Ielādē

Prāta Laika fināls: Mārtiņš Junkurēns izbojā dzimšanas dienas svētkus (atjaunots: 29.04 18:15)

Otrās sezonas Prāta Laiks fināls noslēdzās ar grandiozu finālu, kur piedalījās 10 finālisti. Par galveno favorītu tika uzskatīti trīs spēlētāji, L.Zālītis, M.Junkurēns un drošvien balsojuma vērtējumā arī Edijs Novicikis. Spēlētāji tika sadalīti divās grupās pēc reitinga, kur izspēlēja riņki. Katrs grupas uzvarētājs automātiski iekļuva pusfinālā. Grupā A laikam nebija pārsteigums un tur pārliecinoši uzvarēja Laimonis Zālītis. Savukārt situācija B grupā izvērtās mazliet citādāka, kur Mārtiņam Junkurēnam un Edijam Novickim abiem bija vienāds punktu skaits, bet pēc koeficenta Edijs Novickis automātiski iekļuva pusfinālā.

Grupu turnīra tabula: Šeit

1/8

Raivis Paegle diez gan vienkārši tika galā ar M.Juhneviču, noķerot to uz divgājiena kombināciju;

Ļoti spraiga cīņa izvērtās starp I.Vidriņu un Z.Rumbenieku, kur tikai ceturtajā partijā pieredzes bagātais Z.Rumbenieks uzveica Ivaru Vidriņu;

Mārtiņš Junkurēns bija pārāk ciets  priekš Ivars Mauriņa;

Pēdējā laikā labi spēlējošais Gunārs Gribuška tomēr apspēlēja Gunāru Zālīti;

1/4

Raivis Paegle pilnīgi bezcerīgā pozīcijā tomēr fantastiski izglābās pret Zigmāru Rumbenieku un saglabāja cīņu par iekļūšanu pusfinālā, bet ātrspēlē 3+2 sek pirmajā partijā cieta fiasko un otrajā vairāk nevarēja atspēlēties;

Gunārs Gribuška šī turnīra atklājums un ļoti atzīstami cīnījās pret Mārtiņu Junkurēnu, vienā no partijām pat bez 1 kauliņa dabūja gandrīz uzvarētu pozīciju, tomēr pieredze nospēlēja savu;

1/2

Laimonis Zālītis jau apakšgrupā apspēlēja Zigmāru Rumbenieku un pieredze, kopā ar lielisko tehniku neatstāja cerības Zigmāram. Viegls ceļš fināls.

Edijs Novickis – Mārtiņš Junkurēns. Prāta Laiks organizētāji satikās pusfinālā, jāsaka, ka labprāt tiktos finālā, bet attiecīgi pirmā un otrā vieta apakšgrupā neļāva to izdarīt. Mačs izvērtās fantastisks, pirmajā partijā Mārtiņam Junkurēnam bija pārsvars, bet nepietiekams uzvarai. Otrais mačs tika aizvadīts arī līdzīgā cīņā. Savukārt ātrspēles otrajā partijā Edijam Novickim bija nospiedošs pārsvars, bet ceitnots neļāva to realizēt, kas nozīmēja, ka ātrspēle noslēdzās ar =. Tagad bija armagedons, ko pielietoja pēdējā pasaules čempionātā. Sistēma ir vienkārša, spēlētājs, kurš bija augstāk kopvērtējumā izvēlas: 3min + 2 sek uz abām partijām un jānotur ir neizšķirts, bet otram spēlētājam ir 5min + 2 sek uz abām partijām un obligāti jāuzvar. Tieši pirmajā spēlē Edijs Novickis nenoorietējās abpusēji smagā galotnē un zaudēja, atstājot sev uz pulksteņa 1 sekundi. Otrā partija tika aizvadīta smagā ceitnotā un arī tur zaudējums. Pirmais zaudējums kopš 24.02 un tieši savā dzimšanas dienā. Paldies Mārtiņ!

Fināls

Apmēram pēdējos četrus turnīrus Laimonis Zālītis bija dominējis pret Mārtiņu Junkurēnu un nekas neliecināja, ka kaut kas var mainīties, tomēr jau pirmajā partijā Laimonis kļūdījās atklātne un nonākot zaudētā pozīcijā. Beigās Laimonis domāja, ka fiksēs neizšķirtu, bet Mārtiņam palika četras vienības un nācās atzīt savu sakāvi. Vērts pieminēt, ka pozīcija tāpat bija zaudēta. Otrajā partijā vajadzēja tikai neizšķirtu, ko Mārtiņš veiksmīgi arī izdarīja un pagaidām Prāta Laiks finālos ir uzvarējuši tikai PL organizatori. Pirmajā sezonā Edijs Novickis, tagad Mārtiņš Junkurēns.  Apsveicam!

Izslēgšanas spēļu tabula: Šeit

Vietu sadalījums:

 1. Mārtiņš Junkurēns
 2. Laimonis Zālītis
 3. Zigmārs Rumbenieks
 4. Edijs Novickis
 5. Gunārs Gribuška
 6. Raivis Paegle
 7. Gunārs Zālītis
 8. Ivars Vidriņš
 9. Maigonis Juhnevičs
 10. Ivars Mauriņš

Pirmās trīs vietas tika apbalvotas ar kausiem, bet visi dalībnieki saņēma diplomus un naudas balvas.

Turnīra galerija: Šeit

Dažos vārdos: 

Jāsaka, ka turnīrs ieilga par 1.5h apmēram, un daudzi bija noguruši, par ko arī atvainojamies PL vārdā, bet tāpat vēlamies pateikt liles paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja PL posmus. Jāsaka arī paldies Raivim Paegle, kurš palīdzēja ar organizātoriskiem jautājumiem. Paldies Gunāram Zālītim, kurš pateica atzinīgus vārdus par PL un uz tikšanos jaunajos turnīros!

Turnīra galvenais tiesnesis Edijs Novickis.

Turnīru fotografēja Ēriks Dreimanis un bildes būs pieejamas pēc kāda laika.

Spēka rangs: 

 1. Mārtiņš Junkurēns – Kurš te ir Latvijas čempions? Es zinu īsto momentu kad izšaut;
 2. Laimonis Zālītis – leģendārs, bet kļūdas arī lielmeistari…dažreiz;
 3. Zigmārs Rumbenieks – A.Razvadovskis ir mans veiksmes talismans;
 4. Edijs Novickis – jāļauj arī citiem uzvarēt, pietiks būt TOP 3 visu laiku;
 5. Gunārs Gribuška – drīz es būšu jūsu lauņākais murgs;
 6. Raivis Paegle – beidziet mani hipnotizēt, bet tomēr esmu olimpiskajā sešiniekā;
 7. Gunārs Zālītis  64 klasikā es Jums parādītu, kur vēži ziemo;
 8. Ivars Vidriņš – gribu augstāk, bet nevaru…pagaidām;
 9. Maigonis Juhnevičs – tāpat Latvijā nav neviens, kurš var mani uzvarēt;
 10. Ivars Mauriņš – runāt es māku labāk nekā spēlēt dambreti;
Novērtē rakstu:

One thought on “Prāta Laika fināls: Mārtiņš Junkurēns izbojā dzimšanas dienas svētkus (atjaunots: 29.04 18:15)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.