29.07.19 Rīgā, Radisson Blu Latvia noslēdzās pasaules čempionāts ātrspēlē 100 lauciņu dambretē. Turnīrs pulcēja x lielmeistarus, tai skaitā vietējo zvaigzni Gunti Valneri un piedalījās arī Roberts Misāns, kurš apliecināja, ka bērnībā ieliktie pamati ir zelta vērti, 5.vieta, kas ir fantastisks rezultāts. Par pasaules čempionu kļuva neviens cits kā fantastiskais Aleksandrs Švarcmans, kurš ieguva tikpat punktus cik arī Jans Gronendings no Holandes. Trešo vietu izcīnīja Ainurs Šaibakovs no Krievijas.

Vīrieši:

 A.Švarcmans 

 J.Gronindeiks

 A.Šaibakovs

Turnīra tabula: Šeit

Turnīra galerija: Šeit

Savukārt sievietēm par MEGA sensāciju parūpējās A.Parahina no Krievijas, kas apsteidza visas dalībnieces, tai skaitā, esošās Pasaules čempiones, Eiropas čempiones un pirmos pasaules numurus un vieglā veidā izcīnīja savu pirmo zeltu Pasaules čempionātos. Otrajā vietā triumfēja Krievijas lielmeistare Nika Leopoldova, bet tikko vēl pasaules pirmais pasaules nummurs Viktorija Motričko noslēdza trijnieku.

Sievietes:

 A.Parahina

 N.Leopoldova

 V.Motrichko

Savukārt komandu vērtējumā notika prātam neticams scenārijs. Krievija bija viennozīmīgi favorīti pret jebkuru izlasi. Komandā varēja būt pieci dalībnieki, kā pēc tam noskaidrojās kuluāros, tad Krievijas izlase jau bija pieteikuši trīs labākos spēlētājus A.Čižovu, A.Georgijevu un A.Švarcmanu, un pielika klāt A.Šaibakovu, A.Getmanski. Tikai pēdējā mirklī komandas vadība nolēma nomainīt A.Švarcmanu pret M.Amrilojevu, kas beigās viņiem maksāja zeltu.

Komandu vērtējumā vietas noteica pēc trīs labāko spēlētāju vietām. Saskaitot gan Holandes, gan varenās Krievijas vietu summu noskaidrojās, ka abām izlasēm ir vienāds punktu skaits, tad nākamais kritērijs bija, kurš spēlētājs ir augstākā vietā un tā kā J.Groningens bija otrajā vietā Holande pēc vairāku gadu pārtraukuma no troņa gāž Krievijas superizlase! Trešo vietu sensacionāli izcīnīja Baltkrievijas izlase, kura sastāvā nebija tie spēcīgākie spēlētāji: A.Vatutins, A.Kuņica un U.Valjuks. Jāatzīmē, ka Guntis Valneris pēdējā kārtā zaudēja A.Kuņicai un beigās finišēja tikai 27.vietā.

 Holande 

 Krievija

 Baltkrievija

Turnīra tabula komandu čempionātam vīriešiem: Šeit

Turnīra tabula komandu čempionātam sievietēm: Šeit

One thought on “🇳🇱Pasaules čempionāts ātrspēlē 100 lauciņu dambretē ir noslēdzies (pievienotas komandu čempionātu tabulas)”

  1. Gribētu jau redzēt arī pilnas komandu čempionātu tabulas! Ceru, ka drīzumā pievienosiet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.