Pievienota informācija:

Ielidošanas dienā 15.12.2020 Natālija Sadovska caur Cīrihi ielidoja Maskavā, kur bija jānotiek mačam, bet kā izrādījās Krievijas dambretes federācija nebija noformējusi atļauju uz ielidošanu N.Sadovskai un viņa gandrīz divas dienas pavadīja lidostā, kur viņa tika strikti kontrolēta un Krievijas drošības dienests (FSB) vēlējās N.Sadovsku sūtīt atpakaļ tranzītā caur Cīrihi. Lieki piebilst, ka pārvietošanās lidostā bija tikai ar atļauju. Nokārtojot visus nepieciešamos dokumentus N.Sadovska tika ielaista Krievijas federālajā republikā un jau varēja sākt gatavoties mačam. Nonākot galamērķi noskaidrojās, ka viesnīca nav apmaksāta un N.Sadovska no savas kabatas sedza visus izdevumus par viesnīcu + papildus par treneri. Viss kārtībā no vienas puses. Tomēr noslēgumā netika panākta vienošanās par mača atlīdzību un oficiāli mačs tiek atcelts. Diemžēl jāmet liels akmens Krievijas dambretes federācijā, kas nenodrošināja pilnīgi neko, nerunājot jau par viesnīcu, balvu fondu un citām lietām. Kāds būs turpmākais liktenis šim visam ir grūti spriest, bet arī pasaules līmenī tiek gremdēta dambrete un par kādiem sponsoriem mēs varam runāt, ja nevar noorganizēt maču? Jāatzīst, ka pēdējo savu maču N.Sadavoska aizvadīja 2018.gadā Rīgā, kur uzvarēja Zoju Golubevu, bet kā lēš visi apskatnieki, tas bija labākais iespējamais pasaules kausa mačs vēsturē.

15 dienas spraigas cīņas, kur tiks noskaidrota nākamā pasaules čempioni 100 lauciņu dambretē. Jāatzīmē, ka šī brīža pasaules čempione ir Tamara Tansekužina, kas uzvarēja 2019.gadā, bet 2018.gadā Natālija Sadovska uzvarēja mačā pret Zoju Golubevu, kas norisinājās Rīgā.

Izspēles kārtībā:

Deviņi raundi. Katrs raunds notiek pēc klasiskas laika kontroles 80min  + 1min par katru gājienu, ja kāda no spēlētājām uzvar, tad tai tiek piešķirts rezultāts 12-0. Ja nav ir neizšķirts, tad spēlē rapid ar laika kontroli 20m + 5 sec par gājienu, ja kāda spēlētāja uzvar, tad rezultāts viņu labā būs 8-4. Ja neizšķirts, tad spēlē ātrspēli 5m + 3sec par katru gājienu, ja kāda uzvar, tad piešķir uzvaru uzvarētājai ar 7-5. Ja spēle noslēdzas neizšķirts, tad pirmā raunda rezultāts ir 6-6. Uzvarētāju nosaka pēc deviņiem raundiem, kas ir savācis vairāk punktus.

Turnīra izspēles kārtība: Lasīt šeit

Interesanti fakti:

T.Tansakužina šobrīd ir pasaules pirmais nummurs, bet N.Sadovska pasaules otrā nummure. Jāatzīst, ka reitinga starpība ir 24 punkti, kas varbūt nav tik nozīmīga, bet kas raisa interesi…ātrspēle. T.Tansekužina pasaules reitingā 3.vietā, bet N.Sadovska ir 7.vietā, bet punktu starpība ir 53 un priekš ātrspēles tā jau ir nopietna starpība.

Apskats par maču: Lasīt šeit

Turnīra oficiālā mājaslpa: Lasīt šeit

Kura, Tavuprāt, uzvarēs mačā par čempiona titulu?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.