Ielādē

Pasaules kausa finālturnīrā mūsējiem divas bronzas godalgas

No 1. – 12.martam Krievijas Baškortostānas Republikas galvaspilsētā Ufā norisinājās Pasaules Kausa finālturnīri sievietēm un vīriešiem starptautiskajā 100 lauciņu dambretē. Katrā no finālturnīriem piedalījās 10 dalībnieki. Pasaules Kausa fināls ir nedaudz mulsinošs nosaukums šim turnīram, jo pēdējais Pasaules Kausa posms 2016.gadā beidzās 10.septembrī, bet pirmais 2017.gada Pasaules Kausa posms sāksies tikai 29.aprīlī ar Turkish Open turnīru Izmirā. Arī, piemēram, atlase uz vīriešu turnīru: 3 Pasaules čempionāta medaļnieki no 2015.gada, 4 kontinentu uzvarētāji, 2 vietējie lielmeistari, kuru reitings augstāks par 2350, kā arī Pasaules Kausa ieguvējs 2016.gadā Guntis Valneris neuzsver kādu īpašu Pasaules Kausa kritēriju piesaisti tieši šim turnīram. Uz šo neatbilstību norādīja arī vairāki pazīstami lielmeistari, tomēr turnīra organizētāji jau laicīgi uzstāja uz šādu turnīra nosaukumu, garantējot, ka uz līdzīgiem noteikumiem viņi ir spējīgi izvest šīs sacensības 4 gadus no vietas. Rezultātā Vispasaules Federācija (FMJD) šādas tiesības organizatoriem deva. Turnīru sastāvs neapšaubāmi bija ļoti spēcīgs. Arī sacensību nosacījumi, kur visai raksturīgais neizšķirts galarezultāta tabulā netika pieļauts, nosakot, ka spēlētājam uzvarot pretinieku pamatlaika partijā tika dota uzvara ar rezultātu 5:0, turpretī uzvara ar ātrspēles laika kontroli neizšķirtas pamatlaika partijas rezultātā deva uzvaru 3:2. Latviju pēc atlases kritērijiem sieviešu un vīriešu turnīros pārstāvēja 3 dambretisti: lielmeistari Guntis Valneris, Zoja Golubeva un 17.gadīgā Jeļena Česnokova. Zoja Golubeva, kura pēdējā laikā bieži izlaiž svarīgas pasaules līmeņa dambretes sacensības, jo koncentrējusies uz jaunatnes trenēšanu Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja”, šajās spēcīgajās sacensībās neparādīja savas labākās spējas, spēlēja viļņveidīgi ar panākumiem un kritumiem, izcīnot 2 tīras uzvaras ar 5:0, zaudējot 2 partijās ar 0:5, uzvarot 2 ātrspēles partijās ar 3:2 un zaudējot 3 ātrspēles partijās ar 2:3. Rezultātā 22 punkti un 6.vieta sacensībās.

Jauniņā Česnokova pārsteidza daudzus, un pirmajās 6 partijās izcīnot 4 tīras uzvaras: 5:0, bet 2 citās zaudējot ar 2:3 bija viena no reālākajām kandidātēm uz 1.vietu turnīrā. Diemžēl vai nu sacensību finiša taisnē pietrūka spēka, vai sajūta, ka iespējams liels sasniegums, un pietrūkst tikai nedaudz, radīja nervozitāti, vai arī varbūt galvenajām konkurentēm finišā bija vieglākas pretinieces, tomēr pēdējās 3 sacnešibu partijas Jeļenai radīja vilšanos: divi zaudējumi ar 2:3 un viens ar 0:5 pie veiksmīgi spēlējošam konkurentēm deva tikai bronzas medaļu turnīrā ar 28 punktiem, kas ir ļoti labs rezultāts jaunietei, kura tikai salīdzinoši nesen (kādi 2 gadi) ir iesaistījusies cīņā sieviešu konkurencē. Par sacensību uzvarētāju kļuva 21-gadīgā lielmeistare Aigula Idrisova (Aygul Idrisova) no Ufas, kura pēdējā laikā demonstrē ļoti nobriedušu, spēcīgu un stabilu spēli. Otrajā vietā jaunā pasaules čempione Natālija Sadovska (Natalia Sadowska) no Polijas.

Vīriešu turnīrā Guntis Valneris ļoti labi aizvadīja ātrspēles partijas: 6 uzvaras ar 3:2 (pie tam lielāko daļu jau 1.partijā, gan pret pasaules čempionu holandieti Rulu Boomstra (Roel Boomstra), gan spēcīgajiem Baškortostānas lielmeistariem Amrillajevu (Amrillaev) un Šaibakovu (Shaibakov), gan Āzijas čempionu lielmeistaru Manlaju Ravdžiru (Manlai Ravjir), gan vairākkārtējo pasaules čempionu dambretes korifeju Aleksandru Georgijevu (Alexander Georgiev), 2 zaudējumi tikai pret Āfrikas čempionu senegālieti Sambu (N’Diaga Samb) un vienu no labākajiem ātrspēles speciālistiem pasaulē Alekseju Čižovu no Iževskas, Krievija. Pamatlaika partijās bija gan labas partijas, gan tādas, kurās jāaizsargājas, ko gan izdevās izdarīt. Te gan jāpiebilst, ka pamatlaika sliktākās partijas izveidojās dēļ brāķa atklātnēs, kur pretinieki pielietoja jauninājumus, kam Valneris uzreiz nebija gatavs. Guntis gan fiziski spēja to visu izturēt, uzvarot Amerikas čempionu brazīli Silvu ar 5:0. Galarezultātā 27 punkti un 3 vieta, pavisam nedaudz atpaliekot no uzvarētāja Alekseja Čižova(Alexey Chizhov) 29 punkti un otrās vietas ieguvēja jaunā holandieša Jana Grunendaika(Jan Groenendijk) 28 punkti.

Turnīra tabulu var aplūkot:   Šeit

Informāciju sagatavoja Raivis Paegle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.