Ielādē

🔝LDF prezidents R.Misāns atbild uz Bauskas prātnieka U.Varneviča izteikumiem

Posted On By Admin

Piedāvājam iepazīties ar vēl esošo LDF prezidenta Roberta Misāna atbildēm sakarā ar Bauskas prātnieka Ulda Varneviča izteikumiem.

Diemžēl mums ir dažāda izpratne par dambreti un notiekošo un joprojām mēģināt pasniegt padarīt, kā dambretes pasaules graušanas plānu, tāpēc šo vēl komentēšu un uzdošu dažus jautājumus. Neesmu gan drošs vai sniegsiet atbildes:

– Ja izteiks neuzticamību, atkāpšoties. Nu, nez, man uzreiz pateica, lai es nekad ar viņu nerunāju un, cik varēja novērot, nerunāt izvēlējās ļoti daudzi. Jo pareizais viedoklis bija tikai viens. Un to es ļoti labi zinu – man ir zvanīts un solīts, ka ar mani aprunāsies pa nopietnam, ja vēl turpināšu kaut ko teikt.

Ja Jums kāds ir pateicis ar mani nerunāt, tad tās ir jūsu un konkrētās personas problēma. Atgriezīsim nedaudz laiku atpakaļ. Jūs personīgi pirms federācijas darba iesaistē nepazinu kaut gan dambretē esmu kādu laiku bijis. Arī no mana puses nebija nekādas negācijas Jūsu virzienā, bet tad kādā jaukā dienā izdomājāt forumā savā stilā uzrakstīt ļoti negatīvu atsauksmi. Nevienam personīgi neko neesmu lūdzis ne Jums rakstīt, ne zvanīt. Jūs gan nevienu reizi neesat bijis nevienā sapulcē, ja mani atmina neviļ un ja uzskatāt, ka pēc manis publiskas ķengāšanas skriešu pie jums, lai noskaidrotu Jūsu viedokli, tad ļoti slikti pazīstat cilvēkus.

– Ētikas kodekss ir tāds, ka es labāk uz LDF sacensībām vairs nedodos. Drošības pēc. Ja nu vienīgi kā vecāks. Un tāpat bailīgi.

Ja plānojat braukt uz turnīru dzērumā, tad jā noteikti labāk neierasties. Cik man zināms, tad tas bijis vienīgais pārkāpums, kāds šajā laika posmā ir apspriests. Ja atbalstāt to, tad esam dažādās domās. Par pārējo, tā kā saprotu, ka dzīvojat mistiskās bailēs un piešujat man bez maz kriminālas autoritātes statusu, tad gribētu dzirdēt vēl kaut vienu atsauksmi par šādu panisku baiļu izjušanu.

– Šeit vispār loģika neiet kopā: “Dambretes turnīru kvalitāte, lai nebūtu vietējiem bērniem jātērē liela nauda braukājot apkārt, tērējot lielu naudu, bet gan lai būtu turnīri uz vietas ar partijas ar pierakstu. Lai no rīta līdz vakaram nemocītu bērnus un spēlētu turnīrus pēc normāla grafika.” Nu, ja kādam liekas 3 un 6 dienu turnīri īstie, kas nenomoka un nenogurdina, lai nu tā būtu. Turklāt varu pateikt tikai vienu – turnīri ar katru gadu palika aizvien dārgāki.

Loģika Jums neiet kopā, jo nekad neesat spēlējis augsta līmeņa turnīrā. Jūsu vēlme kā saprotu finālturnīrus ir organizēt vienā/divā dienās, kur tad raujam no rīta līdz vakaram. 3/6 dienu turnīrs dambretē, ja jūs būtu dambretists, tad saprastu, ka pie pareizi sabalansētu dienu plānu neskatās garš turnīrs. Par dārdzību lūdzu nejaukt, ka turnīri paliek dārgāki, bet gan pati dzīve paliek dārgāka.

– Aiz vārdiem par dambretes kvalitāti, nepieciešamību ilgāk spēlē un vēl ilgāk kaut kur pazuda treneri. Teorētiski it kā viss ir pareizi – treneri strādā un viņiem par to maksā. Uz tā ir balstīts arī LDF vadītāja klubs «Domātprieks». Ir tikai viena problēma – mēs esam Latvijā. Nedz Krievijā, nedz Baltkrievijā, nedz Ukrainā. Tāds klubs, kā «Domātprieks», ir tikai viens. Augstas klases treneri, kurus, paldies dievam, pašvaldība atbalsta un samaksā kaut cik normālu algu, vispār ir tikai daži. Ir daudzi, kas atved spēlētājus, bet treneru ir ļoti maz. Šajā virzienā LDF vispār nestrādāja. Es saprotu, ka man var sākt stāstīt par kursiem utt., bet es esmu strādājis skolā un tīri labi zinu, kāda nozīme ir šiem kursiem – papīrs. Ja trenerim nav kvalifikācijas, kuru papīrs uzrāda tikai virtuālu, nevis reālu, tad tam nav vērtības.

Treneru trūkums nav radies esošas LDF darbības ietekmē. Lūgums nesagrozīt faktus. Ceru, ka piekritīsiet, ka lielākais potenciāls jauniem treneriem ir tieši raugoties uz jauno paaudzi. Un lai jaunā paaudze redzētu jēgu iet par dambretes treneri, tad viņiem ir jāsaskata potenciāls dambretē gūt arī dzīvei nepieciešamo atalgojumu. Lai tas notiktu ir jārada produkts par ko vecāki būtu gatavi kaut nelielas summas samaksāt par bērnu pulciņiem un izskatīt dambreti kā konkurētspējīgu nodarbi citām lietām. Jūs protams uzskatāt pretēji un visam ir jābūt pa brīvu. LDF ir arī gatava bijusi izsniegt grantu, lai iegūtu nepieciešamo dokumentu, kas ļautu strādāt par dambretes treneri. Šeit gan mainās likumdošana un viennozīmīgi ir nepieciešamas citas idejas. Organizētie kursi, jau minējāt, ka jūs neinteresē. Palabojot jūs arī par periodu, tad šis sastāvs būs nostrādājis drīz divus gadus nevis trīs. Jūs protams, ka būtu paspējis izdarīt visu un daudz labāk, bet diemžēl nav tas līmenis.

