LV vīriešu čempionāta fināls 100 bez vadošajiem

Noslēdzās Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē. Diemžēl šogad čempionātā dalību neņēma virkne vadošo spēlētāju, kas varēja un gribēja spēlēt: Guntis Valneris, Roberts Misāns un Guntars Purviņš. Šie spēlētāji bija atgriezušies no pasaules čempionāta komandām (kur visi izpildīja lielmeistarus un atveda mājās 3.vietu) un bija jāievēro 10 dienu pašizolācija kā rezultātā čempionāts aizgāja secen. Kā izteicās viens no dambretistiem, kāpēc ir jāpārceļ turnīrs tādiem, kas apmeklē IDF sacensības? Žēl, protams, ka attiecīgie cilvēki neatrod laiku kalendārā, lai čempionātā varētu piedalīties arī pasaules TOP spēlētāji – to atzina arī viens no vadošajiem spēlētājiem.

Savukārt LV čempionātā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Raimonds Vipulis, 2.vieta Gunāram Gribuškam, bet pirmo reizi vēsturē trijniekā ielauzās Renards Helfrekts.

Rezultāti: Šeit

Pirmās sešas vietas ieguva arī naudas balvas. 1.vieta – 150e, 2.vieta – 95e 3.vieta – 65e 4.vieta – 40e 5.vieta 30e 6.vieta – 20e.

Savukārt sievietēm kārtējo triumfu ne tikai jauniešiem, bet arī jau sievietēm apliecināja Valda Vasariete, kas izcīnīja zeltu sieviešu konkurencē. 2.vieta Viktorijai Nesanirai, bet 3.vieta Alisa Orlova.

Rezultāti: Šeit

Pirmās četras vietas ieguva arī naudas balvas. 1.vieta – 110e, 2.vieta – 75e 3.vieta – 40e 4.vieta – 25e

8 thoughts on “LV vīriešu čempionāta fināls 100 bez vadošajiem

 1. Šeit izteikta problēma plānošanā. Protams, ka var saprast covid situāciju un, ka jeb kurā brīdī var aizvērt ciet sacensības vispār. Tomēr, zinot, ka vadošie spēlētāji pārstāvēs valsti sacensībās, kur pēc tam nevarēs startēt šajā čempionātā, tad varēja tomēr pacensties izdomāt pārdomātāku kalendāru. Ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm sastāvs ir ļoti vājš.

  4
  1
 2. Baidos, ka šobrīd diemžēl nav iespējams savākt daudz spēcīgāku sastāvu sieviešu turnīrā.

  2
  1
 3. Kas attiecas uz vīriešu turnīru, tad, protams, gribējās redzēt visus spēcīgākos darbībā, taču šajā gadījumā, manuprāt, tas ir izvēles jautājums. Galu galā, abos turnīros bija arī cilvēki, kas piedalījās gan sacensībās Bulgārijā, gan finālā. Vai būtu jauki, ja LDF nāktu pretī? Jā. Vai viņiem tas bija noteikti jādara? Manuprāt, nē.

  1
  1
 4. Nu sieviešu sastāvu noteikti varētu pastiprināt – Valnere, Česnakova, Nereda kā minimums. Zoja laikam vairs nespēlēs gan.

 5. Kādā ziņā izvēles jautājums? Un vai tiešām mēs dambretē skatāmies, ka kāds no LDF biedrības izskata vai panāks pretī vai nē Guntim Valnerim? Prioritātei noteikti jābūt šāda spēlētāja maksimālai iesaistei, citādi drīz arī vīriešu čempionāti būs kā sieviešu tagad.

 6. Galīgi neesmu pārliecināts, ka Česnokova piedalītos turnīrā, ja to rīkotu vēlāk. Par Neredu un Valneri piekrītu, bet manā uztverē tas līmeni paaugstinātu salīdzinoši nedaudz.

 7. Personām ar derīgu sertifikātu pašizolācija, atgriežoties no Bulgārijas, nav jāievēro. Es uzskatu, ka katram ir iespēja izvēlēties, vai iegūt šādu sertifikātu, vai nē. Ja nu vienīgi ir kādi medicīniski iemesli, tad, protams, šeit nekādas izvēles nav. Kā jau minēju, turnīrā piedalījās arī cilvēki, kas spēlēja Bulgārijā.

 8. Bet kur palika Raimonda Millera spējas uzvarēt? ONLINE turnīros 60% uzvaras, bet dzīvē nevienas. Online turnīros tika pat pieveikti vairāki spēcīgi meistari (L.Zālītis; R.Misāns u.c). Ļoti interesanti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.