Iepriekšējās nedēļas nogalē noslēdzās Latvijas čempionāts 64 lauciņu dambretē jauniešiem + studentu čempionāts. Sacensības notika trīs dienas, kur tika izspēlēti medaļu komplekti no U8-U19. Diemžēl bez rezultātiem vēlamies atzīmēt nepatīkamu niansi:

  •  Nolikumā ir noteikts, ka U13-U16 grupā bērni spēlē dambreti pēc izlozēta gājiena. Turnīra tiesnesis Kārlis Ozols “nedeva” spēlētājiem izvilkt kartiņas, lai noteiktu kāds gājiens tiem būs jāspēlē, bet pats izvilka un nolika kartiņu malā, nozīmējot, ka citi galdiņi to nevar izspēlēt. Vai tas ir ētiski zinot, ka grupās ir Kārļa Ozola spēlētāji? Jāatzīmē, ka ne pasaules, ne eiropas čempionātos tāda prakse netiek piekopta – tā teikt, mēs esam inovātori šādam tiesāšanas līmenim, kas ir dikti aizdomīgs.
  • Protams, priecē ka ir atbalstītāji, bet jau kuras sacensības balvās tiek nodrošināti “tosteri” (un ne tikai), kas liek kārtējo reizi vilties vecākiem un to bērniem informē dažādi vecāki. Protams, grūti nepieminēt Latvijas valsts himnu neatskaņošanu turnīra noslēgumā.

Paralēli turnīram notika U26 Latvijas čempionāts + stundentu čempionāts. Turnīrā piedalījās pieci dalībnieki un ļoti mistiskos apstākļos, kas nekur nebija izsludināts un zinot, ka ir grūti nokomplektēt U26 grupu šāds turnīrs pat netika noteikts kā “atklātais”, kur varētu piedalīties arī jaunieši no U13, U16, piemēram. Vai tāds čempionāts attīsta dambreti? Turnīra rezultāti: Šeit

Turnīra rezultāti jauniešiem:

U8 meitenes Šeit

U8 zēni Šeit

U10 meitenes Šeit

U10 zēni Šeit

U13 meitenes Šeit

U13 zēni Šeit

U16 meitenes Šeit

U16 zēni Šeit

U19 juniores Šeit

U19 juniori Šeit

One thought on “LV čempionāta apskats + mistiskais studentu čempionāts”

  1. Grūti saprast priekš kam vispār bija vajadzīgs tāds studentu čempionāts. Neticu, ka kādam bija ilūzijas, ka dalībnieku sastāvs būs savādāks.

    4
    1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.