– Atkal skaists teksts. Izrādās, ka šis viss ir garo turnīru rezultāts: «Šobrīd jau vairākiem talantīgiem bērniem no Valmieras un Kuldīgas pārejot U13 grupā veido ļoti spēcīgas grupas jaunākajā vecumā, kuri jau konkurē pasaules un Eiropas līmenī.» Nopietni? Misāna kungs ir palaidis garām, ka pirms vairākiem gadiem aktivizējās virkne treneru gan Rīgā, gan visā Latvijā un, ierodoties vadībā R. Misānam, tajā brīdī jau ļoti nopietni pieauga konkurence visā Latvijā. Šeit ir ļoti liela nozīme treneru un vecāku darbam, kuru LDF centīgi ignorēja. Man šogad rodas sajūta, ka šis pacēlums pamazām sāk kristies. Iemesli, visdrīzāk, ir vairāki – reāli pasaules klases treneri mums ir laikam tikai divi. Automātiski bērni diezgan ātri sasniedz treneru griestus, attīstības sistēma Latvijā nav sakārtota un sākas malšanās savā starpā bez īpašas attīstības. Otrs – reāla pārslodze. Visa sistēma pašlaik ir tendēta uz kvantitāti, cerībā, ka tā pārvērtīsies par kvalitāti un to, ka tas nestrādā, pierādīja pasaules čempionāts, lai cik ļoti par to mēs būtu sajūsmā.

Šeit redzu, ka nav jēgas ar Jums diskutēt, jo neesat dambretists un nesaprotat sagatavošānās procesu veiksmīgai bērnu profesionālai izaugsmei. Skaidrs, ka talantīgi bērni bija nekur netiek minēts, ka tika atrasti talanti. Sistēmu jūs arī joprojām neizprotat un tā ir vērsta uz diviem virzieniem. Uz masu sportu, kur ir daudz dažādu turnīru pēc katra izvēlei un ir uz rezultātiem vērsti turnīri, kur dod iespēju vietējiem labākajiem sportistiem Latvijā uz vietas startēt kvalitatīvos turnīros nevis meklēt, kur uzspēlēt ārzemēs. Lai pat startētu Latvijas čempionātā nav jāspēlē klasiskā programma, ja nav tāda vēlme un ir uzskats, ka vajag spēlēt vienas dienas turnīros. Kalendārs nav sastātīds ar mērķi, lai visi spēlē visos turnīros. Ja tā to esat sapratis, tad nebaidieties un tas ir atļauts katram audzēknim atbilstoši viņu izvirzītajiem mērķiem un vēlmēm startēt tādu formātu turnīros, kādos vēlas un saskata vajadzību. Par pasaules čempionātu tā kā nevēlaties iedziļināties detaļās, tad neesat izpētījis, ka praktiski visi izlases līderi uz sacensībām nedevās, jo daži uzskata Turciju par nerekomendējamu vietu ceļojumiem ar bērniem, dažiem bija svarīgas mācības, bet citiem neļāva finanses. Ja kliegsiet, ka LDF ir jāapmaksā starti, tad papētiet LDF budžetu un cik izmaksā aizsūtīt vienu bērnu uz čempionātu. Pats personīgi nedevos pirmā iemesla dēļ.

– «Regulāri centieni uzrunāt medijus, lai publicē informāciju par dambreti …» Nopietni? Cik esmu runājis par pasākumiem Bauskā, televīzija atbrauc gandrīz vienmēr. Savukārt no publicistikas viedokļa teksti dambrete.lv ir briesmīgi. Nedaudz labāki ir pratalaiks.lv, bet arī nepublicējami. Kad piedāvāju savu palīdzību (10 gadi kā sporta žurnālists un fotogrāfs), man pateica: «Pats muļķis!»

Es nāku no mazas pilsētas un par dambreti Dobelē, kad tur dzīvoja arī rakstīja praktiski katrā izdevumā un bija liela lokālo mediju uzmanība. Ar nacionālajiem medijiem gribētu teikt ir nedaudz savādāk un par katru dambretes notikumu garas relīzes varat negaidīt, ka tiks publicētas. Jūs protams, ka varat nākotnē šo lauciņu uzņemties un nedomāju, ka kāds būs pret un pierādīt man pretējo. Esat jau man agrāk paudis savu augsto profesionalitāte šajā laukā, pret manu nemākulību. Intereses pēc iegāju palasīt Jūsu pašu rakstus par dambreti un secinājums ir, ka laikam ne tikai LDF jums nepatīk, bet nonieciniet arī Bauskas sasniegumus – http://www.bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/nosledzies-pasaules-cempionats-dambrete-ne-latvijas-ne-bauskas-sportistiem-augstu-rezultatu-nav-180719 kā arī liekat nepatiesu informāciju par iegūtajām vietām.

 Par vasaras bērnu nometni – + par cenu, – par organizāciju. Cenu es tāpat atļauties nevarēju, bet man prieks, ka bērniem patika. Tomēr zinu, kādas ir vieglatlētu un futbolistu nometnes un no tā, ko dzirdēju, dambretes nometne neizskatījās nopietni. Iztrūkst plašākas plānošanas.

Tas, ka jūs nevarat kaut ko atļauties laikam jau nebūs mēraukla, ka ir dārgi… arī es nenāku no bagātas ģimenes un vecāki vienmēr darīja visu, lai es varētu piedalīties dārgās dejošanas nometnēs, ko nevarējām atļauties, bet viņiem bija svarīga mana attīstība un kaut kā to varēja panākt. Vai vīrietim ir pareizi kliegt, ka es nevaru atļauties un viss ir dārgi, plus ģenerēt vēl baumas, ka ar dambreti mēģinu pelnīt tad es teiktu, ka šo varbūt necilājiet. Ja jūs nebijāt nometnē un no visiem ir labas atsauksmes. Arī no Bauskas pārstāvjiem, kas vija uz vietas visu nometnes laiku un augsti vērtē tieši treniņu procesu, tad uz kāda pamata Jūs varat apgalvot pretējo? Treneru sastāvs bija labākais kāds šobrīd Latvijā ir pieejams.

– Par vasaras komandu turnīru. Kā panākt, ka pat vietējie nevēlas piedalīties – tas ir jāmāk.

Sacensībām bija savs loģiskais pamatojums un tās bija vērot ļoti interesanti un bija spēcīgākās komandas atbraukušas. Kā redzat, tad tas ir samainīts uz nākamo gadu. Protams, ka Jūs  saplānotu visu visiem pa prātam.

Ja jūs vēlaties turpināt diskreditēt manu darbu un nomelnot mani kā personību, tad pirms to darāt lūdzu definējiet sev personīgi šim mērķi. man šķiet, ka Jums nav ne mazākais nojausmas kādu motivētu vadīts darīju to, ko darīju un tika pieņemti lēmumi kādi tie tika pieņemti. Patiesi pārāk daudz laika pavadu tagad rakstot, tāpēc ja gribat varat atbildēt, ja gribat varat neatbildēt, bet šis būs tad pēdējais komentārs vismaz rakstiski no manis.

