Ielādē

T.Tansekužina neticamā veidā izglābjas un kļūst par pasaules čempioni! (atjaunots 23:30)

Noslēdzies pasaules čempionāta mačs, kur ļoti saspringtā un emociju pilnā mačā par pasaules čempioni kļuva Tamara Tansekužina no Krievijas. Jāatzīst, ka veiksme bija viņas sabiedrotā, jo 8.kārtā Natālija Sadovska varēja uzvarēt klasikā un priekšlaicīgi kļūt par pasaules čempioni. Viņa neizmantoja iespēju. Pēdējā 9.kārtā, lai atjaunotu intrigu Tamārai Tansekužinai vismaz bija jāuzvar rapidā, lai būtu papildmačs (klasikas spēle beidzās neizšķirti). Viņa to paveica un uzvarēja rapidā, kas nozīmējā, ka ir papildspēles un nākāmās divas partijas bija rapid, kas noslēdzās ar neizšķirtu, bet tad sākās ātrspēlē, kur pirmās trīs partijas beidzās bez panākumiem. Jāatzīme, ka Natālijai bija uzvarēts vienā no partijām, diemžēl viņa neizmantoja tādu iespēju. Ātrspēles ceturtajā partijā Natālija Sadovska uzlika lamatas priekš Tamaras Tansekužinas, bet pati iekrita viengājiena kombinācijā un kapitulēja arī visā mačā. Jāatzīmē, ka pēc punktiem Natālija bija pat vadība ar 16 punktiem, bet…. Uzvarētāja ieguva 12000,- Euro, bet zaudētāja tika pie 8000,- Euro. Apsveicam Tamaru Tansekužinu ar panākumu un šis viņai ir septītais pasaules čempiona titula kronis!

Pasaules čempionāta mačs sievietēm

Dalībnieces23.0424.0425.0427.0428.0429.0401.0502.0503.05Punkti kopā
T.Tansekužina466012576854
N.Sadovska866120756454

Klasiskās partijas: Šeit

Rapid partijas: Šeit

Ātrspēles partijas: Šeit

5.kārtas partija un T.Tansekužinas panākums: Partija

Ceturtās kārtas skandāls: Apmēram partijas vidū Jaceks Pavlickis piegāja pie galdiņa un noņēma Krievijas izlases karogu un arī šiltīti, kuru nomainīja pret FMJD simboliku. Skatīt fragmentu no video –>  … kā vēlāk norādīja J.Pavlickis, tad viņš saņēmis ziņu no bankas darbinieces, kas lūdzu noņemt Krievijas karogu no galda uz ko J.Pavlickis pateica, ka partijas laikā tas nav iespējams uz ko sekoja iebildums, ja tas netiks izdarīts, tad FMJD organizācija tiks šodien pat izslēgta no WADA. Savukārt WADA ir pasaules antidopinga aģentūra. T.Taskužinas treneris Aleksejs Čizovs informē, ka Tamāra zināja ka tas var notikt, bet jebkurā gadījumā iespējams psiholoģiski tas ietekmēja un viņa neieraudzīja beigās, ka jāsit vairākums (citādāk ir vienkāršs neizšķirts) (skat.bildi) un ļoti vienkārši kapitulēja, kas nozīmē, ka N.Sadovskas pārsvars jau ir sasniedzis 16 punktus.

 

 

—————————————————————————————————————————————–

Šeit var aplūkot informāciju, kas bija paredzēta iepriekš, kad mačam bija jānotiek Maskavā –>

Pievienota informācija:

Ielidošanas dienā 15.12.2020 Natālija Sadovska caur Cīrihi ielidoja Maskavā, kur bija jānotiek mačam, bet kā izrādījās Krievijas dambretes federācija nebija noformējusi atļauju uz ielidošanu N.Sadovskai un viņa gandrīz divas dienas pavadīja lidostā, kur viņa tika strikti kontrolēta un Krievijas drošības dienests (FSB) vēlējās N.Sadovsku sūtīt atpakaļ tranzītā caur Cīrihi. Lieki piebilst, ka pārvietošanās lidostā bija tikai ar atļauju. Nokārtojot visus nepieciešamos dokumentus N.Sadovska tika ielaista Krievijas federālajā republikā un jau varēja sākt gatavoties mačam. Nonākot galamērķi noskaidrojās, ka viesnīca nav apmaksāta un N.Sadovska no savas kabatas sedza visus izdevumus par viesnīcu + papildus par treneri. Viss kārtībā no vienas puses. Tomēr noslēgumā netika panākta vienošanās par mača atlīdzību un oficiāli mačs tiek atcelts. Diemžēl jāmet liels akmens Krievijas dambretes federācijā, kas nenodrošināja pilnīgi neko, nerunājot jau par viesnīcu, balvu fondu un citām lietām. Kāds būs turpmākais liktenis šim visam ir grūti spriest, bet arī pasaules līmenī tiek gremdēta dambrete un par kādiem sponsoriem mēs varam runāt, ja nevar noorganizēt maču? Jāatzīst, ka pēdējo savu maču N.Sadavoska aizvadīja 2018.gadā Rīgā, kur uzvarēja Zoju Golubevu, bet kā lēš visi apskatnieki, tas bija labākais iespējamais pasaules kausa mačs vēsturē.

15 dienas spraigas cīņas, kur tiks noskaidrota nākamā pasaules čempioni 100 lauciņu dambretē. Jāatzīmē, ka šī brīža pasaules čempione ir Tamara Tansekužina, kas uzvarēja 2019.gadā, bet 2018.gadā Natālija Sadovska uzvarēja mačā pret Zoju Golubevu, kas norisinājās Rīgā.

Izspēles kārtībā:

Deviņi raundi. Katrs raunds notiek pēc klasiskas laika kontroles 80min  + 1min par katru gājienu, ja kāda no spēlētājām uzvar, tad tai tiek piešķirts rezultāts 12-0. Ja nav ir neizšķirts, tad spēlē rapid ar laika kontroli 20m + 5 sec par gājienu, ja kāda spēlētāja uzvar, tad rezultāts viņu labā būs 8-4. Ja neizšķirts, tad spēlē ātrspēli 5m + 3sec par katru gājienu, ja kāda uzvar, tad piešķir uzvaru uzvarētājai ar 7-5. Ja spēle noslēdzas neizšķirts, tad pirmā raunda rezultāts ir 6-6. Uzvarētāju nosaka pēc deviņiem raundiem, kas ir savācis vairāk punktus.

Turnīra izspēles kārtība: Lasīt šeit

Interesanti fakti:

T.Tansakužina šobrīd ir pasaules pirmais nummurs, bet N.Sadovska pasaules otrā nummure. Jāatzīst, ka reitinga starpība ir 24 punkti, kas varbūt nav tik nozīmīga, bet kas raisa interesi…ātrspēle. T.Tansekužina pasaules reitingā 3.vietā, bet N.Sadovska ir 7.vietā, bet punktu starpība ir 53 un priekš ātrspēles tā jau ir nopietna starpība.

Apskats par maču: Lasīt šeit

Turnīra oficiālā mājaslpa: Lasīt šeit

Kura, Tavuprāt, uzvarēs mačā par čempiona titulu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.