Ielādē

Lasītāju lūgums: LDF izdarītie darbi

Neko paši neizdomāsim, bet paņemsim Vespera kunga “LDF attīstības stratēģiskais redzējums” un saliekam, kas ir izdarīts. Pilnu solījumu var izlasīt: Šeit

 1. Dambretes popularizēšana masu medijos (intervijas, ziņas par rezultātiem, dambretes stūrīši drukātajos medijos, videomateriāli Youtube kanālā).
  1. Sacensību rezultāti tiek atspoguļoti sportacentrs mājaslapā. Citos ne-dambretes resursos tie nav redzēti. Dambretes stūrīši nav. LDF youtube pēdējie video pirms diviem, trim gadiem. Intervijas nav redzētas. Vēl interesanti, kur ir video par pērtiķīti Pengo. Video nav un 500,- Euro izskatās, ka arī veiksmīgi tika izkrāpti.
 2. Dambretes simultānspēles seansi un lekcijas publiskos pasākumos;
  1. Bija jābūt simultānspēlei no Vespera kunga Jelgavā, bet nekur nav atrodams tāds info. Lekcijas publiskos pasākumos:  02.10.22 Metodikas uzlabošanas iespējas izglītībā un prāta sporta spēlēs.
 3. Atbalstītāju piesaiste dambretes sacensībām un izglītības projektiem
  1. Iespējams, ka ir slepeni atbalstītāji, bet reāli balvas ir ļoti zemā līmenī.
 4. Indikators – vadošo spēlētāju atpazīstamības mērījums (% no iedzīvotājiem), videomateriālu skatījumu skaits, mājaslapas unikālo apmeklētāju skaits mēnesī.

  1. Varat spriest paši
 5. Izglītības iestāžu uzrunāšana dambretes treniņu uzsākšanai interešu izglītības ietvaros;
  1. Atskaiti par šo nevar atrast.
 6. Iesācēju turnīru organizēšana skolās pirmo klašu skolēniem un PII;
  1. Dažas biedrības tādus turnīrus rīko kā Monvīds Melderis un iespējams Vitauts Budreika.
 7. Fakultatīvu dambretes nodarbību ieviešana skolās;
  1. Nav.
 8. Pedagogu apmācība bērnudārzos dambretes pamatu mācīšanai
  1. Nav.
 9. Dambretistu piesaiste treneru darbam un nepieciešamās apmācības
  1. Ir izdarīts. Denijs Vilhelms Krauklis, Uldis Varnevičs tiesā turnīrus ik pa laikam no “jaunām sejām”. Kopā LDF ir pieejami 42 tiesneši.
 10. Indikatori – treneru skaita pieaugums; jauniešu dambretistu skaita pieaugums; iesaistīto pedagogu skaits skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs.

  1. Secinājumus izdara pats lasītājs.
 11. Sacensību biežāka organizēšana reģionos;
  1. Bauska un Liepupe, kas vienmēr ir bijuši organizatori. Jaunas vietas nav.
 12. Atbalstītāju piesaiste dambretes sacensību organizēšanai un balvu fonda nodrošināšanai
  1. Kādreiz bija 7 atbalstītāji, bet tikai uz vienu turnīru. Punkts nav izpildīts.
 13. Sporta klašu un reitingu sistēmas ieviešana un uzturēšana;
  1. Ieviestas sporta klases. Reitingi nav.
 14. Sacensību tiesnešu un tiesnešu asistentu apmācības;
  1. Bija. 11.01.2022.
 15. Vecāku padomes izveidošana un sadarbība;
  1. Nav.
 16. Treneru sertifikācija
  1. Ir.
 17. Indikatori – reģionos notikušo sacensību īpatsvars; piesaistītais finansējums no atbalstītājiem; sacensību dalībnieku skaita pieaugums, sertificēto treneru skaits

  1. Spriež pats lasītājs.
 18. Starptautisko sacensību organizēšana Latvijā, piesaistot atbalstītājus;
  1. 2022.gadā Riga Open un. pasaules čempionāts blicā 100 lauciņu dambretē (ar Roberta Misāna atbalstu). 2023.gadā starptautiski izņemot Riga Open nekas nav ieplānots.
 19. Treniņnometņu organizēšana, jo īpaši Latvijas izlases dalībniekiem;
  1. Nav.
 20. Sadarbība ar pašvaldībām atbalsta piesaistīšanai labākajiem dambretistiem.
  1. Ar Rīgas pašvaldību ir atbalsts, bet tas pienākas tāpat pēc Rīgas Domes noteikumiem.
 21. Dambretes talantu attīstības skolas izveide.
  1. Nav.
 22. Indikatori: godalgoto vietu skaits pasaules un Eiropas čempionātos;

  Labāko Latvijas 5 dambretistu reitingu rangu summas samazinājums; Latvijas dalībnieku skaits  starptautiskajās sacensībās ārpus Latvijas, Latvijā organizēto starptautisko sacensību dalībnieku skaits

  1. Godalgotās vietas ir, bet principā tās ir Domātprieks treneru nopelns.

Labs darbs, kas labi padarīts.  Malači.