Veiksmes vēlot,

Roberts

33 thoughts on “🔝LDF prezidents R.Misāns atbild uz Bauskas prātnieka U.Varneviča izteikumiem

 1. Manā kā Federācijas prezidenta laikā arī bija dambretists, žurnālists Askolds Uldriķis. Visi viņa raksti bija nievājoši federācijas darbam. Sākām viņa izteicienus atspēkot. Viss veltīgi. Tad man gudrs cilvēks ieteica -cīnies ar ģēnijiem bet nekad necīnies ar idiotiem un neuzvari viņus. Jo viņi nav spējīgi tavu uzvaru saprast.. Labāk izsaki viņam pateicību un to es ievietoju ‘Rīgas Balsī” -, viņā darba vietā. Viss apklusa: viņu sniegums dambretei man nav zināms bet es vēl klibojot vadu dambretistu biedrību “Dāma”.
  Izturību. Ar muļķiem, idiotiem nevajag pārāk daudz diskutēt.
  Ar cieņu Jānis Jaško- vairākkātējais …LDF prezidents..

 2. ” liekat nepatiesu informāciju par iegūtajām vietām.” Gribētu redzēt pierādījumus šim apgalvojuma. Ja kaut kas tāds tiešām ir bijis, tas es atvainošos. Es vienmēr esmu pozitīvi vērtējis tās LDF aktivitātes, kam ir bijis reāls labums un par to vienmēr arī esmu lasījis. Tas, ka jūs savai analīzei izmantojat izrautus rakstus un to fragmentus, tā jau ir jūsu problēma.
  Par pārējo – būtu labi, ja atbildes būtu par tēmu, nevis par sevis iedomātām lietām.
  Par šo: “Jūs personīgi pirms federācijas darba iesaistē nepazinu kaut gan dambretē esmu kādu laiku bijis. Arī no mana puses nebija nekādas negācijas Jūsu virzienā, bet tad kādā jaukā dienā izdomājāt forumā savā stilā uzrakstīt ļoti negatīvu atsauksmi.” Tā gluži nav. Es jums uzrakstīju e-pasta vēstuli, kurā norādīju, ka šādi pusfināli un fināli ir par garu un izteicu neapmierinātību ar turnīru organizēšanu 2018. gadā – kalendārs parādījās ļoti vēlu un mēs nepaspētu kādu no turnīriem pie sevis organizēt, jo nedabūtu atbalstu. Atgādinu – atbildē jūs paudāt, lai es vairs nekad ar jums nerunāju un tieši to arī neesmu vairs darījis, kā jau jūs teicāt. Tāpēc vien neredzēju variantu ierasties uz kādu no federācijas sēdēm.
  Esmu tieši ar jums runājis iepriekš Latvijas skolēnu sporta spēlēs, norādot uz problēmām tiesāšanā un turnīra organizācijā. Jūs teicāt, ka jums ir padomā pozitīvas izmaiņas šajā jomā, bet aizvadītajos divos gados nekas Skolēnu sporta spēlēs nav mainījies. Par Pasaules čempionātu – jūs pats to minējāt kā rādītāju un nav diez ko prātīgi pārmest man, kad es arī to pieminu.
  ” Vai vīrietim ir pareizi kliegt, ka es nevaru atļauties un viss ir dārgi, plus ģenerēt vēl baumas, ka ar dambreti mēģinu pelnīt tad es teiktu, ka šo varbūt necilājiet.” Nu, to, ka cilvēks, kurš nav bagāts, labāk lai sēž un klusē – ne jūs esat vienīgais, kam ir tāds viedoklis. Un ne mirkli neesmu ģenerējis baumas, ka jūs ar to pelnat. Jūs man visu laiku pārmetat melus, lai arī neko tādu nevar pierādīt, bet pats ik pa brīdim mīlat piemelot.
  Par treneriem jūs tā arī nesapratāt un par to es arī nebrīnos. Žēl.
  Es nevēlos diskreditēt neviena darbu, ko vienmēr esmu norādījis. Es vēlos pozitīvas izmaiņas dambretes sistēmā ne tikai vienam klubam, bet visas Latvijas mērogā.
  Rakstu es neradīju tāpēc, lai par kādu sūdzētos vai nomelnotu. Es uzrakstīju to tāpēc, lai varētu saskatīt reālos iemeslus un izmaiņas Latvijas dambretes attīstībā, kā arī paustu savas domas par to, kas būtu pēc iespējas efektīvāk, lai panāktu turpmāku dambretes attīstību. Ja pašreizējā vadība to uztvēra tikai kā savu kritiku – tad diez vai tur ir cerības sagaidīt kādu reālu attīstību.

 3. Par to dzeršanas ierobezošanu ir ļoti pozitīvi, jo pirms kāda laika tā bija ļoti liela problēma.

 4. Protams, liels + arī par telpām. Iesaku arī apmācībā izmantot online sistēmu kā zoom.us. Tādējādi apmācībā iesaistot daudz vairāk cilvēku.

 5. Paldies Jānim Jaško par muļķi un idiotu. Vismaz kāds gudrs cilvēks. Savukārt no otrā komentāra es saprotu, ka Varnevičam nepatīk Ētikas kodekss, jo ir vēlme doties uz sacensībām dzērumā. Lai nu būtu. Realitātē ar tādām lietām ļoti labi tiek galā pašvaldības policija.
  Patiesībā otrs iemesls, kāpēc man nav vēlme saistīties ar federāciju, slēpjas vienam otru izslēdzošajos Ētikas kodeksa punktos:
  “Nepamatoti publiski komentāri vai paziņojumi masu informācijas līdzekļos un Internetā, kas var kaitēt LDF reputācijai, spēlētāju, tiesnešu vai turnīru organizatoru profesionālajām īpašībām;
  • Uzvedība, darbība vai bezdarbība, kas nodara kaitējumu, vai var kaitēt LDF;”
  Kā jau gadījumā ar R. Misāna minēto rakstu presē – ej nu tu tagad pasaki, kas kurā gadījumā būs nepamatots paziņojums. Savukārt pēc otrā punkta paklusēt nevar – tas nozīmē, ka tā ir bezdarbība, kas kaitē LDF.
  Morāle šim stāstam ir vienkārša – Ētikas kodekss ir izveidots tā, ka Ētikas komisija var apklusināt jebkuru, kas ir LDF sistēmā un nepiekrīt vadībai. Jo ir taču vēl: “Jebkura cita uzvedība, kas neatbilst olimpiskā gara un sportiskas uzvedības principiem, …”. Arī šeit var izdomāt jebko.
  Ja man beigās kāds vēlas teikt – tas nav tik nopietni …, tad kāda jēga vispār no tā ir. Un jā, tas ir iemesls, kāpēc man nav vēlme kaut kā sadarboties vai saistīties ar esošo LDF vadību. Kamēr netiksiet vaļā no sajūtas, ka tikai un vienīgi jūs zināt, kāda ir pareizā darbība, rīcība un visi pārējie, kā pauda Jānis Jaško, raksta un saka tikai slikto par ideālajiem un nekļūdīgajiem LDF valdes locekļiem, tikmēr arī paliksim tur, kur esam. Lai nu jums veicas.

