Ielādē

PL fināla apskats + 3 aptaujas

Posted On By Admin

 

Trešās sezonas lielais fināls drīzumā būs klāt un veidojam kā parasti apskatu uz favorītiem un varbūt ne tik lieliem favorītiem, kā arī noskaidrosim spēka ranga atziņas gan pirms turnīra, gan pēc turnīra. Šī sezona ir bijusi ļoti viļņaina un tendences rāda, ka tie līderi, kas bija pagājušajā gadā knapi tiek iekšā finālā. Principā var teikt, ka spēku samērs ir kļuvis līdzīgāks, bet top spēlētājus tāpat ir grūti izstumt no siltajām vietām.

Favorīti un to vietas sadalījums

Guntars Purviņš (Reitings: 2539, 3.sezonas punkti: 91) – šogad ir piedalījies četros posmos un uzvarējis divos no tiem. No stiprajām pusēm var piezīmēt, ka ļoti labi orientējas krievu dambretes variantos, pozicionālā spēle ir nostādīta ļoti augstā līmenī. Pēdējā laikā zaudē diez gan maz partijas, klāt pie tā visa spēj atrast zāles kā uzvarēt sava tipa spēlētājus. Vājais lauciņš ir galotnes, kur pats Purviņš to ir atzinis. Jāatzīst tomēr, ka C1 ievešana nebūs problēma. Prognozēju ka izcīnīs uzvaru finālā.

Mārtiņš Junkurēns  (Reitings: 2529, 3.sezonas punkti: 85) – šī gada Latvijas čempions un jāsaka par pārsteigumu ir piedalījies trijos posmos, un nav uzvarējis nevienā no posmiem. Stiprās puses, ka spēlē ļoti stabili, reti zaudē, analīzē savas kļūdas un iegūst pieredzi starptautiskajos turnīros. Diemžēl tērē daudz laika un bieži spēle nonāk ceitnotā, kas kā bieži gadās spēle nepārvēršas uzvarā. Prognozēju otro vietu, bet toties stabilu.

Raivis Paegle  (Reitings: 2501 3.sezonas punkti: 83)- uzvarēja pirmajā posmā un pārsteidza visus nesagatavotus, ka viņš to var. Turpinājumā sekoja 11p un ne tas sliktākais rezultāts (+3), bet tad bija 9 punkti un sāk jau iezīmēties Raivja rakstura tendences. Proti, pie sliktas spēles būs klients arī, piemēram, Juhnevičam, bet no otras puses sagādās galvassāpes L.Zālītim, kas jau vairākkārt ir noticis. Daudz rēķina pie galdiņa, protams, tas aizņem laiku un tāpat kā Junkurēns bieži nokļūs ceitnotā. Pēdējo posmu izlaida un tas ļauj domāt, ka uz finālu būs gatavs ielekt trijniekā.

Laimonis Zālītis  (Reitings: 2550, 3.sezonas punkti: 85) – Labākais reitings pa visām trijām PL sezonām, bet ne reizi nav uzvarējis Prāta Laiks posmos šajā sezonā, bet četros no pieciem posmiem ir savācis +3, arī pēdējā posmā bija iespēja, tikai bija jāuzvar Gunārs Gribuška. Stabilitāte tas ir viņu lauciņš. Vai spēs pēdējā posmā izšaut pulveri? Grūti teikt, tieši tāpēc viņi ierindojam ceturtajā pozīcijā, jo pēdējā laikā ir ļoti rupjas kļūdas galotnēs. Ja līdz tam laiks nenonāks, tad var apspēlēt pozicionāli. Daudz nedomā spēles sākumā, bet atstāj laiku uz beigām, kad pienācis laiks realizēt pārsvaru.

Gunārs Gribuška (Reitings: 2433, 3.sezonas punkti: 85) – jaunais puika ir labi sevi parādījis un ir uzvarējis otro posmu ar rezultātu +5!. Nav slikti priekš iesācēja (izteiciens tāds ir). Arī stabils spēlētājs un ļoti veiksmīgs, kā arī daudzi joprojām viņu nenovērtē un domā, ka viegli punkti kabatā. Pietiekami neērts pretinieks Laimonim, savukārt diez gan ērts Purviņam. No mīnusiem jāpiezīmē ka ik pa laikam tādi nestandarta gājieni, kas noved pie pasīvas pozīcijas. Savus punktus savāks, bet līdz medaļai domājams neaizsniegsies, jo pretinieki būs novērtējuši viņa spēli.

