Ielādē

Krievijas čempionu nenoskaidro dēļ sarunātas spēles

16.jūnijā noslēdzās klasiskā programma Krievijas čempionātam 100 lauciņu dambretē. Un viss jau būtu labi, ja nebūtu daži interesanti notikumi pēdējā kārtā…

Pirms pēdējās kārtas turnīra tabula bija šāda:

Redzam, ka diviem dalībniekiem ir 10 punkti, pie tā visa Ivanam Trofimovam ir par piecām ballēm augstāks koeficents, kas nozīmē, ka N.Guļajevam vajag uzvarēt/teorētiski der arī neizšķirts, lai kļūtu par Krievijas čempionu, bet Trofimovam zaudēt ar noteikumu, ja citi dalībnieki nepanāk Guļajevu.

Pēdējās kārtas izloze: 

1. I.Trofimovs – A.Verhovijs
2. M.Miļšins – N.Guļajevs
3. A.Tatarenko – A.Švarcmans
4. V.Miļšins – N.Germogenovs

Kā raksta pats Trofimovs: es sapratu to, ka man neizšķirts var arī nepietikt, lai kļūtu par Krievijas čempionu un tāpēc mierīgas spēles vietā es pretiniekam piedāvāju uzlikt ķīli. Pretinieks to izmantoja un sākās interesanta cīņa, partijas vidū es nodomāju, ka varēšu izmantot ķīļa vājumus, bet izmantojot taktiku pretinieks atrada labu aizsardzības plānu. Rezultātā es nomainīju ķīli un turpinot dzīvot ilūzijā turpināju spēlēt uz uzvaru, kā rezultātā dabūju smagu pozīciju, bet tomēr to aizstāvēju. Neizšķirts.
Pēc savas partijas uzreiz pieslēdzos skatīties N.Guļajeva partijai, kur bija 7 pret 7 ar Guļajeva nelielu pārsvaru. Savukārt M.Miļšins veiksmīgi pārgāja uz neizšķirta galotni. Kā parasti saka: neizšķirts bija visos iespējamos variantos un abi spēlētāji nonāca līdz šādai pozīcijai:

M.Miļšins – N.Guļajevs 

M.Miļšinam uz pulksteņa bija vairāk par divām minūtēm. Viņš pagāja 16-49? Hmmmm. Principā pēc 16-07 pat Vērmanas parka spēlētāji saprot, ka turpināt partiju ir bezjēdzīgi. Melnie atbildēja: 18-22. Un ko izdarīja baltie? Protams, tā kā bērnu treniņos māca – ir jāattīsta atpalikušie kauliņi, šajā gadījumā Miļšins pagāja 46-41???? Un pēc 22-27, 33-38 baltie padevās. Komentāri lieki.

Pēc zaudētas partijas Maksims neizrādīja nekādas emocijas, apstādināja pulksteni, paspieda pretiniekam roku, noformēja blanku un aizgāja prom.

Atgriežoties pie Trofimova vārdiem, tad viņš saka, ka M.Miļšins jau vairākkārt ir pamanīts aizdomīgās spēlēs, kur pats ir “atdevis” partijas un arī uzvarējis partijas pateicoties, ka viņam nomet, bet es neiešu tās iztirzāt. Pēc partijas es uzrakstīju iesniegumu par šo gadījumu. Sūdzība tika izskatīta, abi spēlētāji uzrakstīja paskaidrojumus un tika izsaukti uz paskaidrojumiem. Viņiem tika piedāvāts partiju fiksēt neizšķirts un man (Trofimovam) atvainoties par radušos situāciju. Tāds variants izskanēja kā kompromiss, jo par negodīgu spēli abiem spēlētājiem pienākas 0. Maksims piekrita neizšķirtam, bet Nikolajs Guļajevs palūdza pakonsultēties ar savu komandu. Viņš izgāja no zāles un kaut kur aizgāja. Pēc 15 minūtēm viņš atgriezās un atteicās no neizšķirta. Galvenais tiesnesis atstāja uzvaru Guļajevam, jo nav pierādījumi. Pats interesantākais, ka Guļajevam vajadzēja ar kādu konsultēties, jo ja Tu esi uzvarējis, tad arī apstiprini to tiesnesim, nevis skrien kaut kur un konsultējies par savu partiju!

Pēc kāda laika bija noslēgums, kur es atteicos no 2.vietas un tagad gaidu Krievijas dambretes federācijas lēmumu sakarā ar šo gadījumu.

Jāsaka ka sarunātas spēles dambretē nav retums un jau PSRS čempionātos tādas bija diez gan daudz. Zinoši veterāni lēš, ka PSRS čempionāta A un B spēlētāji brauca uz čempionātu ar +7 jau no starta (spēlēja 20 cilvēki, riņka sistēma). ….bet 2015.gadā pasaules čempionāta 64 ir aizdomas, ka pēdējā kārtā V.Skrabovs pamanījās speciāli zaudēt S.Belošejevam, kā rezultātā S.Belošejevs kļuva par čempionu. Protams, aiz rokas neviens nav pieķerts, bet..

Fakti: 

  • Zīmīgi ka 2017.gadā M.Miļšins kļuva par Krievijas čempionu (tabula: Šeit), kad spēlēja šādi spēlētāji: Getmanskis, Kalmakovs, Švarcmans, Belošejevs, Čizovs, Amrilojevs;
  • Jakutijā izmaksā prēmijas par valsts čempionu, kas sastāda 200 000 rubļu = ~2700€.Skaidrs ir tas, ka pierādīt šo visu ir grūti, bet fakts paliek fakts un, manuprāt, risinājums šādai sistēmai ir uztaisīt reģistru, kur fiksēt turnīru, vietu, laiku, partiju, iesaistītos spēlētājus un atzīmēt aizdomīgus gadījumus. Un ja nākotnē būtu kārtējās aizdomas, tad būtu kaut kādas vadlīnijas pēc kā vadīties.
Kā Tu domā vai M.Milšins speciāli "nometa" N.Guļajevam?

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.