 6. Par Ētikas kodeksu pilnībā piekrītu Uldim. Arī es Eiropas čempionāta laika norādīju, ka gadījumā, ja U26 grupas spēlētāji pret spēli šādā turnīrā attiecas vieglprātīgi, tad viņiem būtu jābrauc par savu naudu. Pamatošu savu redzējumu – pēc ceturtās kārtas abiem mūsu U26 pārstāvjiem, kuri tikās savā starpā, bija pa vienai uzvarai un 3 zaudējumiem, bet viņu draugam, mūsu U19 grupas spēlētājam, bija 3 zaudējumi un neizšķirts, bet pretiniekos spēlētājs ar reitingu 1905. Sekojot turnīram, redzēju, ka stundas laikā visi trīs ir nospēlējuši neizšķirti (jo šie rezultāti stundu pēc kārtas sākuma jau bija ierakstīti turnīra tabulā), kas arī izsauca manu sašutumu, kā dēļ uzrakstīju savu komentāru. Nerunāšu par atklāti negatīvo attieksmi, ko pēc tam saņēmu. Lieta ir cita – viens no šajā notikumā iesaistītajiem spēlētājiem, pamatojoties uz Ētikas kodeksu, man aizrādīja, ka es aizskarot spēlētājus un lai nerunājot, jo nezinot, kas tur notika, toties otrs iesaistītais parādīja savu “līmeni”, solot fiziski izrēķināties ar citas valsts dambretes federācijas pārstāvi. Un arī man tagad ir jautājums – kas slēpjas aiz šī kodeksa skaistajām, bet nekonkrētajām frāzēm? Vai tiešām, ja kāds publiski uzraksta, ka kāds konkrēts spēlētājs necīnās un spēlē stipri zem savām spējām, tad viņš ir Ētikas kodeksa pārkāpējs un sodāms līdz pat diskvalifikācijai? Kā saka Roberts, jūs nopietni? Protams, runa neiet par diskvalifikāciju par atrašanos turnīru norises vietā alkohola vai citu vielu reibumā, tam es pilnībā piekrītu. Tikai arī šajā gadījumā visam jābūt juridiski pareizi noformētam ar attiecīgu, notikuma vietā sastādītu protokolu.

 7. Ar ētikas kodeksu ir tikai viena problēma – pielāgojot IDF ētikas kodeksu LDF vajadzībām ir “netīšām” pazudis punkts par to, ka ētikas komisijā nedrīkst būt federācijas valdes locekļi! Lai nerastos doma, ka tas ir “nepamatots apvainojums” no manas puses, citēju šo punktu no Starptautiskās dambretes federācijas ētikas kodeksa, kuru jāievēro visiem, kuri deklarē savas darbības atbilstību starptautiskās dambretes federācijas noteikumiem: “4.10. Ethics Committee. The Ethics Committee is composed from three persons nominated by the Board or the General Meeting and approved by the General Meeting. Members of the Ethics Committee shall not bemembers of the IDF Board.”..

 8. Sveiki visiem!
  Skatoties uz šo visu paliek bēdīgi… Cilvēki nerespektē to, kas viņiem ir dots. Roberts izdarīja daudz, lai Latvijā dambretisti varētu attīstīties un piedalīties dažādos turnīros. Sāksim ar to, kāpēc uzreiz vajag vainot Robertu. Kad iepriekš mums bija “citi, labi dambretes prezidenti”, visi bija laimīgi? Bija laimīgi no tā kā Latvijas čempionātā par uzvaru deva pliko medaļu (bez diploma un kausa) vispār nerunājot vēl par dāvanām (ko dod Roberts un mēģina atbalstīt un ieienteresēt Latvijas damberistus). Roberts taisīja pilnvērtīgus Latvijas čempionātus, lai bērni būtu arī ieienteresēti spēlēt dambreti. Skatoties uz šo visu, nav baigi patīkami.
  Runājot par finansējumu un tamlīdzīgi, agrāk “kad bija cita, laba dambretes vadība”. Kurš brauca uz turnīriem? Parasti brauca “Golubeva, Valneris, Česnokova” uz viņiem arī gāja viss šis budžets gāja. Pārējie dambretisti, kuri varbūt arī nebija tik slikti un bezcerīgi spēlētāji brauca maksājot savu naudu, vai arī pēc Latvijas čempionātā atlases pirmās vietas dalīja maksu, vajadzēja jebkurā gadījumā maksāt. Robert nodrošināja kvalitatīvus turnīrus un viņš apmaksāja pirmām vietām startus Pasaules un Eiropas čempionātā. Vienkārši nevajag šeit teikt “naudas krāpšana un tamlīdzīgi”. Roberts ar pilnu atdevi gribēja izglābt dambretes situāciju Latvijā.
  Runājot par trenētiem. Hmm, Latvijā ir deficīts ar normāliem trenētiem.. Ir ļoti daudz treneri, bet cik no vieniem ir labi, tas jau ir cits jautājums. Ne visas “dambretes zvaigznes” var iemācīt bērniem saprast un izprast šīs spēles loģiku. “Uldis Varnevičs” jūsu kritika ir nedaudz bezjēdzīga, tur nav sakarīga pamatojuma. Latvijā protams nav tā kā Baltkrievijā un Krievijā, kur ir vairāki dambretes klubi, un viņus trenē katru dienu un trenē dažādi treneri. Lai nebūtu tā, ka treners trenē speciāli bērnu, bet par pārējiem vienalga. Baltkrievijā un Krievijā ir vēl grūtākas atlases, ka arī dambretisti tur ir spēcīgāki, jo viņiem dambretes ir ne tikai hobijs, bet arī darbs( ar ko viņi var pelnīt naudu nākotnē). Tur atlases notiek ari nedēļas garumā. Protams, katru nedēļu pavadīt pie dambretes galdiņa ir grūti, bet tā prasti dara, kad grib sasniegt rezultātus, protams, dažreiz nesanāk, jo vajag lielu gribasspēku un labu treneru blakām.
  Roberts mēģina pacelt Latvijas dambretes līmeni. Bet skatoties uz to, ko viņš uzrakstīja, nav baigi patīkami. Vēl pie tam redzēt kā daži intriganti kā “Uldis” mēģina diskutēt un kritizēt, tas ir vienkārši murgs. Vēl pie tam ļoti žēl, ja Roberts tomēr atkāpsies, nevar pat iedomāties, kurš varēs būt viņu vietā.
  Vienkārši pirms jūs kaut ko rakstat, domājiet ar galvu. Jānis Jaško labi pateica!
  Bet nu karogs jums rokās, es domāju kā jūsu viedokļi ir vienkārši bezsakarīgi, tas ir no pirksta izskūtās domās..😉

