Ielādē

Noslēdzās treniņu cikli ar Purviņu un Valneri

Noslēdzās nodarbības ar Gunti Valneri

1304.20 noslēdzās četru treniņu cikls ar Gunti Valneri, kur mēs runājām par klasiskajām pozīcijām, Gestema iebrukumu, slēgto ķīli. Skatījāmies partijas, galotnes un Guntis Valneris daudz runāja, stāstīja par dambretes pasauli, krievu, holandiešu un āfrikāņu spēļu stiliem. Nodarbības bija diez gan piesātinātas un tās var apskatīties LDF Youtube kanālā. Izmantojiet iespēju un mācieties no labākā dambretista pasaulē! Cerams ka spēsim piedāvāt Jums vēl tādus treniņus arī nākotnē.

Noslēgums

Cienījamie dambretisti un to vecāki, treneri un jebkurš, kurš ir iesaistīts šajā procesā. No savas puses vēlamies pateikties, ka piedalījaties šajos treniņa procesos. Ceram, ka ieguvāt un iemācījāties kaut ko jaunu. Pēdējā nodarbībā runājām par pārāvumu. Tas ir iespējams no labās puses, kreisās un pa centru. Beigās apskatījāmies atsiti, kas tika izanalizēta detalizēti un ļoti daudz runājām. Kombinācijas un visas pārrāvumu idejas mēs pievienosim vēlāk. Nākamais treniņš notiks ceturdien kopā ar Gunti Valneri, kur jau skatīsimies 100 lauciņu dambreti.\

Pārrāvuma pozīcijas online versijā: Šeit

Ceturtās nodarbības plāns

Pirmdien, 31.03.20 notiks pēdējā oficiālā 64 lauciņu dambretes nodarbība kopā ar Guntaru Purviņu un tur mēs runāsim par:

 • ….joprojām par centru;
 • paskatīsimies atsiti;
 • paskatīsimies pārrāvuma tēmu;
 • būs uzdevumi ar vienu zvaigznīti;
 • būs uzdevumi ar divām zvaigznītēm;
 • analizēsim partijas (M.Junkurēns – G.Valneris)

 

Noslēdzās trešā nodarbība DOS un šeit gribam atzīmēt, ka rādījām galotnes 4 vs 4 un 5 vs 5, un apskatījāmies dažas partijas. Šeit runājām vairāk nekā iepriekš un daudzi dambretisti uzzināja jaunas lietas. Nākamo pirmdien būs pēdējā nodarbība 64 un tur plānojam atklāt kā jāspēle Mārtiņa Junkurēna pret Gunti Valneri (LV čempionāts 2020), tad apskatīsimies vēlreiz centru un ļoti daudz runāsimies. Bet nākāmās tēmas oficiāli vēl nav apstirinātas.

Pirmās zvaigznītes kombinācijas: Šeit

Otrās zvaigznītes kombinācijas: Šeit

Trešās nodarbības temats

Ir zināmi temati uz trešo nodarbību:

 • Centrs, to nozīme un ja spēlē pa centru, tad kā izskatās spēle no aizsardzības (aplenkums);
 • Svarīgākās 3 vs 3, 4 vs 4 un 5 vs 5 pozīcijas;
 • Būs 20 jauni uzdevumi ar vienu zvaigznīti;
 • Būs 20 jauni uzdevumi ar divām zvaigznītēm;
 • Ja paliks laiks, tad apskatīsimies simetriju;

 

Otrā nodarbība ir noslēgusies

Paziņojam, ka otrā nodarbība ir galā un šodien runājām kā ar trim dāmām var noķert vienu dāmu un vienu kauliņu. Izskatījām pilnīgi visus variantus. Nu šo ir jāzina visiem dambretistiem un pilnīgi bez aizķeršanās. Bijām sagatavojuši trīs pozīcijas, kas praksē gadās ļoti bieži. Pozīcijas ar atrisinājumiem ir: Šeit

Tālāk parunājām par divām partijām, kādas ir izveidojušās Guntaram no savas spēļu prakses, viena pret Mārtiņu Junkurēnu un otra pret Zigmāru Rumbenieku, jāatzīmē, ka abās pozīcijas noslēdzās ar kombinācijām, viena neizšķirta, otra uzvarēta (vēl galotnē jāuzvar).

Mājas darbs: kombinācijas ar 20 pozīcijām – 1 zvaigznīte Šeit

Kombinācijas ar 2 zvaigznītēm – līmenis sākot no 1 sporta klases Šeit

Bonus: Visādas interesantas idejas – Šeit

Runājot par ceturdienas treniņu, tad plāns tiek gatavots un tiks izziņots rītdien. Idejas kā parasti var sūtīt uz epastu, telefonu, zvanīt utt.

