Lietuvas komandu čempionāts

Šajā nedēļas nogalē tika aizvadīti komandu čempionāti gan Lietuvā ( 17. – 19. nov.) gan Latvijā (20.  nov.).

Lietuvas klubu čempionāts, nu jau tradicionāli, notika atpūtas kompleksā Bačkonys ciematā. Jāatzīst Lietuvā dambrete ir ļoti augstā līmenī, par to jau varējām pārliecināties nesen notikušajā pasaules čempionātā, kur trīs Lietuvieši bija top 8. Komandu čempionāts ir ļoti prestižs pasākums, tāpēc uz klubu čempionātu ierodas visi spēcīgākie Lietuvas spēlētāji (4 GMI, 7 MI un 13 M) un pat tiek piesaistīti arī leģionāri. Šogad tie bija 3 Baltkrievi, tai skaitā pasaules eksčempions A. Vaļuks un 2 Latvieši, Prāta laiks komandas pārstāvji – M. Junkurēns un G. Purviņš. Komandas spēlē viena pret otru pie četriem galdiņiem, secību 5 min pirms kārtas sākumu uzrakstot uz lapiņas. Komandā var būt arī rezervisti, piemēram 3. vietas ieguvējiem “Verdene”, tādu bija veseli 4. Spēlētāji spēlē bez gājienu izloze (Lietuvā notiek atsevišķs komandu čempionāts dambretē ar izlozes gājieniem) mikromaču ar apdomas laiku uz partiju 30 min + 5 sek. par gājienu. Cīņas bija ļoti spraigas un intriga saglabājās līdz pēdējai kārtai. Neviena komanda neiztika bez zaudējumiem. Pirmās piecas komandas bija izteikti favorīti un o komandu starpā bija daudz mazu sensāciju. Viens no nosacītiem pārsteigumiem bija pagājušā gada čempionu “Riešutas” komandas piektā vieta šogad.

Arī pēc astoņām kārtām “tīri” nevienai komandai neizdevās izcīnīt pirmo vietu – nācās spēlēt papildus maču. Papildmačā ar neizšķirtu pietika “VITRAŽAS” komandai, jo tai bija labāks otrais papildus rādītājs mazie punkti, tāpēc “ŠAŠKIŲ MAGIJA” komandai, kuras satāvā cīnījās Junkurēns un Purviņš, bija nepieciešama uzvara. Diemžēl diezgan ātri A. Papulovas zaudēja O. Čepam  un izredzes uz panākumu mačā vairs nebija.

Turnīrs bija noorganizēts ļoti augstā līmenī. Pirms sacensībām tika apbalvoti labākie Lietuvas dambretisti par saviem starptautiskajiem sasniegumiem: A. Kybartas – 2. vieta pasaules čempionātā un D. Norkus – 1. vieta pasaules čempionātā U23. Sestdienas vakarā bija bankets, kurā dambretisti varēja mazliet atpūsties no dambretes. Manuprāt, uz līmeni, kādā tiek organizēts Lietuvas klubu čempionāts, mums būtu jātiecas arī Latvijā un ticu, ka mums tas ir arī pa spēkam.

Rezultāti komandām

Rezultāti individuāli

Rezultāti individuāli detalizēti

Turnīra galerija Šeit

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.