 9. Cienījamā dambretiste! Neviens taču nesaka, ka viss, ko darīja Misāna kungs, bija slikti! Viņš varētu būt ideāls “dambretes mecenāts”. Bet nevajag taču visu uzņemties vienam – līdz pat personīgai dāvanu iegādei un sadalei, ētikas kodeksa pašrocīgai rediģēšanai, U8 un U10 meiteņu grupu sacensību tiesāšanai! Ar to vajadzētu nodarboties citām – mazāk svarīgām personā… Valdes priekšsēdētājam jābūt tikai kā “gaišam, visu mīlētam tēlam”, kurš iniciē, vada un kontrolē procesus – fiziski pats šajos procesos nepiedaloties. Tam būtu jābūt cilvēkam, kuru jaunie dambretisti ierauga tikai svinīgajos valststurnīru uzvarētāju apbalvošanas brīžos – bet ne tas “parastais cilvēks, kurš dažkārt pārstāj kontrolēt emocijas un savus izteicienus bērnu un jauniešu klātbūtnē, jūtot līdzi “savu audzēkņu” neveiksmēm… Tā, ka visiem mums ir savi plusi un mīnusi. Vajadzētu tikai plusiem atrast pielietojumu. Trakākais ir tad, ja cilvēks sāk sevi vērtēt augstāk par citiem. Pirms izteikt nepamatotas domas par kādu: “…Bet nu karogs jums rokās, es domāju kā jūsu viedokļi ir vienkārši bezsakarīgi, tas ir no pirksta izskūtās domās…” – padomājiet par to, cik sakarīgi, ko, un no kuras vietas Jūs sūcat… 😉

 10. Nu jā, gan gudri. Jūs nevarat tiesāt kādam ir jābūt galvenām priekšsēdētājam. Jūs pat nevarat iedomāties cik tas ir grūts darbs. Roberts gribēja pacelt Latvijas dambretes līmeni.
  “Bet ne tas “parastais cilvēks, kurš dažkārt pārstāj kontrolēt emocijas un savus izteicienus bērnu un jauniešu klātbūtnē, jūtot līdzi “savu audzēkņu” neveiksmēm…”, es vienkārši nevaru saprāst, ko jūs te čīkstāt, katrs var izrādīt emocijas. Viņš neko sliktu bērniem nedarīja, un Robertu var saprast, viņš grib, lai viņu bērni attīstās un uzvar turnīros. Jūs laikam vienkārši sūcat domas no pirksta atkal, tāpēc kā cilvēki uzkāp uz galvas, kad viņu labā dara daudz. Vēl pie tam jūs padomājiet, kad jūs visapār pateicat “Paldies Roberts”. Es domāju, nekad. Jo jūsu “izteicieni” balstās uz to, kādam īsti ir jābūt prezidentam, bet jūs nevarat iedomāties, cik tas ir grūts darbs. Vienkārši man nav jēgas ar jums runāt, vēl viens intuziasts, kurš mēģina kaut ko panākt caur “izsūktam no pirksta kļūdām un domām”.

 11. Robert, tiešām PALDIES par ieguldījumu, PALDIES par visām labām lietām, ko esat izdarījis!
  (Maz gan ticams, ka “prezidents” (jā, tieši tā – pēdiņās, jo šāda amata nav un kur nu vēl no šāda “atkāpties”! 🙂 ) atkāpsies… pat juridiski šādi nevar notikt, to kāds jau te “apgaismoja”.)
  Dambretiste: Roberta vēstulē tiešām pārāk daudz figurē “es”, “nauda” un arī neviena “paldies” kolēģiem, vecākiem un atbalstītājiem!
  Ļoti novērtēju to, ka ieviesti beidzot diplomi! Bet par dāvanām: pie šādiem pārmetumiem ar domu “es jums par savu naudu (gandrīz vai) gādāju dāvanas, bet jūs to nenovērtējāt!” man gribētos visas tās dāvaniņas salikt vienā maisā un aizvest uz LDF, lai atdod trūcīgajiem… Dāvanas dod no sirds un, ja jāklausās tādi pārmetumi, sajūta nav forša… Vai ar dāvanām var ieinteresēt spēlēt bērnus dambreti? Nē!!! Mūsu sabiedrībā cilvēkiem ir VISS, arī bērniem lielākoties nekas netrūkst (kam trūkst, tas šādās sacensībās nestartē); vai vajag šādu izrādīšanos – “Re, cik esmu labs!”?!
  Nauda dzīvē nav viss, un te nu jāpiekrīt “prezidentam”, ka ģimene ir vissvarīgākais, un kur gan tiktu bērni, ja nebūtu vecāku atbalsta?! Tikai tas, ka vecāki faktiski tiek izstumti no zāles kā potenciālie ļaundari, gan ir bēdīgi… Un tikai U8 un U10 grupām ir kāds izņēmums…
  Katrā ziņā: laikam visi esam “pāršāvuši pār strīpu” – varbūt ir kāds risinājums? Tikai kāds?

 12. Varbūt cilvēkam, kurš augstāk uzrakstīja “Dambretistei un Robertam”, kaut kādā taisnība ir. Vienkārši es zinu un dzirdēju daudz labus komentārus, ka paldies Robertam par dāvanām, loģiski bērniem ir prieks, kad viņiem dod balvas par nopelnīto medaļu un šad tad visapār par piedalīšanos!
  Vienkārši es nesaprotu “Uldi Varneviču” viņš tik skaļi apspriež Roberta domas. Vienkārši cilvēki nenovērtē to, ko viņiem dod. Jo iepriekšējie “LDF prezidenti” nebija arī labāki. Viņi vispār kādreiz bija atbalstīšanā? Robert tomēr bija, viņš arī pats bija sacensības. Viņš vienkārši pats gribēja uzlabot dambretes līmeni Latvijā.
  Es negribētu, lai viņš atkāpjas, jo Latvijā atkal nebūs laba dambretes federācija.
  Kaut kurš tur rakstīja, ka vajag būt “labām tēlam” vienkārši kāds sakars. Roberts bija slikts? Es teiktu tā, gan jau Robertam tas vienkārši viss ir apnicis, jo nu reāli jā visu laiku nenovērtē un aprunā aiz muguras, tas nav jauki. Vēl pie tam kāpēc tas “Uldis” nepateica to visu Robertam sejā, bet sēž šeit un kaut ko drukā. Protams, viss ir kārtībā, viņš var izteikt savas domas. Bet nu celt tādu traci vēl publiski, nu tas gan nav jauki.
  Protams, cilvēki, kuriem nepatīk mani viedokļi (uzrakstītie augšā) tas ir jūtu darīšanas, es zinu kā man ir noteikti taisnība, tie cilvēki par kuriem iet runa, arī zina to. Vienkārši nevajag celt troksni un izpaust baumas. Loģiski kā Robertam bija arī mīnusi (bet viņi nebija tik daudz) vēl pie tam, bet Roberts pareizi saka. “Cilvēki kuri neko nedara, neko nesasniedz” un no kļūdām jāmācās. Vienkārši skatītoties uz šo visu negatīvismu paliek tiešām bēdīgi…

