Prāta Laika kausa izcīņas fināla apskats

Pirmā Prāta Laika kausa izcīņa tuvojas noslēgumam un esam pietuvojušies finālam, kur piedalās deviņi labākie no posmu rezultātiem plus viena sponsoru vieta un kopā desmit spēlētāji cīnīsies par Prāta Laika kausu, naudas balvām un noskaidros, kurš ir pirmās sezonas labākais lidojošās dambretes spēlētājs. Palaižot pirmo turnīru esam ieviesuši arī reitinga sistēmu un pēc pieciem posmiem varam arī apkopot rezultātus un redzam, ka ir divi spēlētāji pāri 2500 robežai (L.Zālītis 2526 un G.Purviņš 2501), bet tālāk iet pietiekami blīvi un tas pierāda, ka spēlētāju līmenis ir pietiekami augsts.

Reitingi Šeit

Finālistu individuālā statistika kā katrs ar katru ir spēlējis visos piecos posmos Šeit

Tabulā ir norādīts vertikālo līniju spēlētāja attiecība pret horizontālo spēlētāju. Piemēram, L.Zālītis pret I.Vidriņu ir spēlējis trīs reizes +1 =2, nozīmē viena uzvara un divi neizšķirti par labu Zālītim. 

Par turnīra uzvarētājiem ir bijuši:

Laimonis Zālītis – 4.posma un 5.posma uzvarētājs; 
Mārtiņš Junkurēns – 2.posma uzvarētājs; 
Guntars Purviņš – 3.posma uzvarētājs; 
Edijs Novickis – 1.posma uzvarētājs;

Tagad pamēģināsim noprognozēt visus spēlētājus: 

Guntars Purviņš – vienu reizi uzvarēja turnīru, bet visos posmos ir bijis top 3. Ļoti laba pārzina krievu dambretes teoriju un uz bagātīgās pieredzes var sagādāt problēmas arī lidojošajā dambretē. Kaut gan pēdējā laika rezultāti liecina, ka ir arī tur uzvarams, divi zaudējumi pret I.Vidriņu,  zaudējums pret M.Neredu. Tomēr izkrītot parastajai klasikai, mēs uzskatām, ka ir labākais Latvijā! Stabili būs top 3! 

+ krievu dambretes teorijas zināšanas;

+ ļoti labi izprot pašu spēli; 

+ stabils; 

-laika trūkumā var neuzvarēt;

Mārtiņš Junkurēns – 2017.gada Latvijas čempions 64 lauciņu dambretē lidojošajā versijā. Nesen pasaulē iekļuva TOP 30 labāko dambretistu vidū. Lietuvas vicečempions un 2.posma uzvarētājs rāda stabilu sniegumu un ir viens no pieredzes bagātākajiem lidojošajā dambretē. Pēdējā posmā cīnījās par uzvaru, bet divas neveiksmes pēdējās kārtās un tikai piektā vieta. Viennozīmīgi izšķirošos moments būs kā nospēlēs pret Purviņu un Zālīti. Prognozējam, ka kļūs par pirmo PL uzvarēju. 

+ pieredze; 

+ stabilitāte; 

+ labi orientējas galotnēs;

-laika problēmas; 

-var neiet spēle no rokas;

Laimonis Zālītis – iesāka vāji, tikai ar 8.vietu pirmajā posmā, bet tālāk sāka spēlēt labāk, ir iekļuvis 4 reizes top 3. 

Izskatās, ka Laimonis ir atklājis šīs spēles pavedienus un ne par velti ir pirmais pēc reitinga. Problēmas Laimonim varētu sagādāt nezināmas atklātnes, kuras izkrīt pirmo reizi. Tomēr viņa pieredze un pēdējā laika rezultāti liecina par kvalitātes zīmi. Prognozējam otro vietu. 

