Ielādē

Izzini vēsturi: V.Ļitvinovičs

Viktors Ļitvinovičs – krievu dambretists. 

Darba cilvēks, fenomenāla atmiņa, fantastiska mīlestība pret dambreti un nopietna “ne bērnu” attieksme pret dambreti, ļauj Viktoram Ļitvinovičam īsā laika sprīdī sasniegt visaugstākos sasniegumus dambretē. Deviņos gados viņš kļūst par skolas čempionu, 10 gados viņš uzvar jauniešu Ļeņingradas (tagadējā Sanktpēterburga) čempionātā, 13 gados – izcīna otro vietu Ļeņingradas čempionātā pieaugušajiem un pats jaunākais PSRS meistars! Četrpadsmit gados kļūst Ļeningradas čempions pieagušajiem, bet 16 gados iegūst otro vietu 24-tā čempionātā PSRS. 

Piedzimis 1. maijā, 1948. gadā Ļeņingradā otrajā klasē sāka trenēties pie slavena tā laika trenera L.Ramma. 

1964. gadā ieņem 2. vietu PSRS čempionātā, kur pēdējā kārtā apspēlē lielmeistaru V.Abaulinu, bet jau gadu vēlāk 1965. gadā pārliecinoši triumfē PSRS čempionātā aiz sevis atstājot V.Abaulinu. V.Litvnovičs bija slavens teorētiķis un pēc laika žurnālā “Шашки” viņš vadīja sadaļu “Teorija”. 

1966. gadā viņš kļūst par studentu, bet tas viņam netraucēja 1967.gadā kļūt par divkārtējo PSRS čempionu, bet it kā oficiāli tituls viņam netika piešķirts. Turpmākos trīs gadus V.Ļitvinovičs bija aizņemts ar darbu un mācībām, kā rezultātā nācās izlaist nākamos trīs čempionātus. Savukārt 1971. gadā, kad 31-ais čempionāts netika Poti Viktors atkal ir ārpus konkurences- trīskārtējais PSRS čempions. Viņa rezultāts ir 7 uzvaras, 0 zaudējumi – tas tomēr liecina par stabilitāti un pirmkārt jau par meistarību. Aiz viņa paliek tādi korifeji kā V.Gabrieljans, J.Arustumovs, A.Plakhins, V.Čečikovs, P.Svetojs, J.Kustarjovs un citi. Viņa realizācijas bija uz 10 (nebaidīsimies šī cipara), jo viņš spēja mazāko priekšrocību pārvērst uzvarā. Reti kuram ir tāda fantastiska tehnika. 

1979. gadā viņš ceturto reizi kļūst par PSRS čempionu. Neskaitot uzvaras čempionātos, Viktors vienreiz izcīnīja otro vietu PSRS čempionātā, trīs reizes ieguva trešo vietu un neskaitāmas uzvaras mazāk nozīmīgos turnīros. 

Sporta žurnālists, autors vairākām dambretes grāmatām (Гамбит Кукуева, Обратный косяк, Основные системы дебюта “Кол”, Игра Петрова и отказанные системы, Школа позиционной игры. Русские шашки, Курс шашечных дебютов). Ļoti slavens treneris un izdomājis savu metodisko materiālu priekš saviem audzēkņiem. No audzēkņiem var minēt A.Azarovu.  Interesanta ķēdīte ir izveidojusies ir sākot ar L.Ramm, ko kurš ir trenējis un kas ir izauguši uz doto momentu:

L.Ramm (trenē)–> V.Ļitvinovičs (4ais PSRS čempions)–> A.Azarovs (lielmeistars, treneris) –> G.Kolesovs (10! kārtējais pasaules čempions un tālāk iet viņu audzēkņi)–> N.Stručkovs (trīskārtējais pasaules čempions + Eiropas čempions, N.Gulajevs (lielmeistars), N.Germogenovs (lielmeistars) un neskaitot n-tās vietas top 3 vietas Eiropas un Pasaules čempionātos visiem šiem spēlētājiem. 

V.Ļitvinovičs traģiski gājis bojā 34 gadu vecumā (pēc oficiālās informācijas saindēšanās ar gāzi). 

V.Ļitvinoviča partijas 1.daļa

 

Novērtē rakstu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.