 13. … ir ļoooti grūti kaut ko darīt mūsdienās, jo bieži vien tevi tik tiešām nenovērtē…
  Tā “cepšanās” jau te tikai tāpēc, ka cilvēkiem nav vienalga, kas notiek dambretes pasaulē, bet ja jau tiek pieļautas tik fundamentālas kļūdas un viss sāk iet šķērsām, arī mums par visu sāp sirds – par saviem mīļajiem t.sk., tāpēc saprotu Dambretisti!
  Tos lielos darbus dara arī tie mazie “rūķīši”, ne tikai Roberts! Ja mazpilsētās nebūtu tik apņēmīgu vecāku, skolotāju, treneru un finansiālā atbalsta no pašvaldībām, nekas nenotiktu, jo tikai un vienīgi ar LDF atbalstu tālu netiktu – to vajadzētu saprast un novērtēt.
  Tā kā – ja Roberts paliks – kas visticamāk – lai vairs neziedo vismaz savus personīgos līdzekļus, citādi jūtamies vainīgi gan, jo neviens to nelūdza darīt, labi? 🙂
  Mums vajadzētu apvienoties, uzklausīt vienam otru, sadzirdēt (!!!) un iet vienā virzienā! Citādi veltam laiku strīdiem… lai gan – strīdos dzimst patiesība! 🙂
  Lai mums visiem izdodas! 🙂
  Lai klusi un mierīgi Ziemassvētki un Laimīgs Jaunais gads!

 14. “…”
  Ļoti labi pateikts, mūsdienās bieži vien nenovērtē.
  Es piekrītu tam, jā Roberts paliks, tad, lai vairs nav tas dāvanas un tā, jo cilvēki tiešām apsēžas uz kakla. Tērēt savu naudu arī nevajag, tāpat pēc šī visa, var saprast, ka vairākiem cilvēkiem ir vienkārši vienalga.
  Negribās jau ne ar vienu strīdēties, jo tiešām izskatās nav jēgas. Jaško kungs labi pateica, pat piemēru minēja. Katram ir sava taisnība, tikai daži argumenti bišķiņ neiet kopā.
  Gribās jau tomēr, lai paliek Roberts, tikai izdarot visus secinājumus. Varbūt tomēr tas dāvanas un pasākumus nevajag, varbūt nevajag arī aizrauties tik ļoti ar to visu, jo cilvēki tāpat nenovērtē, kaut gan tomēr ir daži, kurus tas viss priecē. Tomēr jauki redzēt bērnu, kurš atbrauca no sacensībām ar medaļu, diplomu, kausu un vēl balvu, uzreiz arī vecākiem prieks. Bet nu tas ir tā…
  Tur kaut kurš rakstīja ar motīviem par “iedomību”, gribās pateikt, ka nav jēgas rakstīt kā Roberts rakstīja par “nauda, es, nauda, es”, tomēr viņš arī darīja daudz labas lietas. Gan jau viņam nebija patīkami, kad viņu aprunā aiz muguras un vēl pie tam sievai un bērniem vēl kaut ko saka. Ļoti bēdīgi.
  Es jau augšā uzrakstīju domas par iepriekšējiem “LDF prezidentiem un situāciju kopumā”. Man liekas, ka Roberts tiešām ir labs, un tie cilvēki, kuri uzskata kā nē, aizdomāties un uzziniet kā bija agrāk, kad bija cita vadība un valdība… Jā kāds grib diskutēt, es tikai par, interesanti uzzināt “viedokļus”.

 15. Vispār jau agrāk tie LDF prezidenti jau tikai skaitījās uz papīra. Kā te kāds iepriekšējā komentārā jau ieminējās, tikai šad un tad parādījās kaut ko bezsakarīgi ierunājoties. Laikam kādam šis modelis ir mīļāks. Nedaudz atgādina padumjos laikus.

 16. Vispār jau vairāk ir jāvirzās uz sponsoru meklēšanu, kā tas ir šahā gan globālā (arābu šeihi), gan Latvijas mērogā (LMT). Un vispār jau te pareiza doma bija par tām naudas ievirzēm no tagdēja LDF pr., jo svarīga ir arī kvalitāte.

 17. Bet tur jau tā lieta Raimonds… Viņi skaitījās tikai uz papīra un vēl pie tam, nevienu neinteresēja, kur viss LDF budžets iet un tamlīdzīgi… Vienkārši visi uzreiz sāk braukt virsū Robertam, kaut gan no iepriekšējās vadības nekas labāk nebija, bija pat traģiskāk…

 18. Vai par dambreti arī varam padiskutēt? Mani interesētu viedokļi par atlasēm. Varbūt es vienīgais nesaprotu – kāpēc astoņgadīgiem bērniem “jāatlasās” 3 dienas, ja tad, kad viņi paaugsies līdz u16 grupai – pietiks ar “blicu”. Tā nevar būt sakarīga atbilde, ka tas ir tamdēļ, ka spēlētāju maz! Tad varbūt nemaz atlasi u16 netaisīt, un visus laist finālā, ja ir tik maz? Nav redzēts, ka maratona dalībniekus atlasītu pēc 30m sprinta rezultātiem…

 19. “VK” Īstenībā diezgan interesants jautajums, šo vajadzēja izjautāt Robertam, gan jau risinājumu noteikti varētu atrast. Bet nu par atlasēm runājot ir kā ir.. diemžēl vecākās grupās ir maza konkurence, jo iepriekšēja LDF vadība mazāk interesējas par dambretes attīstību, kā arī bērnu attīstību. Tāpēc jau ir tā, ka sākot ar u16 līdz u26 paliek mazāk labu spēlētāju.