Zigmārs Rumbenieks  (Reitings: 2483, 3.sezonas punkti: 68) – trīs posmi un katrā pa 10 punktiem, pēdējais posms vēl deva medaļu pie plus divi. Grūti te kaut ko saprast no Zigmāra, zina dažus šļifa klasikas variantus, ko var izmantot ja iekrīt. Pats par sevi ass spēlētājs un vienmēr meklē, kur saasināt spēli. Dievina spēlēt uz aplenkumu, bet es teikšu tā – tas vienmēr ir bīstami un, manuprāt, nav tā labākā taktika. Virspusīga kļūdaini novērtēta pozīcija ir viņa lielākais mīnus.

Ivars Vidriņš  (Reitings: 2425, 3.sezonas punkti: 68) – kā jau iepriekš minēts, tad šī sezona ir pārsteiguma moments. Pat Ivars ir uzvarējis vienā no posmiem. Kā karsts sviests gāja cauri visiem. Nu brīžiem viņš var, bet pārsvarā spēlē pietiekami ātri, retāk nokļūst ceitnotā. Kļūdas salīdzinoši bieži galotnēs un atdot centru, ik pa laikam mēģina spēlēt agresīvi, kas dod rezultātu. Nav tik bezcerīgs kā iepriekšējās sezonās.

Edijs Novickis  (Reitings: 2507, 3.sezonas punkti: 55) – pirmās sezonas uzvarētājs un arī otrajā sezonā labi laida, bet šogad pats izlaida divus posmus un knapi tika finālā. Pēdējā posmā vispār uzstaisīja antirekordu. 7 punkti un -1 kopsummā. Skaldīja visi kam nav slinkums. No stiprajām pusēm var atzīmēt, ka centrā jūtas kā zivs ūdenī, bet aizsargāties nemīl, bet kad tas jādara, tad brīžiem to var darīt veiksmīgi. Pārāk liela vēlme uzvarēt katrā partijā noved pie nestabilitātes un biežiem zaudējumiem. Arī ne tiem stiprākajiem spēlētājiem. Vai šādu spēlētāju var atzīmēt pie favorītiem, kurš pat nav bijis trijniekā? Noteikti nē, šoreiz pilnīgs outsiders.

Jānis Fārnests  (Reitings: 2393, 3.sezonas punkti: 58) – pirms kāda laika Ivaram Vidriņam atzinās, ka taisās būt top 3 finālā. Paskatīsimies. Kas priecē, ka ir lojāls apmeklētājs un parasti iegūst +1 līdz +2. Ir ļoti nestabils, jo bieži uzvar top spēlētājus pirmo partiju, bet zaudē otro. Jāņa lauciņš nav spēlēt no aizsardzības, tur viņam jāņem konsultācijas pie A.Švarcmana. No stiprajām pusēm gribu atzīmēt viņu pārsteiguma momentu spēju uzvarēt, kas domājams noteikti kādam izbojās turnīra tabulu kopsummā.

Guntis Bringulis  (Reitings: 2258, 3.sezonas punkti: 45) – lojālākais dambretes spēlētājs vispār un varbūt pēc punktiem mazliet pietrūka līdz finālam, bet ja pēdējā posmā spēj uzvarēt Fārnestu, Novicki un Rumbenieku, tad viennozīmīgi ceļš uz finālu ir nopelnīts. Pats spēlētājs apzinās reālo situāciju un kādas haizivis peld augšā, tad domāju, ka vnk izbaudīs turnīra atmosfēru. Kas zina ar ko velns joko un kādu vēl pārsteigumu Guntis nodrošinās finālā.

