Ielādē

LDF aizliedz rīkot turnīru. Kurai pusei ir taisnība?

Ārkārtas LDF valdes sēde, kas notika pirmdien vakarā un tika lemts par biedrības “Diagonāle” (ne)pamatotu turnīra rīkošanu. Ideja ir ļoti vienkārša, Diagonāle noslēdza līgumu ar starptautisko dambretes federāciju IDF par turnīra rīkošanu un atlasi uz Eiropas čempionātu. LDF šodienas sēdē bija skarbi un nolēma aizliegt rīkot turnīru un diskvalificēt Vsevolodu turnīru no dambretes sacensībām gandrīz uz diviem gadiem. Savukārt tos, kas piedalīsies turnīrā izslēgt no dambretes uz vienu gadu. Kā pamato LDF, tad biedrība “Diagonāle” sašķel dambretes sabiedrību. LDF lēmums: Šeit

Interesanti kā var pieņemt lēmumu turnīram neesot notikušam un rodas jautājums vai LDF paši darbojas likumīgi? Izskatās, ka nē.

Pēc kāda likuma LDF vadās, ka aizliedz rīkot turnīru? Kā viņi atzīst, kur piedalās Krievijas un Baltkrievijas spēlētāji? Jāsaka, ka IDF turnīros piedalās spēlētāji ar  NDA1, NDA2 utt. Otra lieta, ka mūsdienu sportā visur satiekas Krievijas/Baltkrievijas spēlētāji savā starpā, sākot ar NHL, tenisu (kur vakar ukrainiete uzvarēja krievijas pārstāvi finālā), šahā un dambretē utt.

No tās pašas sērijas: …ja tiek pieņemti šādi lēmumi, tad jābūt arī konkrētiem Latvijas valsts likuma punktiem pēc kā tiek pieņemts attiecīgs lēmums, vai nē? LDF protokolā ir kaut kādi secinājumi, ieteikumi, bet nav pamatoti ne ar kādu valsts likumu. Ja LDF vēlas parādīt savu nostāju, ka tikai viņi Latvijā nosaka toni dambretē neievērojot likumus, tad iespējams, ka šāda pieeja der.

Pirms trim mēnešiem šahā noslēdzās Eiropas čempionāts blicā un rapidā. Par to plaši raksta Šaha federācija savā mājaslapā un stāsta par Latvijas šahistu rezultātiem. Raksts Šeit

Savukārt atverot vaļā rezultātu tabulu mēs tur redzam sekojošu ainu, ka Latvijas pārstāvji piedalās turnīrā ar Krievijas spēlētājiem, kas ir apzīmēti zem karoga FIDE. Tad sanāk, ka sporta likums, ko traktē LDF, attiecas uz dambreti, bet uz šahu tas neattiecas? Ļoti interesanti.

Nākamais jautājum no mūsu puses: kā viena biedrība var aizliegt rīkot otrai biedrībai kaut kādas sacensības? Un pēc biedrības Diagonāle nolikuma mēs redzam, ka atlase notiek no biedrības nevis no valsts.

Un kā LDF traktē to, ka drīzumā notiek Salou open, kur arī piedalīsies Baltkrievijas un Krievijas sportisti kopā ar Latvijas spēlētājiem, tad jau sanāk, ka visi, kas piedalīsies Salou, pēc turnīra būs jādiskvalificē. Varbūt LDF vajag apdomāt jau tagad par papīra uzrakstīšanu ar “nākotnes diskvalificētajiem”, lai neviens neiedomājas braukt uz Salou. Divkosīga loģika.

…un vēl, lai varētu precīzi spriest par biedrības “Diagonāle” pārkāpumiem vai LDF ir redzējuši sadarbības līgumu starp Diagonāli un IDF? Ja nē, tad sanāk, ka LDF tic, kas ir rakstīts internetā un no tā piespriež sodus?