 20. Ja tā turpināsies – paliks vēl mazāk. 64-lauciņu versijā klasiku Latvijā uzspēlēt var tikai finālos…- tie, kuri labi “sprintu” noskrējuši, vai “uz laiku” kādu noķēruši. Tāpēc arī Eiropā un Pasaulē mūsējiem medaļas tikai blicā, ka visu gadu pavada skrienot – pulkstenī skatīdamies… 100-lauku spēlētājiem vismaz “Riga open” ir…

 21. Vismaz ir labi, ka ir medaļas, citādi bija baigi bēdīgi. Protams, klasiku arī vajag spēlēt un tā.. bet nu viss ir normās, nevajag uzreiz domāt negatīvi. Agrāk visapār 64 lauciņu dambretes nerespektēja, jo viss pārsvars bija 100 laukiem. Tagad bērniem tomēr patīk spēlēt arī 64 lauciņu dambretes… Vienkārši nevajag aizmirst par to, ka Roberts tomēr izglāba Latviju no tas dambretes krīzes. Vienkārši cilvēki diemžēl nenovērtē…

 22. VK par tās 3 dienām ir grūti spriest, bērnībā man patika spēlēt dambreti vairākas dienas, bet es sāku spēlēt no kāda 10-11 gadu vecuma. Tā kā neesmu strādājis ar bērniem, tad šķiet, ka 8 gadu vecam bērnam max. laiks, ko pavada pie galdiņa – noslodze, varētu būt max 1 stunda. Bet tas ir jāizpēta, jākonsultējās ar pedagogiem ar atbilstošu izglītību. Un vai var 3 dienas, arī grūti spriest. Jo tomēr tā ir ļoti liela garīgā noslodze. Varbūt, pietiek ar 2 dienām 7 kārtās. Arī vecākiem droši vien tas sagādā grūtības 3 dienas atrast brīvu laiku, lai būtu kopā. Es jau arī brīnos par to, ka pasaules čempionāts šogad notika veselu mēnesi. Kurš to var atļauties? Algotu darbu diez vai var strādāt un ko par to saka ģimene. Nezinu vai kvalitāte partijām no tā bija labāka, jo daudzās partijās bija rupjas kļūdas. Pat nīderlandieši vairs īpaši negrib braukt uz tik gariem čempionātiem, jo jāpelna nauda arī ir. Domāju, ka no tā tikai zaudē dambrete. Garus var taisīt titulmačus, piesaistot sponsorus ar simttūkstošiem lielu prēmiju, tādejādi nodrošinot, ka labākie var tikai trennēties.

 23. Jo pat: Vienā darba dienā kopējais (tīrais) laiks strādājot pie datora -4 stundas. Ik pēc 1 stundas darba vēlama pauze 5-10 minūtes. (MK noteikumi Nr. 86)

 24. Pārlasot šos un citus, pēdējā laika komentārus, nākas secināt, ka tiek apspriests, diskutēts tikai un vienīgi par bērniem un viņu turnīriem! Pavisam mazliet par pieaugušo 100. Kur ir pieaugušie? Kur ir 64? Kur ir pārējie 100? Vai LDF ir tikai priekš bērniem? Vai arī pieaugušajiem viss ir ideālā kārtībā?

  Ierosinājums – šeit viss kļūst haotiski, tautas valoda bardaks! 🙂 Viens runā par vienu, cits par citu… Tāpēc vajadzētu izveidot forumu, vēlams LDF mājaslapā vai šeit, kur būtu atsevišķsas sadaļas par katru tēmu, kur cilvēki varētu paust savus viedokļus. Kā redzam, tauta vēlas runāt… 🙂

  Paldies un priecīgus svētkus!

 25. Dāmas un kungi!

  Nav problēmas – forumu varam uztaisīt. Tiks izveidota aptauja un no tā arī secināsim kāds ir pieprasījums pēc foruma.

 26. Par forumu, ja tāds būs, būtu labi, ja kāds no LDF ik pa reizei ko atbildētu, jo diskutēt savā starpā pazūd foruma ideja!
  Palasot šeit un dzirdot visu no malas, nākas secināt, ka daudzas lietas notiek bērnudārza līmenī? Kāpēc? Patiešām nesaprotu, vai tik grūti ir visu sakārtot?
  LDF – Ir jabūt sistēmai un jāvadās pēc tās! Neziniet sistēmu, kopējiet no fmjd, idf, Krievijas. Un NEDRĪKST no tās atkāpties, kā tas notiek tagad!
  Spēlētājiem (treneriem, pārstāvjiem. vecākiem, līdzjutējiem) – jāklausa sistēmai! Punkts!
  Ja sistēma ir pretēja fmjd, idf, tad rakstam iesniegumus, vācam parakstus, mēs vairs nedzīvojam PSRS!
  Tagad no malas izklausās tā, ja Latvijas futbola federācija izdomātu ietaupīt uz zālāja audzēšanu, samazinatu laukumu par 10m. Spēlētaji taiktu, labi, tad samazainam par 20m. mums būs mazāk ko skriet… Līdzjutēji teiktu, ja samazinam, tad palielinam vārtu lielumu, būs vairak vārtu!!!… Protams, bērnudārzā vai pensionātā to var darīt… 🙂 Tā pat kā varam rīkot Zilupes novada pensionātu čempionatu 8×10 dambretē ar čekera noteikumiem un spēlēt bez pulksteņīem! Bet runa ir par Latvijas čempionatiem……….

 27. ExDambretistam: BIGO! Tieši to visu laiku cenšos pateikt! Primārais ir sakārtot LDF atbilstoši FMJD un IDF presībām un noteikumiem. Savādāk spēlējam “pēc saviem noteikumiem”. Ir jānodala 64 no 100 un strikti jānorāda pēc kuras federācijas noteikumiem mēs šeit kuru spēli spēlējam. Formāla “papīru smērēšana” nolikumos neder – kur tiek uzrakstīts, ka 64 dambretes turnīrs notiek pēc FMJD noteikumiem (kuru vispār nav), vai pēc mistiskas “starptautiskās dambretes federācijas (bez nosaukuma)” noteikumiem ar piebildi, ka visu nosaka spēles galvenais tiesnesis, vadoties no spēlētāju skaita (bet ne saskaņā ar IDF noteikumiem). Ja norādītu, ka tas notiek pēc IDF noteikumiem – nebūtu jāizgudro jauns velosipēds (ar kantainiem riteņiem) – tur viss ir noteikts (minimālais kārtu skaits atkarībā no dalībnieku skaita, vērtēšanas kritēriji pāra un nepāra dalībnieku skaita gadījumā, minimālais laiks klasikas, rapid un blic partijām, un pat “slavenais” ētikas kodekss, kuru vienkārši vajag pieņemt, nevis katrām sacensībām pēc patikšanas izmainītā veidā pasniegt reglamenta vietā. Arī reitingu un klasifikācijas sistēmu būtu laiks sākt sakārtot atbilstoši augstākstāvošo federāciju sistēmai. Apziņa, ka piedalies spēlē pēc vienādiem noteikumiem (sākot ar bērnudārzniekiem, un beidzot ar veterāniem) varbūt dotu lielāku stimulu spēlēt, nekā balvas trijiem no simta…