 

ONLINE DAMBRETES SKOLA TIKS ATKLĀTA PIEKTDIEN

Oficiāli varam apstiprināt, ka sadarbībā ar LDF ir panākta vienošanās un šo piektdien 20.03.20 tiks palaista pirmā Dambretes Online Skola vēsturē. Sākums būs 19.00 un to varēs vērot LDF Youtube kanālā, bet tiks translēta arī šeit PL mājaslapā. Pirmā nodarbības tēma ir “‘Ķīlis”. Nodarbības laikā varēsiet arī uzdot jautājumus Youtube kanālā uz kuriem mēģināsim arī sniegt atbildes. Galvenie runātāji būs Guntars Purviņš un Edijs Novickis.

 

Diez gan retorisks jautājums: vai viens vīruss var apstādināt visu pasauli? Ar skumjām jāsaka –  VAR! Un nevis vienkārši var, bet ļoti pamatīgi. Dotajā momentā pasaule ir nonākusi neapskaužamā situācijā un ja Latvijā vēl daudz maz viss ir normas robežās (salīdzinot ar citu Eiropu), bet tāpat valdība ir nolēmusi izsludināt ārkārtas stāvokli, kas nozīmē, ka ir apstājies pilnīgi viss. Tajā pašā laikā mūsu mīļais sporta veids – dambrete. Skaidrs ir tas, ka tuvākajā laikā mēs neredzēsim ne turnīrus, ne sacensības, izpaliks arī treniņi + interešu izglītība līdz 14.04.20 arī ir apstājusies. Bet vai tas nozīmē, ka mums tagad nav nekas jādara? Nē! Draugi, šis ir īstais laiks, lai pilnveidotu sevi un uztaisīt savu personīgu pašattīstīšanos, kam mums parasti nav laika ikdienas skriešanā/darbos/ceļojumos. Šis ir “neapskaužams” periods arī bērniem, kas mājās apstākļos vairāk vai mazāk pavadīs apmēram 30 dienas. Bet ko lai viņi tur dara? Ok, var mācīties angļu valodu, var pildīt uzdevumus, var uzspēlēt datora spēles, bet vai vajag arī dambretē trenēties? Domājam, ka vajag, tāpēc nolēmām uzdot pāris jautājumus un lūgums uz tiem atbildēt aptaujā vai arī komentāros.

Divos vārdos piedāvājam veidot Online Dambretes Skolu, kur tiešraidē būtu iespējams mācīties konkrētas dambretes tēmas dažādiem līmeņiem (Petrova trijstūris, Teorija – kāpēc jāiet tur un tur, Gambīts, Galotnes, principā jebkura tēma, kas ienāk prātā), tajā skaitā, uzdot jautājumus un saņemt uz tiem atbildes, saņemt materiālus PDF failā. Nodarbības varētu vadīt viens no labākajiem 64 lauciņu klasikas spēlētājiem Latvijā – Guntars Purviņš un viņa audzēknis Edijs Novickis. Visādas detaļas (ilgums, cik bieži, cikos, apmaksu – iespējams to varētu segt klubi vai arī līdzfinansēt LDF) un citus jautājumus, protams, var atrunāt mazliet vēlāk.

Ko darīt krīzes laikā?
Vai ir nepieciešama Online Dambretes Skola?

9 thoughts on “Noslēdzās treniņu cikli ar Purviņu un Valneri

 1. 2. treniņā beigu pozīcijā neizšķirts ir pēc melno kombinācijas fg5. Diezgan vienkārši.

 2. 🙂 Tikai ilgu periodu neviens nevarēja atrisināt un pat to nevarēja atrisināt uzreiz vairāki Latvijas meistari, bet tā arī ir, jo acīs uzreiz nekrīt.

 3. Paldies par nodarbībām, ceturtajā nodarbībā būtu interesanti par simetriju uzzināt kaut ko jaunu. Likās interesantas, bet īsti nesaprotamas pēdējā Latvijas čempionātā Mārtiņa Junkurēna pret Gunti Valneri un Gunāra Gribuškas partijas pret Gunti Valneri. Kā tur īsti spēlēt, par ko jādomā.

 4. Ok, paldies. Tikai skatos, ka M.junkurana- G. Valnera 4. kārtas partijas ir kaut kur pazudušas online. Bet gan jau kaut kur jums ir saglabātas.

 5. Voi, atvainojos. M.Junkurēna. rakstīju no monlā telefona.

 6. Man šķiet, ka savā garajā nesenajā intervijā Georgijevs stāstīja, ka nevis no grāmatiņām, bet Dibmans arī bija pa tiešo viņa treneris, kurš iemācīja pamata idejas. Tā klasikas pozīcija, kur atdod 3 kauliņus, agrāk patika Jānim Rimšam, to viņš bieži apskatīja. Otrs variants izskatās vienkāršāks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.