Jāatzīst, ka pēdējā laikā dzirdam tikai to, ka kāds tiek diskvalificēts, kāda biedrība nedrīkst paust savu viedokli, kāds vēl kaut ko. Bet tajā pašā laikā LDF neredz baļķi savā acī, kas rezumējas dambretes sašķelšanās. Varbūt beizot LDF jābeidz nodarboties ar paranoiskiem lēmumiem, bet vienreiz pašiem sākt attīstīt dambreti Latvijā. Izņemot dažus entuziastus no malas baigi nevar redzēt, ka LDF attīstījusi dambreti….ak, jā, un žēl, ka nav darba plāna no LDF, kā paši kādreiz to bija pieprasījuši iepriekšējam vadītājam. Aicinām meklēt baļķus savās acīs, nevis meklēt tos citur.

Turpinājums sekos.

12 thoughts on “LDF aizliedz rīkot turnīru. Kurai pusei ir taisnība?

 1. – “…sacensību nolikums ir pretrunā ar Sporta likuma 10.pantu, kas paredz, ka tikai sporta federācijai ir tiesības vadīt un koordinēt darbu attiecīgajā sporta veidā (attiecīgajos sporta veidos) vai darbības jomā valstī, kā arī pārstāvēt valsti attiecīgajā starptautiskajā sporta organizācijā, ja šī federācija ir atzīta šajā likumā noteiktajā kārtībā, kā arī Sporta likuma 16.pantu, kas paredz, ka Nacionālās izlases komandas dalību starptautiskajās sporta sacensībās organizē attiecīgajā starptautiskajā sporta organizācijā pārstāvētā Latvijas sporta federācija, kā arī Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likumu…” – vai tas, kurš rakstīja šo “pamatojumu”, apzināti izmainīja Sporta likuma tekstu, pievienojot vārdu “tikai” 10.pantā? Vai apzināti “aiz matiem pievilka” likuma 16.pantu, neskatoties uz to, ka tajā nolikumā nav neviena vārda par “Nacionālās izlases komandas dalību”?

  5
  6
 2. 16.1 pants. Aizliegums piedalīties sporta sacensībās

  (1) Latvijas Republikā reģistrētām sporta spēļu komandām neatkarīgi no to juridiskā statusa ir aizliegts piedalīties:

  1) Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas nacionālajos čempionātos un nacionālo kausu izcīņās;

  2) sporta sacensībās tādās komandu sporta spēļu starptautiskajās līgās, kur vairāk nekā puse dalībnieku ir komandas no Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas.

  (2) Sportistiem un sporta darbiniekiem ir aizliegts piedalīties sporta sacensībās, kas norisinās Krievijas

  Federācijā un Baltkrievijas Republikā.

  (3) Sportistus un sporta darbiniekus, kuri neievēro šā panta otrajā daļā noteikto aizliegumu, nedrīkst iekļaut valsts izlases sastāvā, kā arī sporta treniņu un sacensību izdevumu segšanai viņi nedrīkst saņemt valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļus.

  No Latvijas republikas likuma un piemērota soda varam secināt, ka Vladislavs Vesperis ir regulārs melotājs, kas meklē savu izdevību uz citu rēķina. Kauns par tādu prezidentu un cerams, ka šīs alkatības vadītājs vienreiz tiks pie pelnītā soda par savu melošanu.

  5
  6
 3. LDF rīcība ir nožēlojama! Aizliedzot (nu labi, ne gluži – tomēr aicinājumu neiesaistīties uztveru tā) rīkot tunrīrus – un jāatzīst, kvalitatīvus turnīrus – par dambretes attīstību, t.sk. par bērniem tiek domāts vismazāk! Rīgas skolu čempionāts “Vāvere” ar savu jauko vēsturi nu jau nenotiks, t.sk. pateicoties paranoiska LDF prezidenta pakalpiņiem, kas klausās klajos melos un nevīžo pat iedziļināties likumdošanā un problēmā kā tādā. Lieli cilvēki, bet uzvedas kā bērni! Pat mazajā Latvijā ir jāšķeļas – un tas ir vērojams it visur, jo pie varas nākuši cilvēki ar mazo burtu, napoleoni, kas domā tikai par savām ambīcijām, kas nespēj spriest kā pieauguši cilvēki. Kā šo visu jūs skaidrosiet bērniem? Kā? Bērnam tu neiestāstīsi, ka Vsevolods ir slikts onkulis, jo to, kā bērniem “deg” acis Diagonāles turnīros, ar savām kolosālām tradīcijām, esam vērojuši tikai mēs, vecāki. Diemžēl, to, ka sportā, it īpaši bērnu sportā, nevajadzētu jaukt politiku, skaidrs, diemžēl, tikai retajam. Protams, prieks par šahistiem, tie izrādījās gudrāki!