LDF darba novērtējums

 

13 thoughts on “Lasītāju lūgums: LDF izdarītie darbi

 1. Lai šos uzksaitītos darbus paveiktu un visiem izpatiktu, tur vajag budžetu 10 miljonus Eur kā Nīderlandes Dambretes federācijai un, protams, kādus 50 cilvēkus.

  2
  5
 2. Kādus vēl 10 miljonus? 50 cilvēki? Šī ir programma ar ko prezidents Vladislavs startēja vēlēšanās, kā īstrns politiķis baroja dambretistus ar solījumiem, bet kā īstens politiķis neko no tā neplāno pildīt.

 3. Nu kā jau visur. Sola, bet nepilda. Tāds kā bitkoins bez reāla seguma. Bet kā nesolīsi? Tad neiebalsos. Roberta Misāna komanda arī zilus brīnumus solīja. Domā, ka kaut ko no tā izpildītu? Kurš labāk un reālāk sola, to iebalso.

 4. Mēs jau redzam, ka FMJD knapi dzīvību velk pē Roberta ievēlēšanas. 64 l dambrete neattīstās. Turnīri buksē. Rūls aizgāja, jo neredzēja nākotni. Tā ir, ka visur sola, bet neko nepilda. Tur arī vajadzīgas finanses. Domā, ka brīvprātīgie par pliku velti skraidīs un kaut ko darīs. Viņiem arī nepieciešams adekvāts atalgojums.

 5. Kāds sakars šī brīža neizdarībām ar Misānu? Ko tieši viņš esot LDF vadībā solīja un nepildīja? Un ko viņš solīja fmjd ko nepilda? Runa ir par esošo LDF sastāvu, bet vainīgs Misāns 🙂

 6. Varbūt tev ir piemēri, ka kāds ir kaut ko sola un izdara. Visi mēs griežamies kā vāveres ritenī. Galvenais, ka tiek nodrošinātas visas LDF funkcijas un tiek organizēti visi turnīri, kas ir ap 50 gada laikā. Un bez Riga Open Ldf organizēs arī pasaules čempionātu jauniešiem, kas nav pieminēts. Visu šo darbu dara brīvprātīgi un uz lielo turnīru plānošanu un rikošanu aiziet mēneši un neskaitāmas stundas brīvā laika. Tā kā pateiksimies par to, ko dara.

  4
  8
 7. Žēl, ka Jūsu dzīvē nav sastapušies cilvēki, kas pilda solījumus. Tas jau vien parāda kāds Jūs nožēlojams esat. Ja tērējiet neskaitāmas stundas un raudat par to, tad metiet to nost, nevis skatieties dambretistiem acīs un melojiet, ka esiet brīvprātīgie šeit.

 8. … “Visi mēs griežamies kā vāveres ritenī”…
  Patiesībā: “Kaut ko jau mēs darām, jo nevar neko nedarīt”.
  Jautājums:
  Vai to darbu dara kvalitatīvi? (Te var daudz ko pieminēt, piemēram, sponsoru trūkumu un atsauksmes par godalgoto vietu balvām).
  Konstruktīvo kritiku vajag uzklausīt un attiecīgi izdarīt secinājumus, lai nākotnē neatgrieztos pie tām pašām problēmām.
  Proti, problēma ir pretrunā starp vēlamo un esošo. Lai tiktu no problēmas, varbūt ir jābeidz “griezties kā vāverēm ritenī”, bet ir jāmeklē iespējas “kā var tikt no tā riteņa vaļā”? Kad “vāvere griežas visu laiku ritenī, vāverei grūti pamanīt notiekošo apkārt”.
  Līdz ar to, ar vēsu prātu pašiem vajag paskatīties uz visu, kas notiek apkārt. Vide ir sašķelta, un cilvēku mijiedarbība ir zemā līmenī.
  Atliek tikai cerēt uz to labāko 🙂

  12
 9. Mazliet jocīgs uzstādījums par brīvprātīgo darbu. Tad jāmin daži fakti. Nr1. Ldf ir atalgots darbinieks Raivis Paegle, kas saņem pienācīgu fiksēto algu plus piemaksas no turnīriem, kas veido summu par kuru daudzi būtu priecīgi strādāt. Nr2. Katrs kurš izteice vēlmi iet LDF valdē saprata kur un kāpēc iet. Un nevajadzētu tagad īdēt, ka darbs brīvprātīgs, tāpēc varam arī nedarīt.

 10. Ko ta Tetērinu paņēma aiz olām?, ja jau mājaslapa albatross.land vairs neiet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.