+ pieredze; 

+ māk uzvarēt neuzvarētas pozīcijas;

+ ļoti labi orientējas galotnēs;

-nezināmas atklātnes var sagādāt problēmas; 

-uzvaras par katru cenu var maksāt pārāk dārgi; 

Raivis Paegle – ass spēlētājs, kurš savos tīklos var ievilkt jebkuru spēlētāju neskatoties uz spēlētāja meistarības līmeni. Pagaidām nav uzdevies iekļūt ne reizi pat top 3, jo visu laiku kaut kas pietrūkst, kaut kādas izlaistas uzvaras, tad laika kontroles trūkums. Apkopojot un summējot visus plusus un mīnusus, tad viennozīmīgi būs viens no pretendentiem un ja veiksme būs viņa sabiedrotā, tad top 3 ir pilnīgi reāli paceļams latiņš. Mūsu prognoze 4.vieta 

+ Raivja asums dos viņam daudz uzvaras;

+ nekad nepadodas; 

+ var apmānīt uz līdzenas vietas;

-nesanāk nekādi aizķerties pret līderiem; 

Jānis Fārnests – piedalījās trijos posmos un ielēca pēdējā vagonā aiz sevis atstājot tādus dambretes lietpratējus kā Maigoni Juhņēviču un Magdalēnu Neredu, bet nevienā posmā nebija augstāk par 7.vietu. Savukārt statistika liecina, ka ir spēlējis ļoti maz pret top 8 spēlētājiem un varētu būt turnīra melnais zirdziņš un izšaut kādā momentā, varbūt pat visā turnīrā; 

+ pieredzes bagāts lidojošajā dambretē (pēdējais turnīrs tikko Sanktpēterburgā);

+ parastajā krievu teorijā var apspēlēt jebkuru;

– dāmu galotnes ir vājais lauciņš; 

Jānis Štāls – pēdējā laikā ir pievērsies ļoti daudz dambretes treniņiem, regulāri spēlē Gamblerā, māca bērnus un tā var teikt ar dambreti ir katru dienu. Tāpēc uz doto momentu ir bagāts ar dambretes pieredzi. Savukārt laika kontroles problēmas var novest pie negaidītiem zaudējumiem. Uzskatam, ka būs ciets rieksts ikvienam dambretistam. 

+dambrete priekš Jāņa tagad ir 24/7;

+ noslīpēti varianti gamblerā; 

– var palaist garām vienkāršus manevrus; 

Magdalēna Nereda – ieguva sponsoru vietu pateicoties lojalitātei un būs vienīgā sieviete turnīrā, kas turnīru padarīs greznāku. Pēdējā laikā arī rāda interesantu spēli un ir uzvarējusi Purviņu, Novicki un tāpēc nevienam nebūs viegli. Jautājums no mūsu puses ir tāds: vai pieredzes trūkums nenospēlēs izšķirošu lomu? Cīņa noteikti būs par to cik punktus paņems no katra dalībnieka. 

+ jau sevi pierādījusi kā stabilu spēlētāju; 

+ viņai nav ko zaudēt, var tikai iegūt; 

Ivars Vidriņš – vienā no pēdējiem  turnīriem Ivars atzina, ka viņu līmenis ir krities un viņam ir grūti konkurēt. Savukārt pēdējais turnīrs nospēlēts godam un ielēca trijniekā. Bieži iedzen pretiniekus ceitnotā un tur jau kļūdīties var jebkurš. Mūsu prognoze top 6! 

+ maz domā, bet spēlē precīzi; 

+ ja vajag realizēt pārsvaru, tad to izdara aukstasinīgi; 

– pieredzes trūkums; 

Gunārs Gribuška – ne tikai pārliecinoši spēlē 64, bet arī 100 lauciņu dambreti. Pēdējā laikā viennozīmīgi ir ļoti stabils un kā saka dambretisti – “karsts”. Viennozīmīgi nav nekāds autsaiders un būs ļoti lielas problēmas jebkuram, kurš ar viņu satiksies. Prognozējam, ka varētu cīnīties par top 6! 

+ nerespektē vadošos spēlētājus plus viņus ir uzvarējis; 

+ nebaidās iet uz spēli; 

-brīžiem var zaudēt vienkāršu pozīciju; 

Edijs Novickis – pēdējā laikā ļoti daudz spēlē lidojošo dambreti un var teikt, ka pēc turnīru pieredzes ir bagātākais spēlētājs. Savukārt rezultāti ir tādi paši kā laika apstākļi ārā. Šodien sniegs, rīt lietus. Nestabilitāte ir viens no lielākajiem mīnusiem. Būs grūti, bet uz pieredzes rēķina var mēģināt ielekt top 5. 

+ pieredze;

+ ne uz ko nepretendē, tāpēc būs viegli spēlēt;

-laika problēmas katrā partijā; 

Kāds būs pirmais trijnieks lielajā finālā PL kausa izcīņā 16.12.17? (izvēlēties 3 variantus)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.