Ielādē

Turnīra organizātors dalās pārdomās par RIGA OPEN

Pēc nedēļas sākas starptautiskais 100 lauciņu dambretes turnīrs Riga Open 2018. Staigājot pa šaurajām vecrīgas ieliņām noķērām to galveno organizatoru – Raivi Paegli. Malkojot kafiju, noskaidrojām mazliet par dambretes svētkiem.

PL: Pastāsti kā radās ideja par Riga Open?
Raivis: Bija tāds periods, kad Latvijā nebija neviena turnīra ar spēcīgu dalībnieku sastāvu 100 lauciņu dambretē. Līdz ar to radās doma noorganizēt starptautisku turnīru 100 lauciņu dambretē. Un tagad var teikt, ka Rīgā ir viens liels turnīrs.

PL: Kā Tu izdomāji nosaukumu?
Raivis: Nosaukums radās vienkārši, RĪGA – sacensību vieta, bet OPEN – var piedalīties jebkurš (dambretists) no jebkuras pasaules valsts.

PL: Kurš jau ir šis gads turnīram?
Raivis: Ceturtais gads. Nākošais gads būs jubilejas gads.

PL: Cik pirmajā gadā bija dalībnieki?
Raivis: 53

RIGA OPEN 2014 rezultāti: Šeit
RIGA OPEN 2016 rezultāti: Šeit
RIGA OPEN 2017 rezultāti: Šeit

PL: Vai varam droši teikt, ka turnīrs ir audzis no dalībnieku viedokļa?
Raivis: Tā ir, noteikti, jo šogad plānojas būt ap 90 dalībniekiem. Bet tas nav rekords, jo pagājušā gadā bija 110.

PL: Kas ir mainījis no organizatoriska viedokļa sākot ar pirmo gadu un beidzot ar šodienu?
Raivis: Pirmkārt turnīram ir mainījušies datumi, sākumā mēs to organizējām novembrī, tad pārcēlām uz februāri, bet tagad tas notiek vasarā, kad dalībnieki var izbaudīt saulaino Rīgu un pie situācijas apmeklēt arī Jūrmalu, kas priekš ārzemniekiem ir paradīze. Otrkārt, ar katru gadu augam un attīstamies vairāk un vairāk no dalībnieku skaita. Treškārt, attīstījušas ir tehnoloģijas un šogad vairāk ir domāts par sacensību atspoguļošanu internetā, tas ir, tiešraidi.

PL: Vai var teikt, ka šis ir lielākais Baltijas turnīrs 100 lauciņu dambrete?
Raivis: Agrāk lielākais Baltijas turnīrs piederēja lietuviešiem (Kulikauskas turnīrs), bet sākot ar 2014. gadu mēs viņiem esam soli priekšā. Manuprāt, Latvijā dambrete lēnām sāk plaukt, jo drīzumā Rīgā par pasaules čempiona titulu sacentīsies Zoja Golubeva pret Natāliju Sadovsku.

PL: Kurš, Tavuprāt, šogad uzvarēs Riga Open 2018?
Raivis: Turnīrā pie liela spēlētāja skaita ir iespējami daudzi pārsteigumi, bet kā parasti saka – uzvar spēcīgākais. Spriežiet paši, bet es domāju, ka mājas sienas vajadzētu palīdzēt Raimondam Vipulim.

PL: Kādi ir Tavi nākotnes plāni sakarā ar Riga Open?
Raivis: Nākotnes plani ir turnīru izveidot par pasaules kausa posmu, lai piesaistītu daudz vairāk augstākas raudzes spēlētāju, tajā skaitā, A.Georgijevu (desmitkārtējais pasaules čempions), A.Švarcmanu (šī brīža pasaules čempions) un citus.

PL: Ar cik zvaigznēm un kādu balvu fondu?
Raivis: Vismaz trīs zvaigznes, bet tieksimies uz piecām zvaigznēm.

PL: Vai Latvijā vajadzētu uzrīkot arī starptautisku turnīru 64 lauciņu dambretē? Piemēram, Riga Open 64?
Raivis: Katra jauna turnīra rīkošanu būtu ieguvums gan Rīgai, gan dambretes attīstībai Latvijai. Globāli domājot par 64, tad teikšu – jā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.