Ielādē

Mārtiņš Junkurēns Latvijas čempions 64 lauciņu dambretē 2017!

02.07.2017 datums ieies vēsturē, jo Mārtiņš Junkurēns kļuva par pieckārtējo Latvijas čempionu 64 lauciņu dambretē, neskaitot (blicu). 

Turnīrā piedalījās 8 labākie Latvijas dambretisti, kas iekļuva no atlases un 2016. gada Latvijas čempions Mārtiņš Junkurēns. Turnīra galvenie favorīti arī tika trijniekā. Atgādinām, ka pirms turnīra aptaujas rezultāti liecināja, ka uzvarēs G.Purviņš 11 balsis, M.Junkurēns 7 balsis. Z.Rumbenieks 2 balsis, J.Fārnests 1 balss. Prāta Laiks komanda bija izteikusi savas domas arī forumā. Mārtiņš bija paškritisks, bet beigās attaisnoja pats savu paškritismu. Edijs savukārt izteica, ka šogad 3. vietu varētu ieņemt Raivis Paegle. Teikšu jums godīgi, nebija tas tālu no patiesības, bet sāksim secīgi. Z.Rumbenieks iesāka ļoti spēcīgi turnīru un bija izcīnījis trīs uzvaras no trim. Ceturtajā kārta nācās spēlēt ar G.Purviņu un pēc nepareizi izvēlēta spēles plāna un nonākot zaudētā pozīcija, pamanījās uzvarēt pēc ļoti rupjas kļūdas no Guntara puses. Otrajā partijā Guntars ņēma revanšu un mačs noslēdzas 1-1. Mārtiņš un Guntars izvilka ab4 ba5 atklātni un šī atklātne ir ļoti izpētīta, tomēr abi spēlētāji spēja atrast interesantus manevrus un laikam tikai godīgi varam teikt, ka spēle noslēdzas ar miera izlīgumu. Ļoti savdabīgi un neticami M.Junkurēns-R.Paegle un J.Fārnests-G.Purviņš izvilka vienu atklātni un vienā kārtā (autora piezīme: iespējamie 745 varianti). Un lai arī Raivis un Mārtiņš nospēlēja neizšķirts, tad Jānis zaudēja Guntaram. Interesanti, ka abi pāri atkārtoja vienādus gājienus līdz noteiktam momentam un tikai Guntars otrajā mikromačā spēja sagādāt galvassāpes Jānim, kur bija vienīgais neizšķirts, ko Jānis neatrada… kā būtu bijis, ja Jānis vai Raivis to būtu izmantojuši pirmajās partijās. 

Otrajā dienā netrūka intrigas un 5. kārtā Mārtiņš uzvarēja Jāni Fārnestu. Jānis spēlēja pasīvi un vienā momentā nonāca kritiskā pozīcijā, kuru Mārtiņš jau izmantoja.  Zigmārs diez gan vienkārši pirmajā partijā tika galā ar M.Zīlīti, bet otrajā spēlēja “uz aci” un dabūja zaudētu pozīciju. Es teiktu tā, ka Mārtiņa Zīlītes pieredze neļāva uzvarēt Zigmāru. Beigās neizšķirts un mikromačs uzvarēts par labu Zigmāram. 

Pats interesantākais 6. un 7. kārta 

Mārtiņš Junkurēns tiekas ar Zigmāru Rumbenieku un  var teikt, ka likme ir čempiona tituls. Izkrīt variants e3>h6 h6>a5. Pirmajā partijā ļoti skaisti Mārtiņš uzvarēja, kaut gan bija nonācis laika trūkumā un otrajā partijā pietiek ar neizšķirtu. Zimgārs spēlēja ļoti asi un provocēja Mārtiņu, kurš atkal iekrita laika trūkumā un uzkrita uz neredzamu kombināciju caur dāmu. Viņam mazāk divi kauliņi un nākas atzīt savu kapitulāciju. Mačs noslēdzas 1-1 un svinības vēl ir jāatliek. Pirms pēdējās kārtas Zigmāram par vienu punktu vairāk nekā Mārtiņam un Guntaram. Pēdējā kārtā tikai ar lielām mokām Guntars uzvarēja A.Razvadovski, bet M.Junkurēns diez gan elementāri apspēlēja M.Zīlīti. Galvenais mačš bija R.Paegle pret Z.Rumbenieku. Lai visiem būtu skaidrs, tad Zigmāra uzvaras gadījumā viņš ir čempions, zaudējums viņu atmestu vispār uz 4. vietu, bet neizšķirts nozīmētu papildmači starp Guntaru, Zigmāru un Mārtiņu. Jāsaka, ka Zigmārs spēlēja ļoti asi un abās partijās bija zaudēts! Bet ne vienā, ne otrā partijā Raivis nespēja izmantot viņa sniegtās dāvanas un tas nozīmē, ka Raivis ir ārpus pirmā trijnieka. 

Papildmači par 1.-3. vietu: 

M.Junkurēns – Z.Rumbenieks 2-0; 1-1; 

G.Purviņš – Z.Rumbenieks 2-0; 1-1; 

M.Junkurēns – G.Purviņš 1-1; 2-0. 

Mačs par zeltu:

[vsw id=”223987512″ source=”vimeo” width=”525″ height=”444″ autoplay=”yes”]

Tabula: 

LV fināls 64 lauciņu dambretē

Partijas un analīzes:

Spied šeit

Twitter: 

Ir pieejamas partijas no papildmača (skatīties labajā pusē)

Spēka reitings (lūdzu, neņemt personīgi :): 

  1. M.Junkurēns – pamēģini mani apstādināt, ja vari! 
  2. G.Purviņš – ne viss ir zelts, kas mutē spīd. 
  3. Z.Rumbenieks – Rumba vēl rullē. 
  4. R.Paegle – koka medaļa arī ir medaļa. 
  5. J.Štāls – Nevaru atiet no Jāņiem. 
  6. J.Fārnests -ir progress, jo 2016. gadā bija 6.vieta no 6. Tā turpināt. 
  7. A.Razvadovskis – sniegbaltīte un septiņi rūķīši.
  8. M.Zīlīte – esmu olimpiskajā astotniekā .

Fakti par turnīru: 

  • M.Junkurēns aizstāv titulu un kļūst par pieckārtējo Latvijas čempionu 64 lauciņu dambretē;
  • Pirmo reizi vēsture Latvijas čempionāta fināls tika translēts YouTube un informācija bija pieejama arī Prāta laiks mājaslapā ar teksta tiešraidi; 

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”13″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”40″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”Rādīt galeriju” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Novērtē mūsu rakstu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.