 28. Raimondam: Vēl jau nevajadzētu aizmirst to, ka liela daļa bērnu spēlē gan 64, gan 100. Un arī treneri ir vieni un tie paši… Rezultātu varēja redzēt Latvijas kausā 100, kad pēc iepriekšējās dienas Latvijas kausa 64 dalībnieku sastāvs ne kvantitātē, ne kvalitātē nebija tāds, kādu varētu nolasīt, ja šie turnīri būtu ar starplaikiem…

 29. …”Vienkārši nevajag aizmirst par to, ka Roberts tomēr izglāba Latviju no tas dambretes krīzes. Vienkārši cilvēki diemžēl nenovērtē…”… Es ļoti labi saprotu Jūsu viedokli, un atbalstu, ka Jums tas ir tāds! Bet diemžēl nevar cerēt, ka vienāds viedoklis būs gan sievai, gan kaimiņam, gan garāmgājējam… Kristus izglāba pasauli un visus nosauca par grēciniekiem – Roberts izglāba Latvijas dambreti un visus nosauca par nepateicīgajiem. Manuprāt dambretes attīstības pacēlums sākās kādus divus gadus pirms vadības maiņas. Rīgā bija gan turnīri, gan medaļas, gan telpas sacensībām un treniņiem. Arī citur Latvijā aktivizējās dambretes entuziasti un rīkoja nepavisam ne sliktus turnīrus ar diplomiem un medaļām. Tieši redzot šo pacēlumu, radās ideja par pārvēlēšanu. Un Skolas ielas vietā radās “Domātprieks” ar skaistiem maksas turnīriem “uzaicinātajiem spēlētājiem”. Netaisos noliegt, ka priekš kādas daļas dambretistu tas bija “progress”! – bet, kā teicu, diemžēl nevar pastāvēt tikai viens viedoklis. Nevēlos apgalvot ka “Roberts ir sliktais”, bet arī “mesijas” titulu piešķirt nevaru… 😉

 30. VK, labi, ka vispār ir treneri. Federācija ir bijusi vienmēr švaka un tāda arī būs, jo neietilpst olimpiskajos sporta veidos. Vairāk cerības uz klubu sistēmu, kā tas ir Nīderlandē, kur katram klubam ir savs sponsors, kāda firma vai pašvaldība. Man grūti modelēt šo sistēmu, bet labi, ka arī pašvaldības šeit atbalsta un atzīst kā sporta veidu. Kaut gan ir baumas, ka Francijā 2024.g. (kā 100 l. Dambretes dzimtenei) dambrete varētu tikt iekļauta olimpisko sporta veidu sastāvā, tad tās lietas aizietu daudz labāk. Ir spēlētāji, kuri tikai spēlē un domā par sevi, kā, piemēram, Georgijevs, jo tad rastos spēcīgi konkurenti un viņš nevarētu vinnēt, pat viņa bērni nespēlē.

 31. Loģiskus secinājumus izsaka Raimonds Millers par federācijas stiprumu un nepieciešamo klubu sistēmu. Motivētākajiem un izturīgākajiem spēlētājiem ir jāspēlē dambretes klubos, kur slodze ir lielāka un arī fiziskā izturība un motivācija augstāka.Tie, kuriem slodze par lielu ,var apmeklēt interešu izglītības pulciņu dambretē, tādējādi attīstot savas spējas. Brīnumi jau nenotiks, ja šeit trenēsies ļoti saudzējošā režīmā, bet citās valstīs mērķtiecīgi ieguldot visu enerģiju un laiku. Kā mūsu spēlētāji spēs konkurēt starptautiskos turnīros? Katra panākuma apakšā ir regulārs un mērķtiecīgs darbs.
  Pēdējā laikā bija patīkami vērot mūsu jaunos dambretistus starptautiskās sacensībās. kas Latvijas vārdu nesa ārpus valsts robežām ar labiem sasniegumiem un pārdomātu vizuālo tēlu, tādējādi prezentējot Latviju.
  Žēl, ka mūsu vidū ir tik nenovīdīgi cilvēki, kas noniecina Robertu un viņa centienus pacelt dambretes līmeni. Pilnībā piekrītu Roberta teicienam, ka nekļūdās tie, kas neko nedara. Varbūt pienācis šo cilvēku laiks parādīt, ko spēj un darboties pareizāk un labāk. Tikai, lai nesanāk tā, ka pēc laika atkal atgriežamies pie šīs pašas problēmas, ka viss ir slikti un nepareizi.
  Manuprāt, ļoti dumji ir vainot Robertu pie tā, ka maz spēlētāju U- 16 un vecākās grupās. Katrs taču trenējas pie sava trenera, kas arī audzēkni motivē un ieinteresē nepārtraukt šo nodarbi.
  Vēlu visiem neapmierinātajiem un nīgrajiem padomāt, ko labu paši ir izdarījuši dambretes attīstībā, bet mazāk apspriest un noniecināt cilvēku, kuŗš ļoti vēlējās pacelt Latvijas dambretes līmeni. Ne velti ir teiciens, ka latvietim mīļākais ēdiens ir otrs latvietis.
  Lai Ziemassvētku priekšvakarā visiem gaišas domas un labi darbi!
  Robertam- paldies par paveikto un veiksmi, izturību, enerģiju, radošumu turpmākajos darbos, kā arī atlicināt vairāk laika saviem tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem!

 32. … Rūpīgi pārlasīju visu šeit rakstīto! Nevienā vietā neatradu tekstu, kurā kāds “” vaino Robertu pie tā, ka maz spēlētāju U- 16 un vecākās grupās”. Vispār šeit neviens “nevaino Robertu”. Tā ir “troļļu” metode – publiski “atspēkot” paša izdomātus apvainojumus, radot iespaidu lasītājiem, ka kāds tiešām būtu ko tādu rakstījis. Roberts kā īsts vīrietis pieņēma lēmumu, par to publiski paziņoja, apliecinot to, ka neviens viņu neatrunās no aiziešanas – VISU CIEŅU! Šeit tiek apspriests tas, ko vajadzētu darīt tālāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.