Ielādē

M.Junkurēna apskats uz Lietuvas komandu čempionātu

No 30. novembra līdz 2. decembrim Lietuvas  pilsētā Bačkonys norisinājās Lietuvas klubu komandu čempionāts 64 lauciņu dambretē. Šogad čempionātā piedalījās 22 komandas, kuru sastāvā spēlēja 99 cilvēki. Cīņa par pirmajām trim vietām, kā ierasts bija līdz pēdējai kārta. Pirms čempionāta, par favorītēm uzskatītās četras komandas, beigās arī sadalīja pirmo četrinieku, taču tām ļoti nopietnu prretestību izrādīja arī citas komandas. Jau pirmajā kārtā ŠK “Šaškių magija” nonāca neapskaužamā situācijā, kad trijatā nācās aizvadīt maču pret Viļņas jauniešu komandu, jo uz pirmo kārtu nepaspēja V.Vaļuks, kurš kopā ar tēvu A.Vaļuku uz vairākām stundām iestrēga uz Baltkrievijas – Lietuvas robežas. Pēc mikromača pirmās partijas Viļņa bija priekšā 5:3, taču Magija prata atspēlēties un uzvarēt maču ar 5:3. Pēdējā kārtā ŠK “Riešutas” ar veiksmes palīdzību, palikā cīņā par trešo vietu, kad ar rezultātu 5:3 uzvarēja spēcīgo ŠK “Šaškių dama”, kurā spēlēja dambretes klasiķiem labi zināmi spēlētāji A.Kalachnikov, B.Druzinin, V.Dudkovskij un  R.Dinus. B.Družiņins  neuzmanīgi nospēlēja pozīcijā 2:2 un zaudējā. A.Kalačņikovam bija lieliska iesēja atspēlēties pret A.Domčevu, taču A.Domčevs smagā pozīcijā spēja atrast grūtu neizšķirtu. Šīs partijas laikā Aleksejs pazuda uz gandrīz 15 minūtēm, par ko ļoti neapmierināti bija ”Šaškių dama’’ spēlētāji, kas arī vērsās pie galvenā tiesnešā, bet norādot uz to, ka ļoti dīvaini, ka nonākot ļoti sliktā pozīcijā spēlētājs pazūd uz 15 min…

Jāatzīst uz papīra ļoti spēcīgā ŠK “Vitražas” komanda, kurā spēlēja MI D.Norkus, GMI S.Smaidris, GMI A.Vaļuks, MF O.Čepa un M V.Kudrjavcevs arī stabili uzvarēja čempionātā.

Otro vietu ieņēma ŠK “Verdenė” komanda, ar GMI A.Norvaišu un MI V.Aleknāviču priekšgalā.

Trešās vietas likteni izšķira koeficients, kurš datoram labāks sanāca ŠK “Riešutas”, taču ”Šaškių magija” tas likās aizdomīgi un pārskaitot sanāca otrādāk.  Arī tiesnesim manuāli pārskaitot nācās piekrist un trešo vietu piešķirt ”Šaškių magija” komandai.

Turnīra rezultāti: Šeit

Turnīra galerija facebook lapā: Šeit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.