FMJD no jūnija līdz jūlijam rīkos Nācijas kausu 100 lauciņu dambretē. Turnīrs notiks lidraughts.com platformā. 10.06.20 jūnijā bija pēdējā pieteikšanās diena un vīriešu grupā piedalīsies 20 komandas, bet sieviešu grupā 13 komandas. Abās grupās, protams, piedalās arī Latvijas izlases. Turnīram būs nozīmētas 9 kārtas un katrā kārtā tiks spēlēts četri pret četri.

Vīriešu sastāvs: Guntis Valneris, Roberts Misāns, Andris Keisels, Raimonds Vipulis, Gunārs Gribuška, Ričards Osītis, Vladislavs Vesperis, Jakovs Levins.

Sieviešu sastāvs: Zoja Golubeva, Jeļena Česnokova, Antra Valnere, Zane Magone, Magdalēna Nereda, Neļa Malahovska, Jelizavete Zaharova, Valda Vasariete;

Vīriešu tabula: Šeit

Sieviešu tabula: Šeit

Sieviešu cīņas

25.07.20 Latvijas sieviešu izlase spēleja ar Surinamas izlasi un cīnījās godam, kur Antra Valnere laboja Zanes Magones zaudējumu, kas nozīmē, ka Latvijas sieviešu izlase nospēlēja neizšķirts. Pēdējā kārtā jāspēlē pret vājo Surinamas izlasi un domājams ka būs divi viegli punkti. Jāatzīst, ka Antra Valnere ir viena no turnīra līderēm pēc punktiem, kopā deviņās kārtās savākti +6! apsteidzot daudzas pasaules sieviešu slavenības. Novēlēsim veiksmi LV izlasei pret Surinamu!

7.kārta

Latvijas izlase šodien principālā mačā piekāpās Krievijas izlasei. Raimonds Vipulis bija aizņemts LV čempionata atlasē un nevarēja piedalīties, tāpēc palīgā nāca Gunārs Gribuška, kura partija arī izšķīra likteni – piedzīvots zaudējums pret Germogenovu un attiecīgi zaudēju ar 5-3, bet visi pārējie nospēlēja neizšķirtu. Un lai cik nebūtu paradoksāli, bet arī Marija Magdalēna Nereda piedzīvoja zaudējumu pret sieviešu izlasi un atkal 3-5 zaudējums. Žēl, bet bija reālas cerības aizķerties visma par punktu.

6.kārta

Pēc neveiksmes pret Dominikānas republiku šodien stājas pretiniekos spēcīgā Ziloņkaula izlase, kuras sastāvā ir Joe Atse, Aka (viņam piespriesta diskvalifikācija, bet ir iespēja to apelēt) un viens MI un viens MF. Visi spēlēja stabili, bet kārtējo uzvaru Latvijas izlasei atnes Roberts Misāns un līdz ar to Latvijas izlase uzvar ar 5-3. Dāmām bija brīvs un rītdien abas izlases gan sieviešu, gan vīriešu spēlēs pret Krievijas gigantiem. Viss ir mūsu rokās. Aiziet Latvija! Partijas no vīriešu kārtas var apskatīties: Šeit

4.kārta

Kārtējā nedēļas nogale noslēdzās ar Nācijas kausu un šī nedēļa ir veiksmīga no visām, jo tika sagrauta gan Polija ar 7-1, vienīgo neizšķirtu uztaisīja Jakovs Levins, bet Valneris un Keisels uzvarēja, savukārt Gribuškas pretinieks nemaz neieradās uz spēli. Arī piektajā kārtā nebija pārāk spēcīgs pretienieks, bet pateicoties Robertam Misānam tika izvilkta uzvara, jo Valnera pretinieks neieradās, bet Gribuška zaudēja 4 vs 4. Līdz ar to var teikt, ka esam pacēlušies uz 6.vietu kopsummā un nākamais mačs pret Ziļonkaulu krastu, kur viennozīmīgi Latvijai jāliek stiprākais iespējamais sastāvs. Savukārt mūsu dāmas pēc ideāla sākuma tagad neizturēja spiedienu ne pret Baltkrieviju, ne pret Ukrainu un bezierunu zaudējumi 2-6. Komandas līdere turpina būt Antra Valnere, kas cīnās turnīrā bez zaudējumiem. Nākamajā kārtā LV sieviešu izlase atpūšas.

