Ielādē

Skats no malas: LDF atceļ visas oficiālās sacensības

Šodien Latvijas lielajos bosu kabinetos notika ārkārtas sēdes un viens jautājums tika izlemts ļoti ātri – ministrs Kariņš uzliek aizliegumu rīkot visas sacensības, kur piedalīsies vairāk kā 200+ dalībnieku. Runa iet par to pašu nelaimīgo korona vīrusu. Mūsu dižā valde arī nevilcinājās un kā ātrgaitas vilciens nolēma atcelt visas sacensības, kas saistītas ar federāciju. Pirmais, kas tiek atcelts ir “Tiesneša seminārs”, kur plānoja piedalīties ~20-30 cilvēki. Ja nu seminārs nebūtu lielākā bēda, tad, protams, uzreiz tika atcelts Latvijas jauniešu fināls no 16.03-21.03, kas nozīmē, ka visas rezervācijas, kas bija ieplānotas no lauku reģioniem, viesnīcas un citi organizatoriskie darbi aiziet pa pieskari. Jāatzīmē, ka fināls bija paredzēts ~80 bērniem + treneri. Pēc ministra ierosinājuma – nekādi noteikumi netiek pārkāpti. Vislielākās problēmas tagad uzkrīt uz Roberta Misāna pleciem, kurš bija rezervējis viesnīcu (Pullman piecu zvaigžņu), tiesnešus, inventāru un citi jautājumi.

Pēc stastikas Latvijā oficiāli ir reģistrēti 16 korona vīrusa gadījumi, no kuriem viens ir pilnībā izārstējies. Tātad aktuāli 15, bet arī tie ir noslēgtajā zonā. Visu valsts gadījumus var apskatīties: Šeit

Es personīgi uzskatu, ka problēma ir aktuāla pasaules mērogā, bet kāpēc mēs nekad nepadomājam, ko mēs daram? Skaidrs ir tas, ka vajag būt uzmanīgiem un veselība vienmēr būs pirmajā vietā, bet būsim godīgi, mēs esam kļuvuši par mediju upuriem, kas skrien sienā kā auni, kas nepadomā divus soļus uz priekšu – kaut gan esam dambretisti!

Jāsaka, ka šim čempionātam ir arī atlase uz Eiropas čempionātu Gruzijā (02.05-10.05) un daļa no Bauskas komandas jau ir nopirkuši biļetes uz turieni, bet kad tad mēs rīkosim tagad šo atcelto turnīru? Vai sanāk ka organizatoram ir jāsedz arī izdevumi (mīnusi), ka viņš ir uzņēmies rīkot? Varam atklāt noslēpumu, ka tie nebūs 1000,- Euro…

Latvijas Dambretes Federācijas ziņojums: Šeit

Rezultātā bērniem mēnesi ir jāsēž mājās, nekur nav jāiet. Vai Jūs varat iedomāties bērnus sēžam mājās 30 dienas no vietas? Bet vai mēs paši uzdodam sev jautājumus, piemēram: uz veikalu ejam? uz darbu ejam? vai ar citiem cilvēkiem runājam? uz kino ejam? pa ielu pastaigājamies? un te var rakstīt līdz bezsamaņai un visur ir kāds risks, bet nu, manuprāt, šis nav īstais gadījums. Nerunāsim jau par gripas gadījumiem visā pasaulē un citējam CNN ziņu dienestu:

Jaunais koronavīruss ir inficējis jau vairākus tūkstošus cilvēku visā pasaulē, taču ASV vairāk nekā 19 000 000 cilvēku ir inficējušies ar gripu. Šajā sezonā no gripas ASV miruši vismaz 10 000 cilvēku, ziņo ASV televīzijas kanāls CNN.

Diemžēl mūsu domas nesakrīt ar LDF valdi un jāsaka ir arī citi treneri to neatbalsta (uzvārdus nepublicēsim, lai nerastos domstarpības).

p.s. Latvijas šaha federācija pagaidām klusē un visi šīs nedēļas pasākumi ir ieplānoti, varbūt kas mainīsies..

p.s. Šo svētdien ir paredzēts PL 4.posms un tas NOTIKS! Saudzējiet sevi (vienkāršas procedūras + medus, ķiploki un bišu maize, lai būtu stipra imunitāte), bet tajā pašā laikā domājiet ar prātu un nekļūstiet par nozombētiem upuriem. 

 

6 thoughts on “Skats no malas: LDF atceļ visas oficiālās sacensības

  1. LDF loģiski atceļ, jo savādāk nesaņems finansejumu no valsts.

  2. Lēmumu par to, ka no13.04 nenotiks nekādi treniņi un sacensības, likumīgā kārtībā pieņēma Latvijas Republikas Ministru kabinets un šie lēmumi mums visiem ir saistoši un Latvijas Dambretes federācija tos respektē un ievēro. Turklāt šis aizliegums nav saistīts ar dalībnieku skaitu pasākumā, kā te ir nepatiesi norādīts, jo dalībnieku skaits attiecas uz gājieniem, piketiem un citiem masu pasākumiem, kur piedalās pieaugušie. Jā, šo lēmumu rezultātā rodas zināmas neērtības un zaudējumi, bet vai labāk būtu ietaupīt kādus eiro un riskēt ar bērnu veselību un dzīvību? Domāju, ka ikviens dambretista tēvs un māte, kam rūp savi bērni, atbalstīs šos lēmumus. Ar cieņu, Vladislavs Vesperis

    11
    2
  3. Jūs varat iet ķiploku vannā, ja gribat, bet tas Jūs no šī vīrusa neglābs! Atcelt visas dambretes sacensības šobrīd ir visprātīgākais lēmums! Jo ir ciešs kontakts spēlērājiem un dambrrtes kauliņuus arī neviens nemazgā!

  4. Skatos daudz mīnusiņu, LDF jau neatcēla agrāk, bet gatavojās sacensībām, kaut arī vīrusa pandēmija Eiropā jau kādu mēnesi, bet tikai tagad, kad valdība tā nolēma.

  5. Savukārt valdība pakļāvās ES padomam, diez vai pati izdomāja. Tas tā pa ķēdīti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.