Ielādē

M.Juhnevičs atgriežas lielajā sportā, 18.DAB pirmais posms ir noslēdzies (pievienoti reitingi)

12.01.20 noslēdzās pirmais 18.DAB sezonas posms, kur piedalījās 21 dalībnieks, kas izspēlēja desmit kārtas ar laika kontroli 5m + 3sek uz karu gājienu. Ar rezutātu +6 uzvarēja Ričards Osītis (Dobele), Jakovs Levins ar Gunāru Zālīti sadalīja 2-3.vietu. Pēc viena gada pārtraukuma lielajā sportā ir atgriezies Maigonis Juhnevičs, kuram šis ir pirmais turnīrs pēc lielā pārtraukuma un rezutāts nav nemaz tik slikts – 7.vieta.

Pirmās trīs vietas dabūja diplomus un pirmā vieta arī finansiālu labumu.

Nākamais 18.DAB sezonas 2.posms notiks 29.02.20!

R.Osītis 15p
J.Levins 14p
G.Zālītis 14p

Jaunākie reitingi: Šeit

Rezultāti pēc 1.posma: Šeit

Turnīra tabula: Šeit

13 thoughts on “M.Juhnevičs atgriežas lielajā sportā, 18.DAB pirmais posms ir noslēdzies (pievienoti reitingi)

 1. Dab turnīri šķiet ir nedaudz sevi izsmēluši. Prasās pēc jauna formāta, kur jāsaprot kāds ir turnīra mērķis. Kā versija piesaistīt vairāk jauniešus, vai arī darboties uz vadošo spēlētāju ieinteresētību. Šobrīd šķiet, ka iztrūkst nedaudz abu.

 2. Jebkurš turnīrs Latvijā/Pasaulē zaudē savu vērtību, ja tas visu laiku netiek atjaunots. Būsim godīgi, vislabākais veids tik tiešām ir iesaistīt jauniešus un vairāk sponsorus. Kaut gan no otras puses, ja mēs turnīrus rīkotu RU, tad galīgi nebūtu slikti šāda formāta turnīram. Jebkurā gadījumā ir kur tiekties!

 3. Sastāvs bija spēcīgs, iesaku labāk atnākt uzspēlēt, jo spēlēja Latvijas vadošie spēlētāji. It kā nespēlēja daži, jo bija iepriekšējā dienā citi turnīri. Man pašam pirmā puse tīri labi gāja, bez zaudējumiem. Otrā pusē tā pašvakāk. Vēl nespēju turēt slodzi pēc ilgākas nespēlēšanas.

 4. Man liekas, kā arī daļa gatavojas 64 pusfinālam, tādēļ, lai nesajauktu galvu, arī nepiedalījās.

 5. Nu, par to spēcīgo sastāvu varētu diskutēt. No DAB fināla sešinieka spēlēja tikai viens, kuram šodien nebija tā labākā diena. No LV ātrspēles čempionāta pirmā astotnieka spēlēja tikai 3. Nebija ne L. Zālītis , ne Vipulis, tādēļ, manuprāt, nevar īsti teikt, ka spēlēja vadošie spēlētāji.

 6. Ja var labāk, tad jānāk jāspēlē, divānā jau visi var teikt, ka spēlē labāk. Uzvarami ir visi.

 7. Es nebūt nesaku, ka spēlēju labāk. Tikai, ja šie ir vadošie spēlētāji, kas tad ir manis pieminētie? Nekādīgi nevēlos noniecināt šos spēlētājus, taču Vipulis un Laimonis, manuprāt, ir krietni spēcīgāki, un viņus nevar īsti likt blakus šiem spēlētājiem. Ja vēl paņemam tos, kuri reti spēlē DAB turnīros, tad šie pavisam noteikti nav Latvijas vadošie spēlētāji.

 8. Nu trūkst ļoti daudz vadošie, kuri sākotnēji spēlēja, kā Golubeva, Misāns, Vipulis, Butulis un citi ļoti spēcīgi, kas vaurs neiesaistās, jo formāts ir sevi izsmēlis. Jauniešus domāju, ka varētu piesaistīt teiksim ar stipendijām uz nākamo sezonu, kas nosedz dalības maksas vai ceļa izdevumus vai 20 eur pusgada stipendijas nu idejas var būt dažādas. Kā atgriezt top spēlētājus un piesaistīt teiksim Gunti, Keiselu un iespējams pats Vigmanu lokālajiem ik dienas turnīriem ir sarežģītāks jautājums un gan jau bez papildus sponsoriem vai citiem ieročiem būs grūtāk. Visu cieņu Milleram, kurš ļoti labi saprotam, ka ir atgriezies, kas ir grūti, bet šeit nevietā par dīvānā sēdētājiem, jo formāts ir novecojies, lai minētajiem spēlētājiem būtu interesanti spēlēt.

 9. Piekrītu. Nezinu, cik tas ir reāli, bet, iespējams, vajadzētu izveidot dažādu līmeņu sacensības. Augstākajā līmenī spēlētu tiešām vadošie Latvijas spēlētāji, nākamajā labi spēlētāji, kuri tomēr nav tik spēcīgi u.t.t. Pieņemu, ka stiprākos spēlētājus nesaista doma par spēlēšanu ar vājiem pretiniekiem, turklāt bez nopietnām balvām. Varētu, piemēram, līmeņus ar 10 spēlētājiem katrā, kuri tad katru reizi izspēlē riņķa sistēmu. Kopvērtējuma, teiksim, divi labākie tiek līmeni augstāk, bet sliktākie zemāk. Arī naudas balvas augstākajā līmenī būtu augstākas, pārējos zemākas. Bet tas ir naudas jautājums, tādēļ šaubos, ka kaut kas tāds ir reāli iespējams. Arī tiem, kuri nespēlē, manuprāt, būtu interesantāk sekot līdzi.

 10. Osītis to pašu Zālīti vairakas reizes uzvarējis pagājušo gad, arī Vīpulis pēdējos turnīros nav ņēmis pirmās vietas. Arī zaudējis no šiem pašiem spēlētājiem, kas šoreiz spēlēja. Piekrītu, Misāns vai Valneris ir augsta līmeņa, bet pārējie ir tādi paši kā šie, arī Butulis. Diemžēl nav jau tie citi augsta līmeņa spēlētāji. Tas ir rapid variants.

 11. Protams, atsevišķās partijās viss var notikt, taču DAB kopvērtējumā pērn Laimonis konkurentiem neatstāja cerības. Arī Vipulis, ja būtu piedalījies vairāk posmos, droši vien būtu turpat. Turklāt Vipulis vairākkārt ir bijis EČ blicā trijniekā.

 12. Manuprāt, stabilitāte raksturo augsta līmeņa spēlētājus. Tie, kuri spēlēja šodien, var vienā turnīrā būt TOP 3, bet citā ārpus TOP 10. Man ir grūti iedomāties, ka L. Zālītis vai Vipulis netiktu TOP 10. Nezinu, kad tā pēdējo reizi ir bijis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.