3.kārta

Latvijas izlase 28.06 aizvadīja trešo maču Nāciju kausa izcīņā un šoreiz pretī stājās mazpazīstamā Haiti izlase. Gunārs Gribuška nospēlēja vienkārši, bet ar stabilu neizšķirtu, bet Guntis Valneris apliecināja savu klasi. Diemžēl Raimonds Vipulis ļoti negaidīti zaudēja pozīcijā ar pārsvaru, beigās iespējams bija neizšķirts, bet laika trūkums neļāva to panākt. Un Andris Keisels arī no labākas pozīcijas pamanījās zaudēt. Diemžēl negaidīti Latvijas izlase pazaudēja kaut kādai Haiti izlasei. Bez komentāriem. Bet šajā stāstā ir arī pozitīvas tendences: Latvijas sieviešu izlase ar 5-3 pieveica Nīderlandes izlasi un galvenās varones Antra Valnere un Marija Magdalēna Nereda, kas pagaidām velk komandu un ir izcīnījušas visas trīs uzvaras un ir viens no turnīra līderēm!

2.kārta 

Otrajā kārtā Latvijas izlasi salozēja kopā ar Armēniju. Armēnijas izlasei nav izteikti 100 lauciņu dambretes eksperti, ko Latvijas izlase pārliecinoši arī apliecināja un pārliecinoši sakaujot Armēnijas izlasi ar 7-1. Panākumus izcīnīja Levins, Osītis, Vipulis, bet Keisels nospēlēja neizšķirtu kā rezultātā šobrīd Latvija ieņem 5.vietu kopvērtējumā un nākamajā kārtā spēlēs pret Haiti. Tādu pašu sniegumu nodemonstrēja arī Latvijas sieviešu izlase, kas sagrāva dāmas no Brazīlijas ar 7-1. Vienīgais neizšķirts tikai Zaharovai. Nākamajā kārtā pret Nīderlandes izlasi, kas solās būt īsts pārbaudījums.

1.kārta

Pirmajā kārtā Latvijas vīriešu izlase spēlēja ar nosacītu turnīra outsider un bija izlikusi sastāvu V.Vesperis, G.Gribuška, R.Vipulis un R.Misāns. Diemžēl no pārliecinošas uzvaras (teorētiski) Latvijas izlase knapi aiznesa kājas no zaudējuma un pateicoties Roberta Misāna uzvarai izvilka neizšķirtu. Diemžēl pirmajā kārtā pievīla LDF valdes priekšsēdētājs Vladislavs Vesperis, kurš nenorientējās klasikā un piedzīvoja sakāvi pret 100 punkti zemāku reitingu, bet Roberts Misāns pieveica par 130 mazāku reitingu spēlējušo surinamieti. Nākamā kārtā vīriešu izlasei pret Armēniju. Savukārt mūsu sievietes arī ar lielām mocībām pieveica igaunieties, šoreiz varones Antra Valnere un Marija Magdalēna Nereda, bet negaidīti zaudēja Jeļena Česnokova. Nākamā kārta Latvijas dāmām ar brazīlietēm. Ceram uz panākumu!

Vīriešu sastāvs: Šeit

Sieviešu sastāvs: Šeit

 

12 thoughts on “A.Valnere izvelk Latviju pret Ķīnas komandu Nāciju kausā”

 1. Latvijā varētu izveidot otro izlasi: L. Zālītis, G.Zālītis, V. Termiņš, K. Lapiņš, R.Millers, R.Paegle, A.Kalniņš, J.Āriņš. Varbūt vēl var iesniegt.

  1
  2
 2. Domāju, ka vajag maču starp izlsēm 🙂 Miller, kuru pretinieku izaicini?

  2
  1
 3. Es tik tā, uzmundrinājumam rakstu, lai galīgi nepaliek kaunā 🙂

 4. Bet pret Surinamu Roberts vienīgais pārliecinoši nospēlēja. Raimonds un Gunārs nospēlēja garlaicīgi piesardzīgi, bet Vladislavam jau 10 gājienus iepriekš vajadzēja meklēt =.

 5. Labi, šis būs pēdējais mans komentārs pratalaiks.lv. Pieslēgšos, atkal, kad būs oficiāli reģistēti komentāri, savādāk te daudzi komentāri no anonīmo kluba dzērumā rakstīti.

 6. Raimond, pie brīva brīža noteiktim ieviesīsim reģistrētos komentārus. Pagaidām diemžēl ir kā ir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.