Ielādē

Skats no malas: LDF tiesnešu semināra

Latvijas Dambretes Federācija valdes sēdē, kas datēta ar 13.02.20 tika nolemts, ka 28.02 notiks tiesneša seminārs Rīgā. Viens jau tāds bija pagājušajā gadā Radison Blu Latvia, ko organizēja V.Budreika un vadīja V.Teterins, kur stāstīja par dambretes programmu Draughts Arbiter. Savukārt četras dienas pirms 28.02.20 tika izziņots jauns norises laiks – 13.03.20, Salaspilī. Kā izrādās šis viss ir citādāks nekā iepriekš tika runāts, gan valdes sēdē, gan iepriekš citos kuluāros. Pēc sniegtās informācijas ir saprotams, ka seminārā tiks runātas šādas tēmas:

 • Tiesneša loma (tiesības un pienākumi);
 • Partijas rezultāta fiksēšana pie noteikta kauliņu izvietojuma, gājienu skaits rezultāta fiksēšanai;
 • Datorprogrammas izloze;
 • Koeficentu noteikšana;
 • Izlozes manuāla veikšana bez datorprogrammas;
 • Strīdīgās situācijas;

Protams, ir daudz jautājumi un LDF valdei tika uzdoti daudzi jautājumi, bet konkrēti netika atbildēti. Mums personīgi nav izprotami jautājumi, kāpec ir vajadzīga manuāla izloze bez datorprogrammas un datorprogrammas apmācība, jo tā tika veikta jau 2019.gadā. Bet nu labi..

Kā noskaidrojās, tad tās vadītājs būs LDF tiesnešu vadītājs V.Budreika, kuram ir pieredze turnīru organizēšanā un vadīšanā. Izpētot LDF kalendāru, secinam ka pierīgas sacensības un bērnudārzu turnīru organizēšana nav oficiālās LDF sacensības. Kaut gan – pieredze arī Āfrikā ir pieredze.

Ar nepacietību gaidām semināru un jaunos tiesnešus, jo pēdējos divos gados varam nosaukt tikai pāris aktīvus LDF oficiālo turnīru tiesnešus: R.Paegle, K.Ozols, E.Novickis, R.Misāns.

Vai tu apmeklēsi semināru?

 

One thought on “Skats no malas: LDF tiesnešu semināra

 1. Es atvainojos, bet par šo skatu no malas – tiešām tas ir normāli, ka tekstam nekur nav norādīts autors? Jeb tas ir jāsaprot, kā biedrības “Prāta laiks” viedoklis, kuram viennozīmīgi piekrīt visi sadaļā par mums uzskaitītie biedrības locekļi – Mārtiņš Junkurēns, Jānis Štāls un Projektu vadītājs. Jeb šī ir mājas lapa, kur katrs anonīmais no malas drīkst publicēties, nepaužot nekādus personas datus par sevi?

  2
  3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.