Ielādē

Latvijas kausa izcīņa 2017

Posted On By Admin

Emocionāli smagas, panākumiem trūcīgas un pieredzes bagātas Bauskas un Rundāles novada jaunajiem dambretistiem bija Latvijas Kausa izcīņas dambretē sacensības Liepupē, kas notika 14. oktobrī.

U16 vecuma grupā šoreiz nepārsteidzām. Startēja Viktorija Buhbindere, Anastasija Strautniece un Ardis Māskis. Šoreiz labākais panākums A. Māskim – sestā vieta.

Pārējās divās vecuma grupās gan meitenēm, gan zēniem baušķenieku un rundālieši līdz pēdējam brīdim cīnījās par medaļām un, diemžēl, visur kaut kā pietrūka – piektās vietas. U13 grupā piektais Denijs Vilhelms Krauklis, vēl spēlēja Leo Jonikāns. Meitenēm pēdējā partijā iespēja uzvarēt un izcīnīt trešo vietu bija Marutai Opočkinai, bet arī tur beigās neveiksme un piektā vieta. Vēl startēja Alise Ūbele un Sanija Valinika.

U10 grupā startēja mūsu spēļu favorīts – Everts Rūdolfs Lepsis. Tomēr dažas neveiksmes turnīrā vidū un arī noslēgumā un tā pati – piektā vieta. Vēl spēlēja Jurģis Stīpnieks, Niks Ēķis un Kaspars Dūmiņš.

Visspraigākie notikumi risinājās pie meiteņu spēļu galdiem. Turnīru ļoti labi uzsāka Elza Zandere, spēlējot pie pirmā galdiņa, bet tempu nespēja turēt un 18. vieta. Nestabils sniegums šoreiz Amandai Opočkinai, kurai beigās 12. pozīcija. Kā pa kalniem un lejām gāja turnīra debitantei Nikolai Šakelei, kas pabija gan pie pirmajiem galdiņiem, tad vairāk lejas galā, tad atkal līdz pat trešajam galdiņam un beigās ļoti labs rezultāts pirmajai reizei – 11. vieta.

Vissmagākās partijas bija Sabīnei Varnevičai un Keitai Enijai Platajai. Sabīne Varneviča visu laiku spēlēja pie pirmajiem sešiem galdiņiem, pozīciju noturot. Pēdējās divās kārtās izturība pietrūka – vispirms zaudējums līderei Rūtai Lankai un pēdējā kārtā ātra sagrāve – rezultātā devītā vieta, kas ir pārliecinoši līdz šim labākais sniegums.

  1. E. Platā ieradās cīnīties par medaļu, tomēr īsti ticības, ka varētu izdoties, nebija. Jau pirmajā spēlē nesanāca pilnībā noskaņoties un zaudējums. Tomēr pēdējā kārtā aiz muguras tik divi zaudējumi, pārējās uzvaras un pretiniekos līdere R. Lanka. Baušķeniece ļoti labi aizvadīja cīņu, bet pašā galotnē pietrūka pārliecības par saviem spēkiem un gandrīz uzvarētā pozīcijā pieņēma neizšķirtu. Lēmuma sekas bija gana smagas – uzvara dotu otro vietu, neizšķirts – piektā.

Tā rezultātā šoreiz palikām bez kausiem, bet gūta fantastiska pieredze. S. Varneviča un K. E. Platā visu sacensību gaitu aizvadīja pie pirmajiem galdiņiem, izbaudot, kāds ir stresa līmenis, uztraukums un nepieciešamā apņēmība, lai uzvarētu sacensības. Laba pieredze un pārliecība par saviem spēkiem debitantei Nikolai Šakelei. Labi turnīru aizvadīja Maruta Opočkina – gūta pārliecība, ka par medaļu U13 vecuma grupā var cīnīties. Jādomā, ka šī pieredze ļaus pakāpties augstāk nākamajos turnīros.

Turnīra rezultāti Šeit

Turnīra galerija Šeit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.