LV 64 lauciņu dambretes fināla pēdējais apskats

Ar straujiem tempiem tuvojas Latvijas čempionāts 64 lauciņu dambretē fināls, kurš sāksies 01.07.2017. Pirms kāda laika publicējam prognozes forumā un pirmais, kurš izteica savas domas bija Mārtiņš, vēlāk arī Edijs. Ir ienākusi neoficiāla informācija, ka V.Teterins nepiedalīsies LV finālā, pirmais rezervists ir G.Gribuška, bet arī viņš nespēlēs, tas nozīmē, ka nākamā iespēja ir Mārtiņam Zīlītei. Vai viņš izmantos to iespēju mēs pagaidām nezinām. 

Apkopojums: 
 
Pa to laiku ir notikuši daži turnīri un varu personīgi teikt, ka pēdējā laikā ļoti labi sevi ir parādījis Raivis Paegle, kurš veiksmīgi startēja Zvirbuļa piemiņas turnīrā un uz doto momentu liekas, ka ir labā sportiskajā formā. Savukārt Jānis Āriņš arī cienīgi nospēlēja, bet viens no pieredzes bagātākajiem spēlētājiem Jānis Fārnests varēja no-startēt labāk “Dāma” kluba turnīrā. Neizšķirts pret G.Purviņu, bet daudz neuzmanīgas kļūdas pret relatīvi vājākiem pretiniekiem neļāva nospēlēt un pacīnīties par 1-2. vietu. Mūsu aptauja arī ir iezīmējusi kaut kādas tendences un pagaidām viennozīmīgi ir divi favorīti: Guntars un Mārtiņš. Tālāk jau cīņa notiks par 3. vietu. 
 
Mārtiņa prognozes.
 
Prognozēju šādu top 3 šī gada vīriešu finālā:
 
G.Purviņš
+ labā formā (novinnēti visi pēdējie veterānu mači un 1/2 fināls)
+ 745 pozīcijās ir daudz klasiskā teorija, kas Guntaram ir īpaši parocīgi.
+ meistarība un pieredze
+ stabilitāte
 
Z.Rumbenieks
+ labā formā (piedalās visos turnīros, kuros regulāri arī tiek top 3)
+- agresīvs spēlētājs – var uzvarēt jebkuru (agresīviem spēlētājiem turnīri ar izlozes gājieniem ir ļoti parocīgi)
+ pieredze un meistarība
 
M.Junkurēns
+ Stabilitāte (regulāri LR čempionātos top 3)
+ pieredze (salīdzinoši liela pieredze turnīros ar lidojošo dambreti)
– forma (pēdējā laikā maz turnīru)
 
Edija prognozes.
 

Manuprāt, šeit ir divi ļoti izteikti favorīti: Mārtiņš un Guntars.

Mārtiņam ir liela pieredze lidojošajā dambretē, ar labiem panākumiem startējis pirmajā Latvijas lidojošajā turnīrā, kā arī gan Eiropā un Pasaulē. Laba spēles izpratne, var teikt, ka labi saprot dāmu galotnes, bet tajā paša laikā mīnus ir ilgais apdomas laiks, kas dažreiz izlaiž uzvaras. 

Guntara pluss ir milzīga pieredze klasiskajā dambretē. Tā kā zinām, ka lidojoša tabulas puse sastāv gandrīz no klasikas. Otra puse varbūt Guntaram varētu būt arī ne tik parocīga, jo nav spēlēts tik daudz, bet tajā pašā laikā, kur ir piedalījies, tur ir neslikti startējis. 
Fantastiskās zināšanas galotņu spēlē. Ļoti liels pluss pirms katra pretinieka ir psiholoģiskas spiediens, ko daudzi neiztur un uzvar nevis Guntars, bet pretinieki zaudē pirms cīņas sākuma. Jāatzīst, ka šī problēma izplatīta arī pasaules un vietējos čempionātos, kad vājāks pretinieks jau psiholoģiski zaudē. Jo pēc tam analizējot savas partijas brīžiem paši nesaprotam, kā varam zaudēt 4 pret 4, vai 5 pret 5. 
 
Zigmārs ir ass spēlētājs. Un noteikti, ja viņam kauliņi lidos, nevis izkritīs klasiskie varianti, tad sagādās daudz galvassāpes. Tajā pašā laikā var zaudēt negaidīti jebkuram spēlētājam. Spēlētājs, kurš meklē asumus uz līdzenas vietas, un domāju ka būs ļoti daudz rezultatīvu partiju. Spēlējot asi, ir jāmāk arī pareizā laikā apstāties, tāpēc ja Zigmārs ar to tiks galā, tad varētu iekost Mārtiņam vai Guntaram. 
 
Raivis savukārt ar labu aprēķinu un spēju arī saīsināt spēli tad kad vajag. Liels mīnuss ir, ka maz piedalījies turnīros ar lidojošo dambreti. Noteikti nebūs peramais zēns uz lielāku laika kontroli, bet ja teiksim izkritīs kāds klasisks variants pret Guntaru, tad varētu būt arī problēmas divu spēļu summā. Vairākas reizes jau ir pierādījies, ka var cīnīties arī pa labam vietām valsts mēroga (LV čempionāta fināls 100 lauciņu dambretē), tāpēc domājams ka būs labāks rezultāts nekā pagājušo gadu. 
 
Jānis Štāls visdrīzākais ka komfortabli jūtas, kad runa iet par klasisko dambreti. Pie situācijas var labi nospēlēt arī lidojošo dambreti. Labs piemērs, ka uzvarēja Zigmaru pusfināla pirmajā partijā, bet zaudēja otrajā. Problēmas sagādās maza spēļu prakse,     tas nozīmē, ka pieredze arī nav tik liela kā Mārtiņam un dažas shēmas būtu problemātiski izspēlēt. 
 
Jānis Āriņš ļoti līdzīgs tipa spēlētājs un droši jutīsies parastajā klasikā, nekā lidojošajā dambretē. Laika trūkums un lidojoša dambrete nav Jāņa plusi. 
 
Jānis Fārnests turas pie savām shēmām krievu dambretē, bet ir arī liela pieredze spēlējot gan pasaulē, gan Eiropā lidojošo dambreti. Ļoti neērts pretinieks G.Purviņš, kam bieži sanāk kapitulēt. Daudz kas būs atkarīgs no varianta, pieļauju, ka vieglāk Jānim ir spēlēt klasiku, bet savukārt lidojošos pieredzes ziņā ir bagātākais šī turnīra spēlētājs. 
 
Vsevolods Teterins ir uz jautājuma zīmes vai spēles, bet tāpat izteikšu savas prognozes. Šis spēlētājs 64 ienāca nesen un visu laiku aktīvi spēlēja 100 lauciņa dambreti, kas arī skaitās viņa sirds lieta. Māka saasināt spēli un spēlēt pēc 100 lauciņu principa – tikai uz priekšu var dot gan pozitīvas lietas, gan negatīvas. Vsevolods gadījumā vislabāk būtu, ja viņam izkristu tikai lidojošie varianti, bez klasikas. Tur viņš būs vienādā līmeni ar visiem pārējiem un noteikti tāpat kā Zigmārs parādīs daudz rezultatīvas partijas.