Osītis un Nereda LV čempioni abās programmās! (atjaunota galerija 04.03 09:24)

No 01.03.19 – 03.03.19 notika Latvijas junioru un juniores čempionāts U-19 grupā. Katrā no tunīriem piedalījās 8 labākie Latvijas dambretisti, kas atdalījās no atlases. Diemžēl ne visi Latvijas labākie jaunieši spēja piedalīties turnīrā, jo bija dažādi atteikuma iemesli (slimošana u.c iemesli). Tomēr turnīrs notika pēc grafika, jaunieši izspēlēja riņka sistēmu katrs ar kartu ar laika kontroli 25m + 15 sek uz gājienu, katram spēlētājam, katrā partijā. Par turnīra favorītiem katrā no grupām tika uzskatīti Ričards Osītis un Magdalēna Nereda, kas tikko piedalījās pieagušo sacensībās. Tā arī notika, jo abi dalībnieki pirms pēdējās kārtas jau bija nodrošinājuši čempiona titulus un pēdējā kārta bija tikai formalitāte, kur jāatzīst, ka R.Osītis zaudēja K.Lapiņam. Par lielāko turnīra sensāciju kļuva Roberts Grišins, kuram ir tikai 12 gadi un kurš izcīnīja 3.vietu šajā smagajā konkurencē. Malacis. Jāsaka, ka Guntis Valneris savulaik 13 gados uzvarēja Latvijas vīriešu pieagušo čempionātā. Vai Roberts atkārtos Valnera sniegumu, to parādīs tikai laiks. Savukārt jaunietēm aiz M.Neredas palika A.Krapavina un J.Poļanska, bet tā kā pirmo reizi vēsturē A.Krapavina spēlēja, lai stiprinātu sastāvu, tad viņa nebija turnīra ieskaitē. Un automātiski visas dalībnieces pacēlās par vienu vietu un attiecīgi trešo vietu izcīnīja L.Ķirse no Valmieras.

Ātrspēlē joprojām dominēja tie paši jaunieši, bet tikai jau citā secībā un pēc jaunietēm cīņa principā bija tikai par otru un trešo vietu, tad vietu sadalījums pilnīgi tāds pats kā pamata turnīrā. Savukārt jauniešiem diviem jauniešiem bija vienāds punktu skaits, bet pirmais kritērijs bija uzvaru skaits, tas nozīmē, ka R.Osītis pirmais, G.Kļava otrais, bet trešo vietu noturēja K.Lapiņš.

Pirmās trīs vietas pamata turnīrā tika apbalvotas ar medaļām un kausiem, ar piemiņas balvām un dāvanu kartēm no Elkor 1.vieta – 50,- Euro 2.vieta – 30,- Euro 3.vieta – 20,- Euro vērtībā, protams, arī diplomi. Savukārt ātrspēlē dalībnieki tika apbalvoti ar kausiem, medaļām, diplomiem un jauniešiem tika pasniegtas Nike futbola bumbas, bet jaunietes tika pie lietussargiem. Bet visi turnīra dalībnieki bija apbalvoti ar piemiņas balvām un atzinības diplomiem.

A.Krapivina saņēma specbalvu par sastāvu stiprināšanu un damrbetes atbalstīšanu. Paldies par to.

Juniori U-19 pamatturnīra rezultāti

 R.Osītis 12p 

 K.Lapiņš 11p

 R.Grišins 8p

Juniores U-19 pamatturnīra rezultāti

 M.Nereda 14p 

 J.Poļanska 9p

 L.Ķirse 7p

Juniori U-19 ātrspēles rezultāti

 R.Osītis 12p

 G.Kļava 12p

 K.Lapiņš 10p

Juniores U-19 ātrspēles rezultāti

 M.Nereda 14p

 J.Poļanska 12p

 L.Ķirse 8p 

Junioru pamatturnīra tabula: Šeit

Juniores pamatturnīra tabula: Šeit

Junioru ātrspēles tabula: Šeit

Juniores  ātrspēles tabula: Šeit

Turnīra galerija: Šeit

Turnīra nolikums: Šeit

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.