 

Spēka rangs

Guntars Purviņš – Vai ir kāds turnīrs, kur es neesmu favorīts? 64 lauciņos pagaidām nav tāda…
Mārtiņš Junkurēns – Esmu labākais Bauskas novada dambretists….uzreiz aiz Reiņa Štāla. *p.s. R.Štāls uzvarēja Bauskas novada turnīrā.
Raivis Paegle – piedalos PL finālā, jo gribu pārstāvēt PL izlasi un DAB komada vairāk nevelk (I.Vidriņš, M.Juhnevičs…nenopietni!).
Laimonis Zālītis – man ir labākais reitings, ew vīri, ļaujiet tak normāli uzspēlēt, beidziet tarkšķēt…
Gunārs Gribuška – Esmu 2.vieta LV 64, Jūs vēl joprojām domājat, ka esmu viegli staigājoši 2 punkti? Nu nu.
Zigmārs Rumbenieks – Grēks sūdzēties, mans treneris A.Razvadovskis vienīgais LV, kurš uzvarēja A.Georgijevu 64…
Ivars Vidriņš – Maigoni, vai vari mani iemācīt spēlēt dambreti? Vai arī labāk nevajag…
Edijs Novickis – Vai Maltā ir kāds spēcīgāks dambretists? Šmauksteli Tu? p.s. Šmaukstelis agrāk bija viens no vadošajiem Maltas dambretistiem.
Jānis Fārnests – Neprecīzs raksts, es esmu bukmeikers un mani koeficenti rāda, ka es esmu viens no favorītiem.
Guntis Bringulis – Būšu reāls un vienkāršs kā bērza lapa, es gaidu savus klietnus: Novicki, Fārnestu un Rumbenieku.

Kurš, Tavuprāt, uzvarēs PL finālā 29.12.18?
 • M.Junkurēns 33%, 4 balsojumi
  4 balsojumi 33%
  visi balsojumi
 • G.Bringulis 25%, 3 balsojumi
  3 balsojumi 25%
  visi balsojumi
 • G.Purviņš 25%, 3 balsojumi
  3 balsojumi 25%
  visi balsojumi
 • J.Fārnests 8%, 1 balsojumi
  1 balsojumi 8%
  visi balsojumi
 • L.Zālītis 8%, 1 balsojumi
  1 balsojumi 8%
  visi balsojumi
 • I.Vidriņš 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • Z.Rumbenieks 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • G.Gribuška 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • E.Novickis 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • R.Paegle 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
Kopā nobalsojuši
23/12/2018 - 29/12/2018
Balsošana ir noslēgusies
Kuri spēlētāji, Tavuprāt, iekļūs trijniekā PL finālā 29.12.18? (izvēlēties 3 spēlētājus)
 • G.Purviņš 28%, 13 balsojumi
  13 balsojumi 28%
  visi balsojumi
 • M.Junkurēns 20%, 9 balsojumi
  9 balsojumi 20%
  visi balsojumi
 • L.Zālītis 13%, 6 balsojumi
  6 balsojumi 13%
  visi balsojumi
 • E.Novickis 11%, 5 balsojumi
  5 balsojumi 11%
  visi balsojumi
 • J.Fārnests 7%, 3 balsojumi
  3 balsojumi 7%
  visi balsojumi
 • I.Vidriņš 7%, 3 balsojumi
  3 balsojumi 7%
  visi balsojumi
 • G.Bringulis 7%, 3 balsojumi
  3 balsojumi 7%
  visi balsojumi
 • R.Paegle 4%, 2 balsojumi
  2 balsojumi 4%
  visi balsojumi
 • G.Gribuška 2%, 1 balsojumi
  1 balsojumi 2%
  visi balsojumi
 • Z.Rumbenieks 2%, 1 balsojumi
  1 balsojumi 2%
  visi balsojumi
Kopā nobalsojuši
Balsotāji
23/12/2018 - 29/12/2018
Balsošana ir noslēgusies
Kurš, Tavuprāt, būs "melnais zirdziņš" (pārsteigs) PL finālā 29.12.18?
 • G.Gribuška 42%, 5 balsojumi
  5 balsojumi 42%
  visi balsojumi
 • G.Bringulis 25%, 3 balsojumi
  3 balsojumi 25%
  visi balsojumi
 • E.Novickis 17%, 2 balsojumi
  2 balsojumi 17%
  visi balsojumi
 • G.Purviņš 8%, 1 balsojumi
  1 balsojumi 8%
  visi balsojumi
 • R.Paegle 8%, 1 balsojumi
  1 balsojumi 8%
  visi balsojumi
 • I.Vidriņš 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • M.Junkurēns 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • Z.Rumbenieks 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • J.Fārnests 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
 • L.Zālītis 0%, 0 balsojumi
  0 balsojumi
  visi balsojumi
Kopā nobalsojuši
Balsotāji
23/12/2018 - 29/12/2018
Balsošana ir noslēgusies

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.