.vieta – Svetlana Streļcova, 5.vieta – Edijs Novickis, 6.vieta – D.Ganapoļskis.
Turnīra tabula: Šeit
Tā kā šis bija noslēdzošais pasaules kausa posms, tad bija zināmi arī rezultāti par visiem pasaules kausa posmiem.
Klasikā uzvarēja Dmitrijs Meļņikovs, otrais Jānis Fārnests, bet trešais Antons Smirnovs.
Rapidā uzvarēja Dmitrijs Meļņikovs, otrais Edijs Novickis, bet trešais Antons Smirnovs.
Punkti būs pieejami vēlāk..
Prāta Laiks vārdā vēlamies apsveikt Jāni Fārnestu, kurš izcīnīja International Master (Starptautiskais meistars). Nākamais solis ir tikai lielmeistars, bet lai to izcīnītu ir jāīzcina pirmā vai otrā vieta Pasaules/Eiropas čempionātā vai arī jāuzvar Pasaules kausu posmu kopvērtējumā kā to izdarīja šogad Dmitrijs Meļņiks un kļuva par lielmeistaru. Turklāt pie šī visa Jānis Fārnests nopelnīja nākamgad bezmaksas apmeklēt kādu no pasaules kausa posmiem, kur iekļauta dzīvošana un ēdināšana.
Līdz ar to Jānis Fārnests kļuva par vienu no retajiem Latvijā, kam ir piešķirts International Master. Jāatzīmē ka par nākotnes plāniem Jānis ir skeptisks un nav īsti pārliecināts vai nākamgad piedalīsies pasaules kausa posmos.
Savukārt Edijs Novickis izcīnīja tikai otro vietu pasaules kausu kopvērtējumā brazīļu dambretē aiz sevis atstājot Antonu Smirnovu un palaižot priekšā Dmitriju Meļņikovu. Klasikas kopvērtējumā Edijam bija vienāds punktu skaits tāpat kā Antonam Smirnovam, bet pēc papildus rādītājiem labāks izrādījas Smirnovs.
Nākamajā gadā Langina kungs rīkos vairākus pasaules kausa posmus: Gruzijā, Rimini (Itālija), Bulgārijā. Viens no labākajiem solas būt Gruzijā, kur tas tiks apvienots ar jauniešu čempionātu būs fantastiskā vietā pie melnās jūras, izcilā viesnīcā un gribam atzīmēt, ka šogad tajā viesnīcā tur rīkoja skaistumkopšanas konkursu bijušais Latvijas damrbetes spēlētājs Aleksandrs Jermakovs.
Starptautiskais lielmeistars par uzvaru kopvērtējumā turnīru ciklā, kur piedalās portugāļi un Langina audzēkņi, bet lielmeistari praktiski neviens? LOL!
Kas ir IDF? Zinu FMJD.
Jancim: Tas ka mums LV dzīvo vieni mutes virinātāji jau sen zināms, kas māk saskatīt tikai negatīvo visā ko viņiem pasniedz. Tikai kad pašiem kaut ko vajag noorganizēt, tad ne ā, ne bē. Meļņikovs spēlē pietiekami spēcīgi un ja arī visos posmos nepiedalījās iespējams tie paši spēcīgākie, bet vienu viņš pierādīja gan – uzvarēja Jogevā (pasaules kausā), kur spēlēja Kibartas, Norvaišis, Doska, Vaļuks, Uutma un Kalašņikovs (RU GMI). Un tā kā čalis ir uzvarējis 3/4 posmiem ir kaut kāds meistarības līmenis. Un Portugāļi piedalījās tikai Portugālē. Lai arī kā nebūtu, bet tāds nolikums jau bija pirms gada, kur tika noteikta GMI norma un čalis to veiksmīgi izpildīja.
Faktam. Runa nav par šī gada uzvarētāju, viņš ir tiešām spēcīgs spēlētājs. Runa ir par to, ka šogad IDF kausā piedalījās tikai 6 GMI, pie tam, katrs tikai vienā turnīrā. Un šādi var gadīties, ka nākošgad šādu titulu var iegūt spēlētājs, kuram ir pietiekami daudz laika un naudas, lai aizbrauktu ekskursijā uz visiem IDF kausa posmiem, tas nekas, ka nevienā neiekļūs pat 6-niekā. Tas ir tāpat, kā pirmie IDF GMI Āfrikā un Amerikā – tiek savākti 10-12 dažādu valstu studenti, parādīts, kā spēlē dambreti, un turnīra uzvarētāju nosauc par GMI. Kartā gadījumā šī ir IDF iekšējā lieta, nerakstītu, ja nebūtu no IDF64 mājaslapas pārpublicētā FMJD tendenciozā un klaji apvainojošā raksta un tam pievienotā “autora viedokļa”. Starp citu, šī raksta oriģinālu IDF64 no savas mājaslapas sen jau ir izdzēsuši, bet Prāta Laiks saitā tas ir apskatāms joprojām.
1. Nu diez vai GMI titulu varēs iegūt nāmakajā gadā aizbraucot uz visiem pasaules kausa posmiem un nevienā neiekļūstot sešiniekā. Elementāra matemātika.
2. Tieši pirmie IDF GMI no Āfrikas ir ļoti spēcīgi. Pirms pāris gadiem viņi uzvarēja vairākus spēcīgus GMI no Krievijas, šogad Bulgārijā ar viņiem neklājās viegli, gāja smagi pat D.Cinmanam, kurš uzvarēja tikai galotnē. Viņi ļoti labi rēķina, pat labāk nekā 90% LV dambretisti. Pats Guntars Purviņš šogad 0-4 zaudēja āfrikānietim pie tā visa izkrita pa pusei klasikas variants. Bet Jūs jau laikam zinat labāk, kā spēlē āfrikas spēlētāji.
3. Kas ta par rakstu, kas ir pārpublicēts no IDF mājaslapas?
4. Ja turpināsiet apvainot ar nepatiesiem faktiem, tad PL būs slēgts priekš Jums uz visiem laikiem.