  10
  5
 4. Rakstā ir pieminētas organizācijas, kas diemžēl pieļauj krievu sportistu dalību sacensībās: NHL, ATP, WTA, vēl varētu tur ar dažām papildināt, piemēram, UCI. Tas ir nepareizi un nozēlojami, bet tur ir milzu nauda un spēcīgs lobijs.
  Nesalīdzināmi vairāk ir to, kas principiāli un kategoriski iestājas pret agresorvalsti: FIBA, FIFA, SOC, neskaitāmas sporta veidu federācijas.
  Mums kā latviešiem, ar mūsu vēsturi, ir jābūt nelokāmiem un stingriem mūsu pozīcijā. Nav skaidrs kas Teterinu vispār motivē rīkoties tik nesakarīgi. Un, atvaino, nav skaidrs, kas Tevi motivē viņu atbalstīt.
  Nav jums tur ne milzu nauda, ne vajadzība kādam izkalpoties. Kopējais naids pret federāciju un dažiem no valdes, tas ir skaidrs, bet ne jau šajā jautājumā…

 5. Apbrīnojami, ka kāds aizstāv organizāciju, kuras mājas lapā esošajā situācijā ir ar lepnumu izvietots Krievijas dambretes federācijas kalendārs un kas pretdarbojas kopējam visu Baltijas valstu federāciju priekšlikumam, kurā tiek nosodīta Krievijas agresija un ieteikts risinājums kā FMJD paspārnē varētu turpināt starptautiskās sacensības 64 lauciņu dambretē bez Krievijas dalības.

  Runa ir par šo rakstu (parasti nekritizēju valodu, bet tikpat šausmīgā angļu valodā cik viss lapas saturs ir šausmīgā latviešu valodā):
  https://www.albatross.land/en/announcements/no-comments-only-the-letters-remained/

  4
  1
 6. Te neiet runa par atbalstu vai neatbalstu, bet par valdes loceklu nelikumigi pienemto sodu. Ainars Bagatskis runa: “Latvija nav liegusi sportistiem piedalīties sacensībās, kur startē Krievijas un Baltkrievijas sportisti, nav izslēgusi šos sportistus no LOV, nav apturējusi valsts atbalstu, kas nepieciešams sportistam valsts pārstāvēšanai, nav liegusi dalību valsts izlasē, bet atbilstoši IZM līgumā ar LOK noteiktajam, ja sportists šādās sacensībās piedalās, viņam tiek apturēta mēneša pabalsta izmaksa,” norāda Bagatskis.

  ldf jau tagad butu jaatkapjaas, ja Bagatskim ir taisniba.

  2
  2
 7. Bagatska komentārs ir saprotams kontekstā, izlasot visu rakstu: https://www.apollo.lv/7730504/bagatskis-atbalsta-finansejuma-daleju-apturesanu-sportistiem-kuri-starte-ar-agresorvalstu-parstavjiem
  Retorika ir par komandu sporta veidiem un par arī šajā rakstā piesauktajām līgām un organizācijām (konkrēti Bagatska retorikā par WTA un UCI). Mums jau gribētos, bet dambrete nav pat tuvu tam sportam par ko runā Bagatskis.
  Vai tad mēs esam kaut ko aizlieguši, vai vispār tas ir LDF spēkos? Nu taču brauc un spēlē ar krieviem un baltkrieviem. Pēc tam varētu būt problēmas startēt Latvijā, bet aizbraukt un startēt tur nav problēmu.
  Līdzīgi kā Kalniņš un vēl pāris ir KHL (pats piesauci hokeju kā piemēru). Nav nekādu problēmu – drīkst spēlēt Krievijā. Sekas tam ir tādas, ka nevarēs spēlēt Latvijā. Bet Kalniņa gadījumā ir skaidrs, ka viņš to dara par naudu…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.