Nav miers – DAB klaji pārkāpj “godīgās spēles” principus

Pārpublicējam ar autora atļauju vēstuli par DAB un pēdējo organizēto komandu čempionātu 100 lauciņu dambretē. Svarīga ziņa, ka autors nav nekādi saistīts ar PL un tās ir cilvēku pārdomas par notiekošo Latvijā. Izsaki savu viedokli arī Tu, kā tad pareizi rīkoties šādos gadījumos.

Labvakar!

Vēlos izteikt savas pārdomas par sestdien Kuldīgā aizvadīto čempionātu.

Jāsāk ar beigām, jo tās bija patīkamākās – balvas saņēma katrs sacensību dalībnieks, paldies organizatoriem!

Diemžēl sacensību sākums ar katru mirkli ierasto svētku sajūtu mazināja. Pirmkārt, sacensības sākās ar ievērojamu novēlošanos. Ja pieteikumu iesniegšanas termiņš ir piecas dienas pirms sacensībām, tad šādām situācijām nevajadzētu rasties. Ja kavēšanās iemesls bija elektronisko galdiņu uzstādīšana, tad būtu lietderīgi izvērtēt to nepieciešamību vienas dienas sacensībās. Neesmu liels IT speciālists, bet saprotu, ka tas ir diezgan piņķerīgs pasākums.
Un tad sekoja čempionāta rūgtā odziņa -komanda ar nosaukumu DAB. Lai gan biju iepriekš dzirdējis par šo ieceri, tomēr cerēju, ka veselais saprāts uzvarēs  Nebiju vienīgais neizpratnē nonākušais, tāpēc vēstules adresātiem pievienoju arī juridiskos biedrus. Par ko ir sašutums?
Pirmkārt, sacensību nolikums neparedz biedrību komandu piedalīšanos. DAB nav nedz skola, nedz klubs, un tās paspārnē darbojas vairāki treneri, kas ir apsveicami. Šajā gadījumā tikusi izveidota komanda no vairāku treneru audzēkņiem, kuri pārstāv dažādus dambretes centrus.
Otrkārt, LDF Valdes vairākumu veido DAB pārstāvji, tāpēc rodas bažas par Valdes vēlmi turpmāk būt godprātīgiem attiecībā pret LDF juridiskajiem biedriem. Šeit piebildīšu, ka Valde pirms nepilna mēneša jau izcēlās ar ne pārāk korektu lēmumu, liedzot Bauskas pārstāvim, izmantojot LDF vietu, startēt Latvijas čempionāta finālā savā vecuma grupā. Un es šeit saskatu tikai un vienīgi vēlmi atbrīvoties no konkurentiem.
Treškārt, esmu ievērojis, ka DAB rīcībā ir citi instrumenti, ar kuru palīdzību varētu atbalstīt savā paspārnē esošos dambrets centrus. DAB gadu no gada realizē apsveicamu projektu, organizējot turnīrus skolās dažādos Latvijas reģionos. Tad nu šovasar, ieraugot DAB paspārnē Zolitūdi, sapriecājos – palīdzēs organizēt pasākumus , piesaistīs dalībniekus, būs Gunāram ko trenēt un pilnvērtīgas komandas veidot. Diemžēl Kuldīgā ieraudzīju, ka paspārnes piešķiršana ir godīgu sportisko konkurenci graujošas afēras pirmais gājiens.
Vai Baložos dambretistu trūkst? Nē! Uz sacensībām Bauskā ieradās padsmit dalībnieki, un turnīros iesaistījās arī bērnu vecāki. Iespējams, tur pietrūkst vēlmes vai prasmes motivēt un pārliecināt, un arī vēlmes trenerim pašam sevi motivēt.

Neiztur kritiku arguments, ka DAB komandā spēlēja U-8 grupas pārstāvji . Ziniet – arī citās komandās nespēlēja nekādi dambretes guru, jo šīs ir bērnu sacensības, un arī citiem centriem bija grūtības nokomplektēt komandas.
Turklāt , tieši U-10 grupā, nepiedalījās vairums individuālo čempionātu finālistu. Nezinu tam iemeslu, bet grūtības nokomplektēt komandas it kā nevarētu būt.

Noslēgumā aicinājums DABu pārstāvošajiem Valdes locekļiem – jūs varat soctīklos sevi dēvēt par dambretes meistariem, lielmeistariem, vai sazin ko vēl, bet, lūdzu – nepadariet Latvijas čempionātus par nebaudāmiem pasākumiem!

Veiksmes vēlot,
Jānis Štāls.

4 thoughts on “Nav miers – DAB klaji pārkāpj “godīgās spēles” principus

 1. Pilnībā piekrītu! Kas tas par murgu! Tad jau visi tā var apvienoties un izveidot stiprāku komandu! Nesaprotu tam jēgu. Tikai titulu iegūt? Vai no tā kādam bērnam spēles līmenis uzlabosies?

  20
  2
 2. Savtīgas intereses sim klubam ir svarigakas par godigu konkurenci. Valdes laiks ir iztecejis, jo tikai gremde dambreti.

  13
  3
 3. Salīdzinot dalībnieku skaitu turnīros šobrīd un pirms pāris gadiem, paveras bēdīga aina. Tik tiešām prasītos kādas jaunas sejas valdē.

  11
  1
 4. Papildinot kaprona galvas par valdes sastāvu. Šis izskatās pēc vājākā kāds tas bijis.
  Priekšsēdētājs dambretē nav bijis padsmit gadus un nav nemazākās nojausmas kas notiek un ko dambretistiem vajag. Tīrākais dab ieliktenis. Ne velti par politiķiem Latvijā ir viedoklis, ka labāk nesasieties. Vienīgais ko spēj paveikt ir ražot lielus papīra kalnus, kurus pēc tam paši LDF neievēro un raksīt sacerējumus bez jēgas.
  Budreika, nepatīkamākais no visiem locekļiem. Dab vadītājs kurš izmanto iespējas, lai mierinātu savas ambīcijas.
  Nākamais dab Laura. Labākais ko var darīt federācijas iekšienē ir neko nedarīt.
  Ceturtais no dab. Dara lielu melno darbu un dara daudz, bet bez sava viedokļa vai arī nekad to nepateiks. Uz kuru pusi vējš pūtīs tur būs.
  Juris, nav skaidrs kāpēc vispār gāja valdē. Aizpildīja tukšo vietu, jo tā lika.
  Pēteris, patīkms jauns cilvēks, bet arī ne vilcējs. Tāpat kā Juris aizpildīja tukšo vietu.
  Kārlis, patiesi profesionāls cilvēks, zinošs un tādu vienu valdē vajag, bet nebūs vilcējspēks.
  Jā iepriekšējie divi Roberts un Edgars arī bija ar savām utīm. Roberts nevienu neklausīja, bet izdarīja daudz. Edgars arī darbojās vienatnē un spēja dambreti noturēt arī grūtos laikos elpojam.
  Esošie tēlo liberālistus, bet dara kā pašiem izdevīgi.
  Nesaprotami ir juridiskie biedri, kas ir gatavi sadzīvot un neatlaiž šo valdi, kas grauj visu dambretes savienību.

  17
  4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.