Prāta Laiks fināla apskats

 

Aicinām iepazīties ar PL vērtējumu un favorītiem. TOP 3 ir informatīvs raksturs un nav domāts nevienu aizvainot.

Laimonis Zālītis – favorīts Nr.1 uz uzvaru Prāta Laiks otrajā sezonā.  Stabils arī pirmais nummurs pēc reitinga (2559). Tā pieredzes bagāža, kas ir viņam aiz muguras pagaidām nestāv blakus neviens. Ja sākumā varēja domāt, ka lidojošās dambretes pieredzes trūkums var nospēlēt ļaunu joku, tad šoreiz viņš spēlē ļoti stabili. Kaut gan jāsaka, ka ik pa laikam mēdz viņam arī kāds iekost. Neskatoties uz to visu ir visstabilākais no visiem finālistiem.
Pats prognozē TOP 3: M.Junkurēns, E.Novickis, L.Zālītis.
TOP 3 lejasgals: M.Juhnevičs, I.Mauriņš, G.Gribuška.

Mārtiņš Junkurēns – favorīts Nr.2. Šobrīd esošais Latvijas čempions. Šajā sezonā nācās izlaist divus posmus un tikai pēdējā posmā ielēca finālā, domājams, ka visus trumpjus ir pietaupījis finālam. Spēlē stabili, var apspēlēt jebkuru, ir iekrāta pietiekami liela pieredze un izšķirošajos momentus ir ļoti labs. Turklāt arī balsojuma vērtējumā ir viens no līderiem.
Pats prognozē TOP 3: E.Novickis, L.Zālītis, M.Junkurēns.
TOP 3 lejasgals: I.Mauriņš, M.Juhnevičs, G.Zālītis.

Raivis Paegle – favorīts Nr.3. Spēlētājs, kurš mīl nestandarta pozīcijas un bieži tur “piemāna”, apspēlē spēlētājus. Pēdējā laikā pietiekami stabils, protams, ir zaudējumi, bet parasti tikai, kad nav īsti nozīmes neizšķirtam. Kā izteicās I.Vidriņš: stabili spēlēt ir tas, ko viņš māk vislabāk. Nebūs viegli nevienam.
Pats prognozē TOP 3: R.Paegle, E.Novickis, L.Zālītis.
TOP 3 lejasgals: M.Juhnevičs, I.Mauriņš, G.Zālītis.

Zigmārs Rumbenieks – favorīts Nr.4. Pēdējā laikā daudz trenējas Online, bieži braukā uz sacensībām un arī šobrīd regulāri apmeklē PL posmus. Pēdējā posmā nepaveicās dēļ koeficenta. Ļoti bīstams spēlētājs, kurš noteikti var sagādāt galvassāpes L.Zālītim, ja satiksies. Partijas laikā parasti atrod nestandarta idejas un no vienkāršas pozīcijas var uzstaisīt smagu pozīciju priekš jebkura pretinieka. Arī pats uzskata, ka būs TOP 3.
Pats prognozē TOP 3: E.Novickis, Z.Rumbenieks, L.Zālītis.
TOP 3 lejasgals: I.Mauriņš, M.Juhnevičs, G.Zālītis.

Ivars Vidriņš – favorīts Nr.5. Pēdējā laikā ir uzvarējis gan G.Purviņu, gan M.Junkurēnu, gan E.Novicki, gan gan veiksmīgi cīnījies arī pret L.Zālīti. Un tieši I.Vidriņš bija cilvēks, kurš ierosināja pamainīt izspēles kārtību, lai var nosacīti nefavorīti var izsist ārā favorītus. Paskatīsimies kā tas atspoguļosies turnīrā. Viņš spēlē mierīgi un gaida, tāpēc no viņa rokas var krist jebkurš un pie veiksmīgas atklātnes, un pretinieka apjukšanas tajā būs ciets rieksts ikvienam.
Pats prognozē TOP 3: L.Zālītis, Z.Rumbenieks, M.Junkurēns.
TOP 3 lejasgals: M.Juhnevičs, I.Mauriņš, G.Gribuška.

