Pirmās dambretes meistarklases ir noslēgušās

30.06.18 tika aizvadītas pirmās dambretes meistarklases Latvijas vēsturē. Sarunas tēma bija: “Centrs un to nozīme”. Meistarklases ilgums bija 4h un tās vadīja Edijs Novickis. Meistarklasē piedalījās Latvijas izlases dalībnieki kā arī citi pieredzējuši dambretisti.

Meistarklasē noskaidrojām, kuras ir uzbrūkošās atklātnes, kādas atklātnes spēle lietuvieši un kāpēc viņi nekad nespēlē vienu konkrētu atklātni. Tika noskaidroti spēcīgākie dambretes lauciņi un visi meistarklašu dalībnieki tika iepazīstināti ar partiju piemēriem (skatījāmies kļūdas un attiecīgi kā pareizi tās izmantot). Tika aplūkotas R.Paegles, M.Rahunova, M.Junkurēna, M.Juhneviča, E.Novicka, J.Fārnesta, V.Vigmana, S.Belošejeva, L.Zālīša, B.Blindera partijas. Noskaidrojām:

  1. Cik reizes PSRS čempions ir bijis Z.Ciriks un ko viņš domāja par centra nozīmi;
  2. Vai ar vienu kauliņu mazāk var uzstaisīt neizšķirtu vai pat uzvarēt;
  3. Galvenie centrālie lauciņi;
  4. Kā var iegūt centru;
  5. Kā laika kontrole ietekmē centru un aizsardzību;
  6. Mazliet arī aplūkojām kāds ir slikts centrs;

Edijs Novickis ir arī sagatavojis 40 pozīcijas, kad no vidusspēles pārejam galotnē un kuras bieži gadās praksē ar uzvarētu iznākumu. Pozīcijas ir: 3 pret 3 un 4 pret 4. Tās tika nodotas tālāk meistarklases apmeklētājiem to apguvei.

         

Meistarklases beigās E.Novickis spēles iedevu simultantspēli to dalībniekiem.

Meistarklases lekcijas materiāls ir pieejams tikai to dalībniekiem.

Rezumē: 

Domājams, ka priekš pirmās nodarbības meistarklase ir izdevusies, kaut gan jāatzīst, ka izvēlētais temats ir ļoti plašs un par centru var runāt “visu dzīvi”, un tāpat var nebūt skaidrība par visiem 100%. Augustā Prāta Laiks komandai ir dots uzdevums novadīt vairākas meistarklases, tāpēc vēlamies Jums jautāt, kādas tēmas Jūs vēlētos dzirdēt/redzēt.

Par kādām tēmām Jūs vēlētos noklausīties lekcijas?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.