Edijs Novickis – favorīts Nr.6. Pirmās sezonas uzvarētājs un vairāku pēdējo turnīru uzvarētājs. Laikam arī jāsaka – ar vislielāko pieredzes bagāžu lidošajā dambretē, tomēr jau pēc divām sezonām to var teikt ikviens no finālistiem. Pagaidām līderis spēlētāju balsojumā, bet tas neko nenozīmē. Daži uzskata, ka pārdegs izslēgšanas spēlēs…
Pats prognozē TOP 3: M.Junkurēns, R.Paegle, Z.Rumbenieks.
TOP 3 lejasgals: I.Mauriņš, M.Juhnevičs, G.Zālītis.

Gunārs Gribuška Nr.7. Pēdējā laikā ļoti priecē šī jaunekļa spēle. Pēdējā posmā apspēlēja L.Zālīti vienā no partijām. Regulāri atrod sarežģītus neizšķirtus un pats galvenais – māk arī uzvarēt. Ja pagājušā sezonas finālā pēc diviem zaudējumiem turnīra sākumā izkrita uz kopēja fona, tad šogad neveiksmīgs sākums neko nenozīmēs, jo visa cīņa sāksies tikai izslēgšanās spēlēs. Šis spēlētājs var būt turnīra “melnais zirdziņš”.
Pats prognozē TOP 3: E.Novickis, L.Zālītis, M.Junkurēns.
TOP 3 lejasgals: M.Juhnevičs, I.Mauriņš, G.Gribuška.

Gunārs Zālītis – vairāk klasikas lietpratējs un pēc pasūtījuma nevar nemaz tik viegli apspēlēt. Patīk kārtīgi visu izdomāt. Domājams, ka var aizķerties, ja ļoti paveicas ar izlozi. Savukārt ja spēle aizietu līdz “armagedonam”, tad varētu būt problēmas pielāgoties.
Pats prognozē TOP 3: E.Novickis, L.Zālītis, M.Junkurēns.
TOP 3 lejasgals: M.Juhnevičs, I.Mauriņš, G.Gribuška.

Maigonis Juhņevičs – favorīts Nr.9. Tika finālā pateicoties pārspēlei, kur pieveica pašu 64 lauciņu dambretes teorijas “guru” Jāni Fārnestu. Cilvēks, kurš māk uzvarēt uz pasūtījuma. Pirms laika uz pasūtījuma uzvarēja Gunāru Gribušku 100 lauciņu dambretē, tagad Jāni Fārnestu. Bet tajā pašā laikā viņa ceļi ir neizdibināmi uz rūtaina galdiņa. Pie veiksmes faktora nemaz nevajag brīnīties, ja uzvarēs kādu skaļu uzvārdu. Vai spēs apgāzt prognozes?
Pats prognozē TOP 3: E.Novickis, Z.Rumbenieks, M.Junkurēns.
TOP 3 lejasgals: I.Mauriņš, G.Zālītis, G.Gribuška.

Ivars Mauriņš – favorīts Nr.10. Cilvēks dvēsele un kaislīgs PL fans/atbalstītājs. Godam cīnījās posmos un arī pēc punktiem bija kā desmitais finālists. Lidojošā dambrete varbūt nav tas, ko Ivars spēlē visu dzīvi, bet ja noved pozīciju līdz zināmam, tad var izrādīt cienījamu pretestību. Ir arī optimists un sevi neierindo augstāk par astoto vietu..
Pats prognozē TOP 3: E.Novickis, L.Zālītis, M.Junkurēns.
TOP 3 lejasgals: M.Juhnevičs, I.Mauriņš, G.Gribuška.

Vai piekrīti autora viedoklim?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.